The Nut Job
film — Canada — 2014

5.0
Kaže, kas tev ir atgadījies? Tu skaties kinoteātrī izteikti bērniem paredzētu multfilmu?! Un vēl 3D formātā (kurš tev principā galīgi nepatīk)!? Un Rēzeknē!? Un dublētu latviešu valodā?! Patiesībā - nothing special. Vienkārši sagadījās tā, ka braucām uz Latgali atjaunot vienu no maniem slēpņiem. Ceļš ilgs, kādā brīdī atcerējos kaut kur internetos lasīto, ka Rēzeknē esot kvalitatīvs 3D kino. Jautāju Marinai: Ejam? Marina atbild: Ejam! Izrādījās, ka mums derīgā laikā rādīja tikai šo multfilmu, tā tad beigās arī sanāca, ka to noskatījāmies.
"Operācija Rieksti" ar garantiju nav viena no šī gada izcilākajām animācijas filmām, kaut vai tāpēc vien, ka tajā viens no personāžiem (oriģinālvalodā) runā Brendana Freizera balsī. To nav veidojusi kāda no vadošajām animācijas filmu studijām, personāžu līdzība ar "Gardēdi" un "Angry Birds" šeit ir drīzāk zagšana nekā kultūrcitāts un pilnai laimei šeit piedalās arī PSY ar "Gangnam style".
Sižetu droši vien īpaši neatstāstīšu - tas nav gana sakarīgs, lai būtu iegaumēšanas vērts un faktiski viss šajā animācijas filmā ir salipināts no citām datografikas multenēm. Vāveres un rieksti man allaž saistīsies ar "Ice Age", baloži - ar "Valiant", kaut kas te ir no "Over the Hedge", kaut kas no "Flushed Away", jau pieminētais Ratatouille žurkulēns, Angry Birds asociācijas utt. Un grūti saprast, vai teksti jau paši par sevi nav diži asprātīgi, vai tur pie vainas nekvalitatīvs tulkojums.
Tagad nobeigumā man droši vien būtu jāsaka - viss ir slikti, šī filma man sagādāja pamatīgu vilšanos utt. Bet tā nemaz nav - es negāju to skatīties, lai redzētu kaut ko kvalitatīvu. Es gāju apskatīties RealD 3D tehnoloģiju (nav peļami, lai gan es joprojām neesmu 3D fēns), apskatīties - kā tad īsti ir kinoteātrī Rēzeknē. Un - kas ir patiesībā būtiskākais faktors - kompānija. Nē, ar to es nedomāju dažādus bērneļus, kuri ar mammām un skolotājām tika vesti un šo multfilmu, bet gan satriecoši valdzinošo un vienkārši ļoti jauko sievieti blakus krēslā. Un tāpēc varu teikt - filma gan jau, ka nav skatīšanās vērta, bet tas mani nemaz neuztrauc!
2014-05-10
comments powered by Disqus