Up To Here

Grupa "The Tragically Hip" pilnīgi noteikti ir hipsterīga - jau astoņdesmitajos gados tās dalībnieki paredzēja hipsteru nākšanu modē. Vai arī neparedzēja - tas pat varētu būt vēl hipsterīgāk.
Tu varētu vaicāt - kālab es klausos kaut kādu kanādiešu grupu, kuras atpazīstamība Latvijā nav sevišķi augsta. Ko es domāju ar "nav sevišķi augsta"? Piemēram, to, ka šīs grupas dziesmas, kā nupat pārliecinājos, nemēdz skanēt ne Radio SWH, ne SWH Rock, ne Radio 101 viļņos, un ir pamatotas šaubas, ka citas pašmāju radio stacijas to vien dara kā dreijā šīs grupas skaņdarbus. Es personīgi par šo ansambli uzzināju biedējoši sen - kaut kad deviņdesmito gadu otrajā pusē, kad savu apogeju bija sasniegusi mana fanošana par Queen un kad skolas datorklasē vācu visu iespējamo informāciju par Frediju Merkūriju un ko, un tad es uzgāju kaut kādu topu ar "all time greatest rock songs", kurā pirmajā desmitniekā bija pārstāvētas tikai divas grupas - "Queen" un "Tragically Hip". Tā, lūk, es iepazinu šo grupu.
Lieki teikt, ka "The Tragically Hip" nav pasaules otrā labākā rokgrupa, tāpat kā Queen nav pirmā labākā. Taču tās spēlētā mūzika patiesībā nav slikta - tāds tīri normāls hārdroks, kurā jūtama līdzība ar Pearl Jam daiļradi. Un "Pearl Jam" jau ar nav slikta grupa.
Šajā ierakstā ir atrodama "Tragically Hip" nosacīti vislabāk zināmā dziesma - "New Orleans Is Sinking" - kura droši vien īpaši populāra kļuva viesuļvētras Katrīna laikā, kad Jaunorleāna patiešām nogrima.

Man nupat radās doma, ka es varētu pasludināt Tragically Hip par absolūtajiem rokmūzikas praviešiem. Lūk, viņu pravietību uzskaitījums, ko var gūt no pirmā albuma:
1) hipsteru nākšana modē (grupas nosaukums)
2) viesuļvētra Katrīna ("New Orleans is Sinking an I don&39;t want to swim")
3) filmu "40 Year Old Virgin" ("He&39;s 38 years old, never kissed a girl")
Gribētos turpināt uzskaitījumu, bet slinkums - nekas vairs īsti prātā nenāk. Iespējams, Tragically Hip tomēr nav pravieši, bet gluži vienkārši - normāli klausāma grupa, taču ne jau atklāsmju sagādātāji.
2013-03-21
7.0
comments powered by Disqus