Koncerts Kaņepes kultūras centrā
concert — Latvia — 2014

8
Pilnīgi neticās - nebiju bijis uz nevienu "Mantas" koncertu kopš pašas vasaras, pat uz albuma prezentāciju nebija sanācis aiziet. Kā gan lai vairs dēvējos par "Mantas" stalkeri un kā lai vairs apgalvoju, ka esmu lielāks grupas cienītājs kā piecgadīgais Olivers no Rustanoviču dzimtas? Vienīgais veids reputācijas saglābšanai - apmeklēt "Mantas" uzstāšanās gan KKc, gan "Depo" (gaidāma nākamnedēļ).
Par KKc kā norises vietu ansambļa "Manta" koncertam neteikšu, ka tā būtu izcila. Apzinos, ka Edgari, Raitis un Oskars kā cilvēki tur iederās organiski, bet plašāk apmeklētu koncertu gadījumā būtiskākā problēma ir tajā, ka KKc koncertiem paredzētā zāle ir apveltīta ar visai sliktu gaisa cirkulāciju un ne pārāk lielu plašumu, kā rezultātā bija gan drūzmēšanās, gan pārmērīgs karstums, kas diez vai nāca koncertam par labu.
Kas toties nāca par labu, bija gana nepierastais setlists - nebūt ne pārsteidzošā kārtā tajā bija vairāk dziesmu, kas nav dzirdamas "Mantas" albumā (jo tās jau ir atspēlētas ui cik daudz reižu), bet izskanēja arī retāk dzirdētie gabali - "Krīzpadsmit", "Rudens-ziema", man allaž tik ļoti patīkošā "Ai, nāve, nāvīte", "Kūkojam" no "Brāļu un māsu" ieraksta, droši vien vēl kaut kas, ko šobrīd nevaru atcerēties. Tiesa, setlists bija gaužām īss - vai nu pie vainas bija grupas dalībnieku apaukstēšanās vai vēl gaidāmais somu grupas "Kaveri Special" koncerts (no tā noklausījāmies 5-6 dziesmas - itin jauks rokenrola un Āfrikas mūzikas mistrojums, kas gan cieš no tipiskās šāda kalibra grupām problēmas - minimāla iespiešanās atmiņā), bet Manta uz skatuves pavadīja labākajā gadījumā 40 minūtes, kuru laikā tomēr nospēlēja arī ansambļa galvenos grāvējus: "Volerus", "Antikristapu", "Mums jāsmejas kopā". Atmosfēras ziņā koncerts bija teicams - publika bija gana dzīva un aktīva, un kurā vēl koncertā tev ir gadījies būt, kad kādu dziesmu grupa veltī Oliveram?
Gadījumā, ja šo aprakstu izlasītu arī kāds no "Mantas" dalībniekiem (nav jau nekas neticams), izmantošu iespēju un pažēlošos: kālab "Manta" tik reti koncertos izpilda "Karalieni Annu"? Tā dziesma taču nevarētu būt atspēlēta līdz nelabumam (atšķirībā no tiem pašiem "Voleriem", uz kurieni man vairs tik ļoti negribās braukt). Saprotu, protams, ka Karaliene Anna ir mirusi, bet... varbūt vērts viņu vēl kādu reizi pieminēt?
2014-11-13
comments powered by Disqus