Welcome to Dongmakgol
film — South Korea — 2005

8
Ja nemaldos, šo filmu noskatīties ieteica amerikāņu kaučsērferis Marks, kurš dažus gadus ir nodzīvojis Dienvidkorejā, tā ka viņš zina.
Filmas darbība norisinās Korejas kara laikā kādā kalnu ciematiņā, kura iedzīvotāji pamanījušies palaist garām šo būtisko notikumu. Apstākļi šeit kopā saved pretējo pušu kaujiniekus - trīs ziemeļkorejiešus, divus dienvidkorejiešus un vienu amerikāni, kuru neviens nesaprot, jo viņš prognozējamā kārtā runā tikai angliski. Sākotnēji ziemeļnieki un dienvidnieki to vien dara kā mēģina viens otru nogalināt, bet filmas gaitā viņi pamazām saprot to, kas tāpat ir skaidrs.
Filma ļoti līdzinās divām savulaik skatītām lentēm: krievu Kukushka un bosniešu No Man`s Land. Vēstījums principā tas pats, atkal jau personāži apstākļu spiesti pārvar savstarpējo nemotivēto naidu un saprot, cik viņi ir ļoti līdzīgi, atkal jau tas viss ir pasniegts ar devu melna humora. Šajā filmā gan vēl drusku parādās pārdabiskais elements, vai tā vismaz šķiet. Un filmai ir ļoti nepriecīgas beigas, kas laikam gan nav pārsteidzoši, jo Korejas karš ar nebija nekāda jautrā padarīšana, plus filmas iespaidā es mazliet palasīju par šī kara gaitu, tādējādi tagad esmu izglītotāks nekā iepriekš, kaut vai mazdrusciņ.
Vai filma man patika? Principā jā. Vispār jau es neesmu Āzijas kino fans (šis gods pienākas Normim, bet reizēm arī es spēju noskatīties kaut ko no šīs pasaules daļas un atzīt par labu un uzrunājošu esam.
2013-08-03
comments powered by Disqus