The Doom Generation
film — USA — 1995

6
Grega Araki Zudusī paaudze ir diezgan droši ierindojama starp slimākajām filmām, ko es jebkad esmu redzējis. Un sakot "slima filma" es nedomāju tādas vienkārši nedaudz alternatīvas filmas kā Antikrists vai Jūtu impērija.

Patiesībā vienīgā filma, ko es varu iedomāties, kas slimumā bija šai līdzvērtīga, ir Freddy Got Fingered, bet tā vismaz bija acīmredzams un nepārprotams sūds. Tikām "Doom Generation" gadījumā es nevaru teikt, ka tā ir tieši slikta filma, kaut vai tāpēc vien, ka man ir grūti saprast, kāda ir tās doma un funkcija. Ok, vienkāršākais skaidrojums ir tāds, ka Araki vērsās pret politkorektumu dominanci, rādot savus varoņus dusmīgus un ar dzīves bezmērķīgumu neapmierinātus. Tiesa, ar politkorektumu nesirga arī Araki kino vienaudzis Kventins Tarantino, kurš gan vairāk rūpējās par to, lai viņa filmas būtu arī saturiski aizraujošas, ne tikai vizuāli atmiņā paliekošas.

Filmas sižets ir tāds, ka tur nav īsti ko atstāstīt, jo īpaši tādēļ, ka kā tāda sakarīga sižeta tur nav un pat varoņi ir tikai ļoti nosacīti. Džordans un Emija ir tā kā pārītis. Džordans reizēm satraucas par to, kāpēc mēs dzīvojam, bet lielākoties ir appīpējies (vai vismaz tā uzvedas). Emija rupji lamājas un ar to visticamākais viņas iekšējā pasaule ir izsmelta. Tad vēl tur ir X - čalis vārdā Ksavjērs, kurš ievelk abus pārējos "piedzīvojumos" (šis vārds noteikti ir liekams pēdiņās). Filmā notiekošais nav tik ļoti reālistisks, lai man būtu vēlme aprakstīt to sīkumos, jo tas šķiet bezjēdzīgi. Ir diezgan daudz asiņu, netrūkst arī seksa. Tikumīga šī filma droši vien nav, bet teikt, ka tā būtu sensuāls baudījums, arī nekādi nevar. Faktiski, ja neskaita vienu ainu, kur Emija ir vannā, pat visa pārējā intimitāte lielākoties ir ar "fui! tas ir pretīgi!" piegaršu. Nē, es varbūt neesmu gluži šokēts, bet neko vairāk kā "šis laikam ir domāts, lai raisītu sašutumu!" tipa pārdomas tas parasti neradīja. Nē, vizuāli filma ir interesanta, tur nav šaubu, bet diezgan droši varu apgalvot, ka tās klātbūtne 500 filmu grāmatā man šķiet absolūti nepamatota. Labi vismaz, ka tā ir īsa. Nav jau tā, ka tā būtu slikta - bet nozīmīga? Ja nu vienīgi ļoti šaurās aprindās.
2017-11-01
comments powered by Disqus