Дикая охота короля Стаха
film — USSR — 1979

7.0
Šo filmu rādīja Kalnciema kvartālā Padomju šausmu kino nakts ietvaros, lai gan patiesībā tā, protams, nav šausmu filma, bet trilleris ar mistikas elementiem. Un ļoti klajš "Bāskerviļu suņa" atdarinājums.
Jauns etnogrāfs ierodas kādā muižā Baltkrievijā pašā 19.gadsimta izskaņā. Muižā notiek dīvainas lietas - tiek novērots dīvains "mazais cilvēks" un sievietes spoks, tās apkārtnē mēdz parādīties "Karaļa Staha mežonīgās medības" - vīri maskās uz zirgiem, kas esot kāda leģendāra karaļa medību brigāde, pašu karali ieskaitot, kurus nodevīgi nogalinājis muižas īpašnieku dzimtas pamatlicējs, kura pēcnācējiem tad šie arī mēģina atriebties.
Taču etnogrāfs mēģina noskaidrot, kas tur notiek patiesībā un vai leģenda nav tikai aizsegs kam pavisam citam.
Faktiski ar Bāskerviļu suni līdzības te ir tik daudz, ka es būtu spiests atklāt visus filmas noslēpumus. Varbūt tā arī darīt? Labi, droši vien nav svarīgi. Bet varu pateikt, ka tīri pēc sižeta sarežģītības šī filma ir visai līdzīgā līmenī kā multfilmas par Skubiju Dū - un arī gala pārsteigums ir līdzīgā kvalitātē. "And I would have got away with it, if it were not for those meddling kids."
Taču dīvainā kārtā skatīties šo filmu bija visai interesanti, atšķirībā no "Vija" tā nešķita esam pašparodiska, bet tīri normālas kvalitātes kino - uzfilmēta ar pietiekamu devu mistikas, pietiekamu devu spriedzes, kaut cik interesantiem personāžiem, autentisku vidi. Ne jau pārākais šedevrs, bet pietiekami saistoša lente.
2013-08-28
comments powered by Disqus