South Korea

Parasite

8
Korejiešu režisoram Bonam Čunho ir izdevies kaut kas tāds, kas nav bijis pa spējam nevienam un nekad - radīt filmu, kuru ASV kinoakadēmija apbalvo kā gada labāko filmu, par spīti tam, ka šī filma ir "svešvalodā". Man gandrīz vai šķita, ka šādu sasniegumu bija jau guvis francūzis Mišels Hazanāvičs ar "Mākslinieku", bet tā filma tomēr bija mēmā kino tehnikā veidota, plus vēl vienīgais teikums, kas tajā tiek pateikts, tomēr ir angliski, līdz ar to - nudien neskaitās. Un tā nu ir sanācis, ka Bons Čunho ir paveicis to, kas nebija pa spēkam ne Kimam Ki Dukam, ne Bunjuelam, ne Trifo, ne Godāram, ne Kurosavam, ne Bergmanam, ne Joseliani, ne Tarkovskim, ne Fellini un pat ne Aigaram Graubam. Diez vai tālab "Parazīta" režisoru kāds uzskatīs par pārāku kā visus iepriekšējā teikumā uzskaitītos režisorus (izņemot Graubu), bet tas noteikti ir pieminēšanas vērts fakts.
2020-04-11 19:14:59
film, 2019

The Beauty Inside

8
Jaunzēlandes ceļojuma pēdējā garajā lidojumā man beidzot sanāca noskatīties kādu filmu, kura man patika. Korejiešu filma "Iekšējais skaistums" (droši vien to varētu saukt arī par "Skaistums nāk no iekšām") uzrunāja ar savu anotāciju: tās galvenais varonis katru rītu pamostas citā ķermenī un līdz ar to viņam ir itin grūti uzturēt ilgtermiņa attiecības, tāpēc viņš dzīvo noslēgtu vientuļnieka dzīvi, laiku pa laikam iesaistoties kādā vienas nakts sakarā, bet tad viņš iepazīst liktenīgo meiteni.
2016-04-19 04:47:47
film, 2015

Welcome to Dongmakgol

8
Ja nemaldos, šo filmu noskatīties ieteica amerikāņu kaučsērferis Marks, kurš dažus gadus ir nodzīvojis Dienvidkorejā, tā ka viņš zina.
2013-08-08 05:46:57
film, 2005

The Suicide Forecast

5.5
Ķīnas ceļojuma laikā sakrājās prāvs daudzums dažādu iespaidu un cita starpā noskatītas arī dažas filmas (lidmašīnā uz Honkongu un atpakaļ), šī - pirmā no tām. Izmantoju iespēju noskatīties kaut ko mazāk zināmu un mazāk populāru par tradicionālo lidmašīnas kino repertuāru un kopumā - nožēloju savu izvēli. Pirmkārt jau tāpēc, ka nakts laikā skatīties filmu korejiešu valodā, kur visu saturu uztver no subtitriem, ir baisi nogurdinoši. Angliskas filmas laikā vari pa daļai snaust un vairāk klausīties kā skatīties, tikām šīs filmas gadījumā tādas iespējas nebija. Vienlaikus sava interese šajā pasākumā bija - "Pašnāvību prognoze", manuprāt, ir no tā stila korejiešu filmām, kuras Eiropas skatītāji parasti neredz - tas nav festivālu kino, augstā māksla un tā tālāk, bet gan filma, kas paredzēta "vienkāršajam skatītājam". Līdz ar to neizbegāmas tajā ir visādas banalitātes, truls happy ending un citas "brīvdienu vakara filmu" pērles, labums tajā ir tāds, ka šādi vari drusku ieskatīties tajā, kādas filmas tad tie korejieši taisa paši savam tirgum un kases vajadzībām, nevis tikai augsto mākslu.
2011-11-17 14:37:57
film, 2011

Poetry

6.0
Tās nedaudzās korejiešu filmas, ko esmu redzējis, man ir radījušas iespaidu, ka šīs nācijas pārstāvji ir visai noskaņoti viegli pieņemt pretīgo un ka šamējos varētu būt visai grūti šokēt. Un filma "Dzeja", kuru man rekomendēja movielens (ja nekļūdos), nav šajā ziņā nekāds izņēmums.
2011-10-31 00:22:43
film, 2010

Bimong

7.0
Korejiešu režisors Kims Ki-Duks bez variantiem ir viens no šobrīd aktuālākajiem Āzijas režisoriem. Sevi par viņa fanu neuzskatu, iespējams, tādēļ, ka diez ko daudz no viņa filmām redzējis neesmu. "Golfa nūja" man patika, "Sala" - ne pārāk. "Bimong" jeb "Sapnis" pie mums tika izrādīta Baltijas pērles ietvaros, bet es to skatījos Lieni interesējošo filmu saraksta ietvaros. Patiesībā Liene gan ar mani šo filmu nemaz neskatījās, un domāju, ka labi, ka tā, jo cik zinu viņa nav sevišķa nejauku miesas bojājumu nodarīšanas ainu cienītāja, bet šīs filmas beigu daļā tādu ir ļoti daudz.
2009-09-29 09:59:48
film, 2008

The Isle

5.0
Turpinot savu stratēģiju datora attīrīšanā no filmām, kas tajā mitinājušās jau gadiem ilgi, pievērsos Kim Ki-duka filmas "Sala" skatīšanai. Šo filmu man, ja nemaldos, ieteica kādreizējais kolēģis Delfos - Kaspars Bankovskis, kas ir liels orientās pasaules mākslas cienītājs. Taču es biju arī dzirdējis, ka šī filma īpaši baudāma acij neesot, bet es vienlaikus arī nebiju pārliecināts, ka runa bija tieši par šo Kima filmu.
2007-04-13 00:00:00
film, 2000

3-Iron

8.0
This is a film that I almost went to see when I went to King Kong instead. After failing to convince my girlfriend to go and watch this film I had to watch it at home and all by myself. I am personally far from the most Eastern-oriented person in the world but I thought: why can`t this Korean movie be great if everyone who has seen it claims that it is. A young fellow lives by breaking into empty houses and living there for a few days (or until the owners return). He sometimes repairs some stuff in the house which he has broken into and he also waters the plants. But what he doesn`t know is that when he breaks into a huge mansion is that the house isn`t empty at all... If you thought this was supposed to lead you to a horror story about dead chicks you`re dead wrong. A woman is in fact present in the house but she`s neither dead nor haunted, she`s just sad, unhappy and she doesn`t speak very much (neither does the lead character who doesn`t say a word during the entire film). When the husband of the woman arrives the young fellow hits him with golf balls (using a 3-Iron club) and escapes together with the woman. Eventually they get arrested and the guy is charged for murder (they find a dead man in one of the houses they`ve broken in). In the end he`s freed from prison and he returns to the house where the woman lives with her husband but he has achieved some ability of being invisible to people so the husband doesn`t see him. Therefore the husband thinks that his wife has suddenly come to her senses and started to enjoy the life with him but in reality she`s cheating on him with the boy. The film suffers from its main strength - the untrivial attitude and choice of techniqe - it`s brilliant but it`s boring. I`m surely happy that I didn`t watch it at a cinema for I`m sure that almost everyone whom I might have dragged along would find this a terrible way to spend his/her time.
2005-12-20 00:00:00
film, 2004