Kārlis Zvirgzdiņš

Kārlis Zvirgzdiņš

Kārlis Zvirgzdiņš

Personas dati
1907-02-05
Aizkraukle
1983-01-05
Rīga
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1923Union
1924-1926JKS
1926LSB
1927-1931RFK
Latvijas izlase
GadiSpēles (vārti)
19261 (0)

Uzbrucējs. 16 gadu vecumā jau spēlēja Uniona pirmajā komandā. Gadu vēlāk pārgāja uz Rīgas JKS, tā sastāvā Zvirgzdiņš kļuva par Latvijas izlases kandidātu, piedalījās izlases un Rīgas sastādītās komandas braucienā uz Tallinu 1925. gadā, tā ietvaros piedalījās pilsētu sacīkstē Tallina pret Rīgu. 1926. gada vasarā bija to spēlētāju vidū, kas atstāja JKS komandā notikuša konflikta rezultātā, pievienojās LSB vienībai, ar to izcīnīja otro vietu Rīgas meistarsacīkstēs un uzvarēja Rīgas kausa izcīņā, guva divus vārtus kausa fināla spēlē. Kā LSB spēlētājs aizvadīja vienu spēli Latvijas izlasē (nāca uz maiņu spēlē pret Lietuvu), pārējās 3 Latvijas izlases spēlēs 1926. gadā - rezervists. Bija Rīgas komandas sastāvā 1926. gadā notikušajā turnīrā par godu Latvijas Futbola savienības 5 gadu jubilejai, kļuva par šī turnīra uzvarētāju. Sezonas noslēgumā pārgāja trīskārtējā Latvijas meistara RFK rindās.

Sākotnēji RFK rindās bija pamatsastāva spēlētājs, 1927. gadā piedalījās visās sešās Virslīgas spēlēs jaunās komandas sastāvā. Rudenī parakstīja reģistrācijas kartiņu, pievienojoties jaunizveidotajai Vanderera komandai, tomēr vēlāk pats no šīs pārejas atteicās, paliekot RFK sastāvā. Arī 1928. gadā Zvirgzdiņš vēl bija regulārs RFK pirmās komandas dalībnieks, taču turpinājumā viņa pozīciju ieņēma Ēriks Pētersons, bet Zvirgzdiņš vēl kādu laiku spēlēja RFK rezerves klases komandā.

Trīsdesmito gadu vidū pārreģistrējās kā 5. Rīgas aizsargu sporta kluba futbola komandas dalībnieks, taču vismaz centrālajā presē viņa dalība oficiālās spēlēs šīs komandas sastāvā nav fiksēta.

Biogrāfija

Dzimis Aizkrauklē mašīnista Kārļa Zvirgzdiņa (1867-1930) un viņa sievas Annas Rozālijas (dz. Sublau) ģimenē. 1932. gadā apprecējies ar Hermīni Martu Osi (1909-1993). Ilgus gadus strādāja LPSR Fizikāli enerģētiskajā institūtā kā tehniskais darbinieks. Bija plaša profila amatnieks, bija apguvis arī stikla pūtēja iemaņas. Miris Rīgā, apglabāts Matīsa kapos.

Piezīmes

Sākot ar septiņdesmitajiem gadiem vairumā avotu pierakstīts kā Kurts Zvirgzdiņš, tomēr divdesmito un trīsdesmito gadu presē vārds konsekventi rakstīts kā Kārlis, kas arī ir īstais vārds.


Izmantotie avoti