Peter Jackson

Heavenly Creatures

8.0
Ar šo lenti Pīters Džeksons kļuva populārs, un tāpat populāra kļuva viena no filmas galveno lomu atveidotājām - Keita Vinsleta. Vinsleta vēlāk kļuva par globālu megazvaigzni, bet Džeksons - ekranizēja "Gredzenu pavēlnieku". Pirms tam Keita (kā jau tīne) piedalījās vien TV seriālos, bet Džeksons režisēja komēdijšausmenes. "Debešķīgie radījumi" gan nav nekāda komēdijšausmene, lai gan...
2008-05-19 17:32:23
film, 1993

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

7.5
Atcerēties, kad es "Gredzenu pavēlnieka" triloģijas pirmo filmu skatījos pirmo reizi, tagad vairs nav iespējams. Šķiet, ka kopumā to biju redzējis divreiz - otro reizi pie Ulda garo "director`s cut" versiju, bet par pirmo skatīšanos atceros vien to, ka man (prognozējamā kārtā) šī filma nešķita ne tuvu tik izcila, kā daudzi cilvēki to tolaik mālēja. Iespējams, ka man vienmēr izbaudīt LotR filmas ir traucējis tas apstāklis, ka es pārāk labi esmu pazīstams ar grāmatu triloģiju, kas savukārt man liek būt piekasīgam, filmai pārāk atkāpjoties no grāmatas storyline. Kā lai arī nebūtu, pagājušo sestdien tika veikts epohālais pasākums - atkārtoti noskatīta LotR pirmā filma, un tā kā iepriekš to biju skatījies laikos vēl pirms sāku rakstīt aprakstus šajā lapā, par to tagad uzrakstīšu.
2008-12-15 17:19:05
film, 2001

Lord Of The Rings: The Return of the King

7.5
Gredzenu pavēlnieka triloģijas ekranizācijas pēdējā daļa guva tik daudz dažādu atzinību, ka man pat nevajadzētu par šo filmu rakstīt, tomēr es rakstīšu gan.
2004-01-12 00:00:00
film, 2003

King Kong

7.0
"I`m a king kong man, I`m a voodoo man, I am an apeman." This is a quote from a song entitled "Apeman" by "The Kinks". It has little to do with the brand new film by Peter Jackson ("Lord of the Rings") but since I like this song very much I can`t stop myself from referring to it right now. "King Kong" is a classic, ofcourse. I may haven`t seen neither the original 1933 film, nor the remake from 1970s but even I had at least some idea about the story. You know, a huge ape running around carrying a blonde and fighting off T-Rex`es, that kind of stuff. This new film features a strong cast including Naomi Watts, Adrien Brody, Jack Black (from "Tenacious-D") and some others that I don`t know, a huge budget providing terrific special effects and a touch of humanism. What the film had a little too much of was length. I am familiar with P.Jackson`s inability to make short films but I still found some of the fighting scenes too long. At least I have to admit that I was waiting for the ending quite a lot, which is no wonder, considering that we had seets in the second row and that the film started at fifteen past eleven, PM. By the way - if you`re in the right state of mind don`t even consider sitting that close to the screen! It sucks completely - the video quality seems to be worse than that of a screener, your eyes will ache all the time, you`ll be surrounded by ape-men and ape-women and you`re gonna find it quite hard to enjoy the best of films created by man. I can appreciate what Peter Jackson did to the King Kong story and I agree that it was cleverly done (apart from lots of little logical errors) but I can`t agree that this was the best film of 2005. On the other hand I doubt that I have already seen the best one yet.
2005-12-16 00:00:00
film, 2005

The Hobbit: An Unexpected Journey

7.5
Ar "Hobitu" es iepazinos laikā, kad lasīt jau mācēju, bet noteikti ne sevišķi raiti. Šķiet, ka pirmo reizi šīs grāmatas saturu man vecāki lasīja priekšā, bet patiesībā tā īsti neatceros. Bet pilnīgi noteikti to lasīju atkal un atkal. Tai skaitā vienu reizi grāmatu izlasīju krievu valodā, kurā man šķita, ka varētu būt "pilnā versija", jo tas bija drusku nopietnāka paskata izdevums - pirkts Ukrainā un noformēts tā kā grāmata pieaugušajiem, nevis kā bērnu grāmata. Šķiet gan, ka nekādu atšķirību saturā nebija.
2013-01-25 10:53:17
film, 2012