Charles Dickens

David Copperfield

6.5
Now we are hooked on classics. And who can be a bigger British classic than Mr. Dickens? Only the metre Shakespear himself, but he`s too goddamn old. David Copperfield once was a sensation, and it does have its strong points even now. In this huge novel we get to follow the life of a boy who has it tough from the beginning. His father doesn`t come back from the war before David is born. His mother marries a villain who driver her into the grave, and leads his stepson into physical work at a very small age. David escapes and runs away to his grandaunt, a very interesting person, who because of some strange reason dislikes donkeys more than anything (how can a person be so rude not to like those adorable creatures)! After that his life improves a little, David goes to a good school, meets the Nora - the girl of his dreams (who`s quite childish and stupid), marries her, has problems because of a guy named Uriah Heep ("July Morning" - you got to know that song), his wife dies, he marries the one woman that had loved him his entire life (Agness, the daughter of an influential lawyer that once offered David a place to live). The ending is certainly banal - the good characters live happily ever after, the bad ones are punished (even the ones that certainly would have escaped from that), but that goes without saying for such a moral work. But it`s still worth reading, especially if you have a good taste in classical literature.
2004-07-15 00:00:00
book, 1849

Oliver Twist

7.5
Turpinu savu ceļošanu pa Čārlza Dikensa daiļradi, un šajā brīdī esmu sasniedzis vienu no viņa slavenākajiem romāniem - "Oliveru Tvistu". Arī tas, protams, ir iepazīstams visdažādākajās formās un veidos, ieskaitot oskaroto mūziklu "Oliver!" un visai nesen Talsu Polaņska filmu.
2022-03-27 17:27:55
Book, 1838

A Christmas Carol

7
Čārlza Dikensa novele "Ziemassvētku dziesma" ir viens no tiem pasaules literatūras darbiem, ar kuriem nepavisam nebūt pazīstamam droši vien nav vispār iespējams - nezinu, cik tas ir piedzīvojis iestudējumus teātrī, ekranizācijas, parodijas, atvasinājumus un variācijas, bet skaidrs, ka šis skaitlis ir milzīgs. Līdz ar to galīgi nav pārsteidzoši, ka pirms tā lasīšanas es itin labi zināju to, par ko ir šī grāmata.
2022-03-27 17:12:31
book, 1843

Hard Times

7.5
Ar romānu "Grūtie laiki" noslēdzās mana ekskursija Čārlza Dikensa literārā mantojuma pasaulē. 2022. gada realitātē man gan neizbēgami nākas teikt, ka Dikenss savā grāmatā neapraksta sevišķi grūtus laikus, bet visai parastus - ne tev vājprātīgas karadarbības, ne miljoniem cilvēku, kas dodas bēgļu gaitās, ne mediju propagandas, ka genocīds ir kaut kas svētīgs un Dievam tīkams.
2022-04-11 03:54:34
book, 1854

A Tale of Two Cities

7
"Stāsts par divām pilsētām" ir slavenākais no Čārlza Dikensa veikumiem vēsturiskās prozas lauciņā. Patiesībā ar šo klasiķi esmu pazīstams gaužām nožēlojamā līmenī - pirms nu jau teju 20 gadiem izlasīju "Deividu Koperfīldu", vēl šo to esmu redzējis ekranizētu, bet nosaukt manu pazīšanos ar Dikensu par pilnvērtīgu nekādi nevar. Līdz ar to var teikt, ka esmu šo robu savā izglītībā lēmis aizlāpīt, tam par rīku izmantojot izdevumu, kurā apkopoti četri no viņa ievērojamākajiem darbiem, kuru pazīšanu izlēmu sākt ar "A Tale of Two Cities" galvenokārt tāpēc, ka par šo darbu līdz šim nezināju neko vairāk, kā tikai tā nosaukumu.
2022-03-20 21:35:22
book, 1859