1920

Die achatnen Kugeln

Atgādinājums sev: labāk nopirkt grāmatu, par kuru tev ir pamatotas aizdomas, ka tā būs interesanta, nevis kārtējo reizi lejupielādēt kaut ko aizdomīgu vācu valodā no Gutenberg.org un spļaudīties! Cik reizes var atkārtot vienas un tās pašas kļūdas?!
2019-03-23 17:47:59
book, 1920

Das Cabinet des Dr. Caligari

5.0
Tas bija tomēr pārdroši darīts - skatīties 1920.gadā uzņemto filmu. Es nebūt neesmu no tiem cilvēkiem, kas principa pēc neskatās filmas, kas iznākušas pirms vairāk kā pieciem gadiem, automātiski tās ierindojot vecu sūdu kategorijā un ņirgājoties par to, ka tādus specefektus mūsdienās varētu pat zīdainis uztaisīt. Tomēr ar mēmo kino manas attiecības joprojām ir ļoti vēsas - es saprotu, ka tā ir būtiska kino vēstures daļa, ka šīs filmas radīja to, par ko kinematogrāfs pārvērtās vēlāk, ka daudzi tā laika filmu ļaudis bija īsti revolucionāri, un tomēr - šādas filmas lielākoties ir ļoti grūti skatīties, jo tās ir vienkārši neizturami garlaicīgas (raugoties uz tām 21.gadsimta skatītāja acīm un domājot par to - ko šī filma man var sniegt šodien un tagad, nevis kas tajā bija izcils pirms 90 gadiem).
2010-02-01 06:53:00
film, 1920

Tres novelas ejemplares y un prólogo

7.0
Pirmā izlasītā Unamuno grāmata - romāns "Migla" - mani uzreiz padarīja par šī rakstnieka adeptu, līdz ar to bija tikai loģiski, ka savā lielajā Amazon + Book Depository pasūtījumā iekļāvu arī vienu šī ievērojamā spāņu rakstnieka darbu. "Trīs paraugnoveles" ir tieši tas, par ko liecina grāmatas nosaukums, proti, tās ir trīs noveles, kas kalpo par sava žanra paraugiem. Kā man atklāja Wikipedia, šīs grāmatas nosaukums ir tieša atsauce uz Servantesa tāda paša nosaukuma īsstāstiem. Unamuno tātad dod mums trīs noveles: pirmā ir stāsts par kādu aristokrātisku ģimeni, kurā ir divas meitas, viena no kurām ieskatās puisī - garāmgājējā, kuru tā nolej, laistot sava balkona ziedus, tad šī puisi apprec, dzemdē tam dēl un pēc kāda laika nomirst, taču tad izrādās, ka dēlu šis vīrietis sagādājis arī otrai māsai - turklāt ātrāk, tad šie apprecas un vīrietis nonāk zem otrās māsas tupeles, tāpat kā faktiski ārlaulībā dzimušais dēls sāk dominēt pār savu pusbrāli.
2009-09-01 08:54:54
book, 1920

The Golem: How He Was Born

5.0
"Once there was a king of Paris, there once was an emperor of Brazil...." This is a song by Roger Waters, and it has absolutely nothing to do with this film. Ok, there once was a high rabbi of Prague but it still has nothing to do with the higher mentioned song. When the king of the land -I guess it must have been the Austrian emperor told that jews needed to leave their gheto in medieval Prague, the rabbi created a monster from clay that became the servant of jews and their protector from the emperor. This golem was running on a chip inserted into his body - that rabbi was one cool dude, if he knew that much about chips in the middle ages! But there was a problem - his daughter`s secret admirer and probably even a stalker didn`t like that she made love to an emperors servant and he unleashed the golem upon him. Everything would be good, except for the servant, if there wasn`t such a thing that after he had completed his work the golem should have been never used for otherwise he could go berserk. And that`s just what he did. But as you could guess in the end it was still possible to turn that damn thing off, and lock it away. Oh, I almost forgot - the film is not only black&white but also silent, and if it was running on the same frame speed like modern movies it would have been one hell of a bore, but for a silent film it`s still fairly consistent.
2004-08-26 00:00:00
film, 1920