Ingmar Bergman

Wild Strawberries

8.0
One of the most famous Ingmar Bergman movies. A 78 years old professor is on a roadtrip to collect an award for lifetime achievement. He sees lots of dreams and visions about his past and the way he turned into a living corpse that isn`t loved by anyone and that can not break the boundaries between itself and the other people. The film is quite sad but it`s not as depressive as say "The Seventh Seal". I really liked it but I guess that there are no Ingmar Bergman movies that I wouldn`t like. A powerful film it may be but "Det Sjunde Inseglet" still remains on the top of my list while this one finds itself above "Persona" and next to "Through a glass darkly".
2004-03-07 00:00:00
film, 1957

The Silence

3.0
Fanot par Ingmara Bergmana filmām skaitās ļoti labs stils - tas apliecina tavu kino cienītāja labo gaumi un spēju uztvert sarežģītu mākslu. Ja dažas no viņa filmām patiešām ir ģeniālas arī manā uztverē (it īpaši "The Seventh Seal"), tad "Klusums" nav viena no šīm filmām. Bergmana filmas jau pēc definīcijas nav īpaši jautras un notikumu pilnas, taču šī filma ir gandrīz unikāls kaitinošuma piemērs.
2007-11-16 16:01:12
film, 1963

Hour of the wolf

7.0
"Vilka stunda" skaitās citāda nekā visas pārējās Bergmaņa filmas ar to, ka tā ir šausmene. Jā - lielais cilvēcisko drāmu meistars Bergmanis vismaz vienu reizi sevi izmēģināja arī šausmu filmu žanrā. Tas gan, protams, nenozīmē, ka šī filma būtībā tomēr nebūtu klusa un nejautra drāma par cilvēku attiecībām.
2008-01-02 14:12:05
film, 1968

The Passion of Anna

7.5
Droši vien Ingmars Bergmans varētu pretendēt uz pirmo vietu nominācijā "Pasaulē konservatīvākais kino režisors". Savā ziņā viņš ir vienveidīgāks par Vudiju Alenu. Kā tas izpaužas?
2007-07-25 00:00:00
film, 1969

Scenes from a Marriage

8.0
Oriģinālajā versijā “Kādas laulības ainas” bija TV miniseriāls ar kopējo garumu ap 300 minūtēm. Taču praktiski uzreiz tika izlemts to uztaisīt par pilnmetrāžas kino filmu, Bergmans mazliet padarbojās ar šķērēm, un tā radās šī filma, kura tiek uzskatīta par vienu no Līvas Ulmanes spožākajām stundām.
2009-06-15 09:03:03
film, 1973

Fanny and Alexander

8.5
Šo filmu es mēģināju saņemties noskatīties ilgu laiku. Ļoti ilgu laiku, ja nekļūdos - ne mazāk kā piecu gadu garumā, drīzāk vairāk. Pirms vairākiem gadiem Ženēvā noskatījos pirmās 40 minūtes (no filmas garās versijas), kaut kad 2011.gada nogalē - noskatījos līdz pusei kino versiju (filmas režisora versija ir 5 stundas gara, kino - 3 stundas un 8 minūtes). Vakar beidzot noskatījos filmu līdz galam (atkal - kino versijā). Un - lai arī mana gadiem ilgā epopeja ar šo filmu liek domāt pretējo, izrādījās, ka tā ir ļoti viegli skatāma filma.
2012-01-19 07:44:36
film, 1982

Saraband

7.0
"Saraband" ir droši vien vissērīgākais izcila kinorežisora karjeras nobeiguma punkts. Ne tādā ziņā, ka tu vēro kādreizēju ģēniju nolaidušos līdz nožēlojamam līmenim - taisni tādu parādību netrūkst, bet gan šī ir filma, kuru uzņemot tās režisors ir zinājis, ka tas ir pēdējais akords, punkts izcilai karjerai un atvadas no laikmeta. Un apzinoties to, ka "Saraband" vēsturē ieies kā pēdējā viņa filma, Bergmans patiešām mēģina izdarīt to, ko savas dzīves noslēgumā gribēja izdarīt Dewey Cox - radīt vienu dziesmu (filmu), kas apkopo visu tavu dzīvi, radīt filmu, pēc kuras tapšanas tev patiesībā vairs arī nevajag dzīvot. Vai būtu iedomājams, ka Bergmana pēdējā filmā varētu nepiedalīties Līva Ulmane? Nē, tas nebūtu iedomājams. Un pat vēl vairāk - savas atvadas Bergmans radīja kā turpinājumu vienai no savām (daudzuprāt) izcilākajām filmām - "Scenes from a marriage" (kuru vēl neesmu noskatījies, bet plānoju to izdarīt tuvākajā laikā), savedot kopā divus varoņus, kas nav viens otru redzējuši trīsdesmit gadus. Zinot to, ka Bergmana filmas jau parasti nav sevišķi dzīvespriecīgas, ir skaidrs, ka "Saraband" ir viens pamatīgs raudamais gabals (ne tādā ziņā, ka es raudāju - bet varētu). Filmā viss tiek pasniegts ļoti minimālistiski - bez sevišķiem plašumiem, ar četriem aktieriem (ok - pieciem, ja pieskaita Mariannas meitu), pāris slēgtām telpām, kurās norisinās gandrīz visa darbība, tā ka "Saraband" ir tuvāka teātra iestudējumam nekā kinofilmai (Zviedrijai patiesībā tā sākotnēji bija domāta kā TV filma, tomēr Amerikā piedzīvoja arī izrādīšanu uz lielā ekrāna). Un tā ir skumja līdz pēdējai robežai. Ulmanes varone Marianna dodas apciemot savu bijušo vīru Henriku viņa lauku mājā, kur tas mīt kopā ar savu dēlu un mazmeitu - čellistiem. Henriks nav vēlējies Mariannu redzēt, bet viņa tomēr ir atbraukusi.
2009-04-14 17:45:54
film, 2003

Höstsonaten

8
Divas dienas pēc "Rudens sonātes" skatīšanās JRT ķērāmies pie šī mākslas darba vēlreiz - šoreiz filmas veidā. Šī ir viena no pēdējām nozīmīgajām Ingmara Bergmana filmām, turklāt pati pēdējā, kas bija radīta tieši kino un nevis TV vajadzībām (pat "Fanija un Aleksandrs" primāri bija TV filma, kas arī izskaidro tās mežonīgo garumu). Filma ir ievērojama tajā spēlējošo aktrišu dēļ - līdzās Bergmaņa vienai no mūža svarīgākajām mūzām Līvai Ulmanei šeit spēlē Ingrida Bergmane (kurai, kā šķiet, ar Ingmaru ne tikai nebija radniecības saišu, bet arī intīmu sakaru).
2016-05-10 15:38:23
film, 1978