Danny Boyle

Shallow Grave

8.0
This film confused me a bit. I found its title on the list of ten most funny British comedies. And I also found out that IMDB doesn`t consider this film to have anything to do with comedy but calls it a thriller. So I think to myself - why not watch this film? And I watched it. It turned out to be a thriller with some elements of a black comedy in it. Alex (played by Ewan McGregor), Juliet and Dave are looking for a new flatmate. They organise some sort of casting and lots of different are being mocked by the trio. Finally they decide to choose a supposedly nice writer, who happens to die in the apartment leaving a suitcase full of money behind. So our heroes decide to get rid of the body and keep the money. But they don`t know that a duo of killers is on the search for the dead man and that they kill everyone on their way. Because of him having to remove the legs and hands of the corpse Dave goes a bit crazy and becomes overprotective, whilst the other two people want to get away from him. In the end after having killed the killers Dave wants to get away with the money alone and stabs Alex, Juliet meanwhile kills Dave. So she gets away with the suitcase but not with the money. The ending is a bit ambigious - you can`t be sure whether Alex is dead or still living - he lies on the floor and is smiling and even talking a bit but nobody notices him. I did like this film, although it was no comedy for sure, but it was dark, it was dreary and it was daring.
2005-03-28 00:00:00
film, 1994

Trainspotting

8.5
Sex, drugs & rock`n`roll? You bet. Not too much rock`n`roll though. "Trainspotting" was a cult book which I didn`t read, and it sure was a cult film which as far as I know not too many people have actually dared to watch. What did I expect to be? A totally gross movie about what drugs can do to people, much darker than "Requiem for a Dream". What did I get? A drama with elements of comedy, just like them British guys like it to be. By the way, they are Scottish, which is very important in the context of the film. Renton is a heroin addict who decides to dump the drugs, quite a few times. And there are his pals: Spud - the stupid one, Sick Boy - the cool one; Tommy - the physical one; and Begbie - the neurotic madman. Together they have their ups and downs, and together they deal with modern times. This film is certainly much more than an "anti-drugs" movie, in fact, it`s not even clearly anti-drugs, it`s not that easy to tell. Anyhow, I think this film was awesome, and definetely it`s not too scary for you to watch, although at some times it gets pretty dark.
2004-10-30 00:00:00
film, 1996

A life less ordinary

4.0
Denijs Boils ir unikāls ar to, ka katra viņa filma ir ļoti ievērojami atšķirīga no pārējām. Uz doto brīdi esmu redzējis sešas no deviņām viņa režisētajām filmām:
2009-11-20 15:09:40
film, 1997

28 Days Later

7.0
No vienas puses, Denijs Boils ir viens no angļu kinematogrāfa vizionārajiem večiem, kas jau deviņdesmito gadu vidū izkaroja pamatīgu reputāciju ar lieliskajām "Shallow Grave" un "Trainspotting". No otras puses, filmas žanrs zombijfilma ir viens no mazāk respektablajiem kino paveidiem. Ja tu savā CV ierakstītu, ka tev patīk zombijfilmas, diez vai tevi kāds uzreiz par to sāks vairāk cienīt. Gaļas gabalus raujošie ne īsti dzīvi, ne īsti miruši cilvēki - tas tev nav "Pilsonis Keins" vai filmas par Holokaustu. Oskarus par tādām nedod, un labākajā gadījumā šādu filmu veidotājs var kā Džordžs Romero kļūt par kulta personību, bet ne par izteikti respektablu režisoru.
2008-12-30 16:25:26
film, 2002

Sunshine

8.0
Šo filmu nekādi nevarēju saņemties skatīties jau kopš janvāra, un īsti nevaru saprast, kas tieši bija tas, kas man liedza to noskatīties. Līdz šim redzētās Denija Boila filmas man ir patikušas, galvenajā lomā šajā filmā ir Kilians Mērfijs - ļoti atpazīstams un atmiņā paliekošs aktieris, plus arī kritiķi par šo filmu izteikušies pietiekoši pozitiīvi. Bet manā skatāmo filmu sarakstā "Sunshine" visu laiku tika atbīdīta kaut kur tālāk. Visubeidzot aizvakar izrādījās, ka nevienas citas filmas, ko skatīties, man vienkārši nebija, līdz ar to beidzot pienāca laiks šai filmai.
2009-11-16 06:19:59
film, 2007

Slumdog Millionaire

8.5
Nezinu, vai "Slumdog Millionaire" ir labākā 2008.gada filma, bet viena no labākajām - noteikti. Denijs Boils kārtējo reizi sevi ir apliecinājis kā meistaru jaunā žanrā. Kādas filmas es tagad zinu, ka viņš māk uzņemt? Melnās komēdijas - "Shallow Grave". Drāmas par narkotikām - "Trainspotting". Zombiju filmas - "28 Days Later". Un tagad - drāmas par dzīvi Indijā. Turklāt vēl viņam ir "The Beach" un "Sunshine", kuras pagaidām neesmu redzējis. Īsi sakot, Boils ir viens no nozīmīgākajiem režisoriem, kādi Anglijas ārēs patlaban mīt.
2009-01-08 17:30:45
film, 2008

127 Hours

9.0
Šo filmu es noskatījos apgrieztā secībā - vispirms no vidus līdz beigām, tad - no sākuma līdz vidum. Vienkārši sanāca tā, ka Liene pusi filmas noskatījās, kamēr es vēroju visai bezcerīgo "Dinamo"-Popradas spēli, turpinājumu noskatījāmies kopā un tad divas dienas vēlāk pabeidzu filmas skatīšanos no sākuma. Jāatzīmē, ka salīdzinoši "Dinamo"-"Lev" šķita daudz bezcerīgāks pasākums nekā šīs filmas varonim atbrīvoties no iesprostojuma zem akmens.
2011-09-29 07:12:24
film, 2010

Yesterday

7.5
No filmas, kuras galvenais varonis kādas mistiskas anomālijas dēļ kļūst par vienīgo cilvēku pasaulē, kas atcerās grupu "The Beatles" un tās dziesmas, tādējādi varot veidot pats savu superzvaigznes karjeru, neko super fenomenālu es negaidīju. Vienlaikus "Yesterday" var lepoties ar to, ka to ir režisējis Denijs Boils, kura kontā ir tādas filmas kā "Trainspotting", "The Beach", "28 Days Later", "Sunshine", "Slumdog Millionaire", "127 Hours", "Steve Jobs" u.t.t. - proti, viņš ir radījis ļoti iespaidīgus darbus visdažādākajos žanros un visdažādākajos apstākļos. Šajā filmā otrs skanīgākais vārds ir scenārists Ričards Kērtiss - romantisko komēdiju guru, kura kontā ir "Četras kāzas un vienas bēres", "Notting Hill", "Bridžetas Džonsas dienasgrāmata", "Love Actually" un "The Boat That Rocked". Proti, Kērtiss labi pārvalda tēmu romantika + mūzika, turklāt - ne pašā banālākajā tā izpausmē.
2020-04-08 05:04:40
film, 2019