Israel

A Horse Walks into a Bar

7
Tā nu gan ir škrobe - vienu reizi jau biju par šo Dāvida Grosmana romānu savu aprakstu uztapinājis, pat biju pārliecināts, ka esmu to nopublicējis blogā, bet tehniska brāķa dēļ tas aizgāja nebūtībā, un tagad jāraksta atkal no jauna, jo failu biju jau paspējis nodzēst. Nu, nekas, varbūt otrā reizē izdosies kaut ko jēdzīgāku sacerēt.
2019-12-02 20:52:51
book, 2014

Tiem, kas ceļā

7
Izraēlas satīriķa Ēfraima Kišona jautro ceļojumu pastāstiņu grāmatu es tiku lasījis laikā, kad no tur aprakstītajām zemēm man bija pazīstamas tikai dažas, līdz ar to spriest par to, cik daudz tur aprakstīto stereotipu saskan ar realitāti, varēju tikai ļoti aptuveni. Protams, arī tagad es neesmu bijis visur, jo tas būtu visai dīvaini, ja es savus ceļojumu plānus pakārtotu šai grāmatai, bet vismaz visās valstīs, kuras te pieminētas, bijis gan esmu, līdz ar to drusku labāk saprotu to, kas ir tas, par ko Kišons raksta.
2018-05-19 19:51:34
book, 1997

Koncerts Autentikā

8
Shtuby uzstāšanās bija viens no top koncertiem šī gada Labā Dabā. Sanāca gan tā, ka es viņus pilnā garumā nedzirdēju/neredzēju, jo vajadzēja iet uz Die Krupps, kamēr agrāk gulēt aizgājusī Marina viņus neredzēja nemaz. Plus viņu uzstāšanās sakrita ar festivāla skarbākās lietusgāzes sākumu, kā dēļ arī kopumā koncerta apmeklētāju daudzums nebija izcils. Līdz ar to, uzzinājuši, ka Shtuby būs redzami arī Rīgā - līdz šim mūsu neapmeklētā graustu klubā/bārā/kas to lai zina, kā to pareizāk dēvēt, Autentika (Bruņinieku ielā 2), daudz nedomājām - uz koncertu jāiet!
2016-08-10 04:52:32
concert, 2016

Я и ты под персиковыми облаками...

7.0
Dina Rubina ir viena no šobrīd populārākajām krievvalodīgajām rakstniecēm, kura gan jau vismaz 20 gadus kā dzīvo Izraēlā un līdz ar to laikam jau krievu literatūrai nav īsti pieskaitāma, lai gan te ar robežu vilkšanu situācija ir diezgan sarežģīta.
2010-04-17 08:09:02
book, 2008

Почерк Леонардо

7.5
No laika gala man ir patikušas grāmatas ar nelielu fantastikas piesitienu. Tai nav jābūt gluži hardcore zinātniskajai fantastikai ar kosmosa kuģiem, robotiem un tamlīdzīgu sviestu, bet man tiešām patīk lasīt par kaut ko mazāk ikdienišķu, nekā, piemēram, cīņu par lielāku ražu kolhozā. Un līdz ar to šis Dinas Rubinas romāns man šķita visnotaļ patīkams. Tā galvenā varone ir sieviete vārdā Anna, kurai piemīt nedaudz pārdabiskas spējas redzēt nākotni – viņai ir īpatnēja saskarsme ar spoguļiem, laikam ir tā, ka viņai galvā ir spogulis, caur kuru viņa, piemēram, redz, kas uzvarēs šī vakara hokeja spēlē.
2010-03-10 16:33:54
book, 2008

Электронная почта

7.5
Šo grāmatu man iedeva izlasīt mamma, lai es būtu pietiekami sagatavojies, pirms iet uz tās prezentāciju Latvijas krievu kultūras biedrībā. Visticamākais, ka uz prezentāciju neiešu (nav īsti šādi pasākumi manā dabā), bet grāmatu izlasīju, bija interesanti.
2009-09-20 08:49:58
book, 2008

Waltz with Bashir

7.0
"Valsis ar Baširu" atbilstoši daudzu prognozēm ir galvenais pretendents uz šīgada Oskaru kā gada labākā filma svešvalodā. Zinot dažādu balvu ceremoniju diezgan augsto politizāciju, filmas iespējas patiešām saņemt Oskaru gan nešķiet sevišķi augstas, taču vērts ievērot to, par ko rakstīšu turpmākajos teikumos, pirms spļaut filmai virsū un saukt to par draņķīgu teroristiskas propogandas gabalu. Šī filma, kas vēsta par notikumiem Izraēlas-Libānas karā, nav nekāds Izraēlas smadzeņu skalotāju brigādes darba auglis, gan visai kritisks skatījums uz šo militāro konfliktu, un līdz ar to faktiski šī filma ir vairāk pret Izraēlu nekā par to, līdz ar to tas, ka kāds izsakās labi par šo filmu, automātiski nenozīmē, ka šis kāds katru dienu brokastīs nograuž kādu palestīniešu bērnu.
2009-02-09 16:48:12
film, 2008

The Band`s Visit

8.5
Izvēloties skatīties filmu no Izraēlas, es noteikti biju paredzējis, ka tā nedrīkst būt nekāda drāma par Holokaustu vai psiholoģisks gabals par Izraēlas-Palestīnas, Izraēlas-Arābu pasaules un tamlīdzīgām problēmām. Nē, es gribēju skatīties kārtīgu komēdiju, un tādu es arī dabūju.
2008-02-11 17:26:41
film, 2007

Kniga stranstvij

5.5
Igor Guberman is a Russian-Jewish writer of something that you would call poems if you had a higher respect for the guy. This book here at least doesn`t consist only of poetry since I`m no fan of any form of poetry I don`t really like this kind of stuff. But what this book provides is funny stories from Gubermans own life. Some of them may not be true, but the author in the preface mentions that while other people drink to forget he drinks to remember something that he never knew. The first part of the book about Gubermans life is really entertaining, if I don`t count that he sometimes tries to show how much he knows about sex. But the second part where he starts quite seriously discussing the problems of this world that seem to bother him, starts praising people he likes and putting down the ones he dislikes, the whole moralising thing goes down the drain. I don`t need a comedian to tell me serious stuff, he`s not that good at that, apart from spoiling the experience of this book it does nothing anyway.
2004-08-02 00:00:00
book, 2003

Oh, oh, Julia

3.5
Do you sometimes wonder, what would happen if something didn`t happen? For example, if the Red Socks hadn`t won the world series back in 1985 or Michael Jackson had changed his sex and not his skin. And this is a play about what could happen if Romeo and Julia hadn`t died at the end of Shakespeare`s play. Can you imagine both of them at the age of fifty having occasional nervous breakdowns, cheating on one another and cursing the day they met? Ephraim Kishon could do just that, and he even wrote a play about it. This is supposed to be a farce, and that it is, but it isn`t particulary funny. There`s the ghost of good ol` William floating around and cussing because they never died, unlike he told them to. There`s Romeo making love to his favourite hot-water bottle, and driveling after Julias 90-year-old nanny. There`s Julia who`s lover is hunder years old monk. And even Shakespear`s ghost seduces Romeo and Julias fourteen year old daughter. I guess, the idea of showing what is and what should never be was a good one, bet the way Kishon brings it to life isn`t very close to perfection.
2004-08-25 00:00:00
book, 1972