Koncerts Aptiekā
concert — Latvia — 2014

8.5
Aptiekas festivāla "Ziemas zāles" pirmā koncerta sākumu man sanāca mazliet nokavēt, bet iemesls bija vairāk nekā attaisnojošs: Prāta spēles, kurās "Zaiga" gluži kā pēc pasūtījuma izcīnīja otro vietu. Proti - labs rezultāts, bet bez šampanieša, kas paredz iespēju uzreiz pēc spēles beigām doties uz koncertu.
Man iepeldot Aptiekas pagrabā, Elizabete Balčus jau spēlēja. Tā kā šīs dziesminieces (ja viņa tā klasificējama) daiļrade man ļoti pat iet pie sirds, priecājos, ka vismaz daļu viņas uzstāšanās dzirdēju-redzēju. Elizabete ir pozitīvā ziņā savdabīga un viņas mūzika, kurā jūtama ietekme no kabarē pasaules, nevar nevaldzināt. Proti - var valdzināt un valdzina. Koncerta lielāko daļu Elizabete nospēlēja vienatnē, bet uz pēdējām divām dziesmām viņai pievienojās arī bundzinieks, kopā nospēlējot Elizabetes, manuprāt, labāko dziesmu - "Dear Resident".
Pēc visai ilgas pauzes pienāca laiks spēlēt "Mantai". Iepriekšējo reizi divu Edgaru kolektīvu biju redzējis LMA Karnevālā, bet tur kaut kā man viņu uzstāšanās līdz galam nepatika - kaut kas neskanēja tā, kā vajadzētu. Tikām "Aptiekā" par spīti publikai, kura, kā izskatījās, sirga ar smagas formas urīna nesaturēšanu vai alkohola trūkumu, kā rezultātā garāmejoši ļaudis regulāri gandrīz uzskrēja virsū Šubrovskim viņa uzstāšanās laikā, "Manta" skanēja ļoti labi. Par spīti tam, ka tagad nemaz nav novembris, lai arī pirmajā dziesmā Šubrovskis dziedāja, ka esot.
Setlists bija visai tradicionāls - sākās ar jau pieminēto dziesmu par vēlo rudeni (neesmu drošs par tās nosaukumu), tad - "Milicis", "Viva Voleros", "Mazie un lepnie", "Mums jāsmejas kopā", "Pred pļus", "Kūkojam", "Pieprasījums - piedāvājums", "Tūkstošreiz", "Suņi" un nobeigumā - "Ai, nāve, nāvīte". Interesanti, ka pēdējā laikā arvien retāk koncertos spēlē "Antikristapu". Vai tas par kaut ko liecinātu? Nebija arī "Vai tur nāve jūras malā", bet tā man tāpat nav iecienītāko "Mantas" dziesmu vidū. No nāves tēmas noteikti iecienītākā ir "Ai, nāve, nāvīte", tāpat tīkama ir "Karaliene Anna", bet to dzirdēt gadās pavisam reti. Taču šaubu nav - koncerts bija saturīgs, patīkams un, ja man būs iespēja, uz vēl kādu šīs nedēļas pasākumu "Aptiekā" aiziešu.
Nobeigumā, protams, aizrādījums - mani diezgan kaitina tie cilvēki, kuri "Mantas" koncertos prasa, lai spēlē "Gaujarta" dziesmas. Jo īpaši - ja prasa nepareizi. Piemēram, "Uzspēlējiet Strīpiņas!"
2014-03-26
comments powered by Disqus