England&39;s Newest Hit Makers

Kopš laika gala sevi esmu uzskatījis vairāk par bītlu nekā ripojošo akmeņu cienītāju. Taču man ir jāatzīst - lietās, kas attiecās uz uzdrīkstēšanos Džegers, Ričards un viņu uzticamie ieroču nesēji bija ievērojami pārāki par Liverpūles četrinieku, un viņu debijas plate ir daudz, daudz drosmīgāka kā bītliem.
Patiesībā gan šajā ierakstā ir minimāla oriģinālkompozīciju klātbūtne, taču Rolling Stones jau no sākta gala mācēja padarīt jebkādas dziesmas par savām dziesmām, un man ir pat grūti iedomāties, kā tāda dziesma kā "I Just Want to Make Love to You" izklausījās tās oriģinālajā izpildījumā. Skaļi, visai bezkaunīgi, bet vienlaikus - melodiski un atmiņā paliekoši, tā varētu raksturot teju visu šajā ierakstā dzirdamo.

Vismaz šajā agrīnajā stadijā akmeņiem izteikti labāk padevās trakās un mežonīgās dziesmas nekā liriskās un nopietnās - ieraksta spilgtākie mirkļi meklējami kompozīcijās "Route 66", "I&39;m a King Bee", "Carol" un "Walking the Dog" (par pēdējo - kas arī, protams, nav pašu akmeņu sacerēta, īpašs prieks - dziesmas par suņu staidzināšanu nemaz nav tik bieži izplatītas). Nav šaubu, ka Rīts Ričardss savos jaunības gados bija ļoti nopietns Čaka Berija fans - ne tikai "Carol" (kura ir Berija dziesma), bet arī citur ģitāras skanējums liek bieži domāt par šo rokenrola klasiķi. Liriskā puse akmeņiem šajā ierakstā nav gluži tik laba un nojaušu, ka tās klātbūtni vairāk noteica praktiski apsvērumi un mazāk - pašu vēlmes, bet... vai tas ir būtiski? Katrā ziņā šis ir no tiem ierakstiem, kuriem katram sevi cienošam rokmūzikas kolekcionāram vajadzētu mājās platē turēt. Jā - tā ir viena vēlme, kas man jau kādu laiciņu ir - apgādāties ar plašu atskaņotāju un pamazām sākt veidot ierakstu kolekciju. Skaidrs, ka nevēlos jaunu un glaunu aparātu no veikala, bet varbūt tu vari man ieteikt, kur varu tādu, kas man varētu derēt, iegādāties internetos?
2014-02-28
8.0
comments powered by Disqus