BoJack Horseman Season 1
TV series — USA — 2014

8.5
Pieaugušajiem paredzētas multfilmas ir viena no manām vājībām, taču patiesībā tādas skatos itin reti (un nekas līdz šim nav manā sirsniņā spējis izkonkurēt Futurama), bet tā nu sanāca, ka vienā youtube kanālā dzirdēju labus vārdus par Netflix seriālu "Bojack Horseman", un izlēmu dot tam iespēju. Sev neraksturīgi straujā tempā - 4 dienās - esmu noskatījies seriāla pirmo sezonu (proti, 12 sērijas), un varu piefiksēt pirmos iespaidus.

Animētā seriāla galvenais varonis ir antrofomorfisks zirgs (faktiski - cilvēka ķermenis komplektā ar zirga galvu, līdz ar to - vienkārši Zirgagalva) Bodžeks Horsmens, kurš astoņdesmitajos gados bijis slavens aktieris seriālā "Horsin' Around", kura premisa un vizuālais noformējums perfekti sakrīt ar "Full House" (ja tu nezini, kas ir Full House, tad tu visticamākais esi pārāk jauns, lai tev būtu skatīties "Bojack Horseman", jo sava daļa humora aizies garām nedzirdēta). Mūsdienu Bodžeks ir bagāts un Holivudā (vai kopš apmēram sezonas vidus - Holivuā) labi atpazīstams, bet absolūti norietējis personāžs, kura dzīve rit ballītēs (kurās viņš jūtas neiederīgs) un apreibinošās vielās (kuras tikai uz brīdi spēj viņā apklusināt balsi, kas saka - Bodžek - tu varēji šajā dzīvē sasniegt kaut ko vairāk, tu to iznieko ballītēs, kuras tev nemaz nepatīk). Viņa labākais draugs ir čalis, kurš jau piecus gadus kā bezmaksas īrnieks mitinās viņa mājā un kuru Bodžeks konstanti apbižo. Šobrīd šķiet, ka viņa vienīgā iespēja atkal atgūt kaut kādu spožumu ir izdot autobiogrāfiju, taču paša Bodžeka rakstīšanas dotības izrādās neeksistējošas, un te iesaistās spokrakstniece Diāna, kura ātri vien kļūst par Bodžeka romantisko interesi, lai arī viņa ir attiecībās ar viņa kādreizējo konkurentu un tagad - aptuveni tikpat neaktuālu personāžu, tikai daudz laimīgāku (jo stulbāku) - suņcilvēku Mr. Peanutbutter.

Kas ir "Bojack Horseman" lielākie plusi manās acīs? Pirmkārt, reālistiski depresīvais skatījums uz seriāla varoņiem. Otrkārt, man patīk, ka seriālam ir vienota sižeta arka ārpus sēriju robežām, nevis standarta sitcom princips, ka katra sērija beidzas ar status quo atjaunošanos vai vismaz tuvu tam. Ok, seriālos ar aktieriem ir vismaz kaut kāda kopējā sižeta līnija, jo reāli cilvēki laika gaitā kļūst vecāki un arī oriģinālajā "Full House" māsas Olsenas, kas atveidoja mazulīti Mišelu, vienmēr nepalika mazulītes, tomēr BoJack Horseman gadījumā vispār nav nekāda reseta sērijas beigās - katra nākamā turpina iepriekšējās stāstu, līdz ar to var arī teikt, ka tā ir daudzsēriju animācijas filma. Trešais, animētā pasaule, kuras iemītnieki ir pa daļai cilvēkzvēri, pa daļai - vienkārši cilvēki, ir ekselenta. Līdz ar to vismaz pagaidām varu teikt, ka man patīk, kā šis seriāls izskatās, tā saturs un tā vērtības. Nekāda lieka saharīna, vienlaikus - pietiekami daudz cilvēcības. Noteikti turpināšu skatīties.
2021-11-13
comments powered by Disqus