Music from the Penguin Cafe

Pingvīnu kafejnīcas orķestris ir nenoliedzami slavenākā grupa, kuras nosaukumā parādās vārds pingvīns. Nē, tā nav gluži tiesa - bija vēl duets "The Penguins", kas izpildīja dziesmu "Earth Angel", taču ar visām manām simpātijām pret vecu mūziku doo wop nav gluži man tuvākais stils. Līdz ar to varu teikt, ka "Penguin Cafe Orchestra" ir populārākā labā grupa ar pingvīntēmu.
Orķerstris patiesībā bija kvartets, taču šajā konkrētajā ierakstā lielāko daļu kompozīciju tas izpildīja paplašinātajā sastāvā ar nosaukumu "Zopf", kurā ietilpa arī vokāliste (lai arī kopumā šis ir instrumentāls ieraksts) un ukuleles spēlētājs.
Vispār Pingvīnu orķestra spēlētais mūzikas stils ir gaužām saistošs - lai arī to klasificē kā instrumentālu folkmūziku, tik vienkārši viss gluži nav - un ne tikai tāpēc, ka te ir arī sava deva vokālu, bet galvenokārt tādēļ, ka muzikālās ietekmes pingvīniem ir daudz plašākas par tikai tautas mūziku. Līdzās klasiskās mūzikas motīviem reizēm tur pat var nojaust tādas kā proto-triphopa noskaņas, tēmas ļoti daudz tiek atkārtotas, skaņdarbi ir vienlaikus lipīgi un tripīgi. Interesantām un baudāmi. Liegi un patīkami. Dienās, kad nav noskaņojuma skarbam zāģim un griezīgām skaņām, ļoti patīkama muzikālā izvēle. Turklāt, tā runā, ka vēlāki PCO albumi esot vēl labāki, kas ir jau pavisam iepriecinoši.
2014-03-19
8.0
comments powered by Disqus