Penguins of Madagascar
film — USA — 2014

7
Gatavojoties Pingvīnu pasākumam, šķita diezgan obligāta prasība noskatīties multfilmu par pingvīniem, kuri kalpojuši par iedvesmu vienai no skaistākajām Latvijas ģeotradīcijām.

Vispār jau neko dižu no šīs multfilmas es negaidīju - gan tālab, ka "Dreamworks" tradicionāli ir Pixar nožēlojamais brālēns, gan tādēļ, ka "Madagascar" sērijas animācijas filmas, no kurām nākuši pingvīnu personāži, man arī it nemaz nav tuvas. Taču bija jau vērts noskaidrot, vai šajā multenē nebūs iespējas rast kādas idejas pašmāju "pingvīniem".

Saturiski "Madagaskaras pingvīni" ir diezgan izteikti ietekmējušies no filmām par Bondu. Džeimsu Bondu. Ne velti pat filmiņas ievada daļā pingvīni veic iebrukumu Amerikas zelta rezervju glabātuvē Fort Knox, kura bija mērķis ļaundariem iekš "Goldfinger". Un vispār pingvīnu stratēģija problēmu risināšanai ir itin bondiska - nē, ne tādā ziņā, ka šajā multfilmā kāds savaldzinātu visas meitenes pēc kārtas, bet tādā, ka varoņu panākumus galvenokārt nodrošina veiksmīgas sakritības.

Vai par sižetu vajadzētu rakstīt? Droši vien, ka nevajadzētu - nevienam jau nav vajadzības skolā rakstīt referātu par "Pingvīniem", un kam citam, ja ne nejauši te iebridušajam skolēnam vajadzīgi īsi sižeta pārskati? Un multfilmas jau skolēni paši spēj noskatīties.

Vispār jau es pat būtu gatavs atzīt šo multfilmu par itin pieņemamas kvalitātes izklaidi - muļķīgu un neobligātu, bet tādas jau ir arī "Bonda" filmas, un animēts pingvīnu Bonds apmēram šāds arī varētu būt. Mindless fun, bet ne sliktākās kvalitātes, kādu man nācies pieredzēt. Protams, var gadīties, ka savulaik es būtu bijis daudz kritiskāks (jo kādreiz es tāds biju pēc noklusēšanas. Humors - kopumā diezgan ok kvalitātes, galvenokārt gan paredzēts mazliet par mani jaunākiem cilvēkiem, bet tas jau pašsaprotami.
2016-01-26
comments powered by Disqus