2000

Omertà

6
Amerikāņu rakstnieks Mario Puzo ir galvenokārt zināms kā "Krusttēva" radītājs, turklāt Puzo piedalījās kā scenārists arī Frānsisa Forda Kopolas filmās, proti, viņš bija tieši iesaistīts kino darbā (runājot par pirmo filmu, nevis tās turpinājumiem), kurš daudzviet atzīts par visu laiku izcilāko.
2022-04-23 05:04:43
book, 2000

Ceļā uz Rietumu nirvānu - caur Latviju

7.5
Šajā esejā ievērojams latviešu trimdas domātājs Roberts Mūks apskata rietumu pasaules filozofu centienus tuvoties tam, ko austrumos pazīst kā nirvānu un samsāru. Par grāmatas galvenajiem stūrakmeņiem var uzskatīt Karla Junga un Džeimsa Hīlmana rakstīto. Tāpat nozīmīgi, lai arī tie sāk otrā plāna varoņi, te ir Heidegers un Korbēns. Tikām Freidam un viņa visur saskatītajai seksualitātei Mūks oponē. Un tam visam vēl klāt nāk latviskā dzīvesziņa.
2021-07-22 13:50:22
Book, 2000

Bitte ziehen Sie durch

7.5
Daudzus gadus manā apziņā grupas vārds Deichkind nebija rādījies, taču sanāca tā, ka atlasīju visādus vācu mūzikas grāvējus no tiem laikiem, kad skatījos VIVA televīziju un citu vidū viens totāls tā laikmeta grāvējs bija šī Hamburgas repa kolektīva pirmais lielais hits - dziesma "Bon Voyage". Un, kā tas mēdz notikt, tā visa rezultātā sāku klausīties arī albumu, no kura šī dziesma nāca, mazliet palasīju par grupas vēsturi un tagad varu padalīties ar to arī ar tevi, dārgo lasītāj.
2019-02-06 15:58:58
music, 2000

Italian for Beginners

8.5
Kaut kādā mērā tas galīgi nav normāli, ka tāds pašpasludināts Eiropas kino cienītājs kā es līdz šim nebija noskatījies pat vienu "Dogme 95" filmu - vai vismaz nevienu no klasiskākajām pēc šiem principiem uzņemtu kinolenti. Sākt izlēmu ar vienu no Dogmas vieglākajām filmām - "Itāļu valodu iesācējiem".
2014-03-26 03:49:52
film, 2000

Vatel

8.0
Šo filmu skatījos galvenokārt tādēļ, ka esmu Toma Stoparda cienītājs - jo Stopards ir šīs filmas angļu tulkojuma autors. Ja pareizi saprotu, filmas scenāriju sākotnēji uzrakstīja kāda francūziete, bet Stopards bija atbildīgs par tā angliskošanu, jo filma jau arī ir angļu valodā.
2013-07-30 05:52:37
film, 2000

Viens ciems Sibīrijā

7.0
Uznācis besis, un nezinu, vai man izdosies šīs filmas aprakstu arī pabeigt, bet nekas, mēģināšu.
2013-01-10 08:23:55
film, 2000

Pygmy

7.5
Šī grāmata ir rakstīta ziņojumu formā, ko kādas totalitāras valsts aģents sūta uz mājām no Amerikas. Viņš ir bērns - kareivis, kuru uz sešiem mēnešiem audzināšanā paņēmusi amerikāņu ģimenē un kura uzdevums ir šajā laikā:
2011-10-27 07:14:51
book, 2000

The Human Stain

6.0
Kādas visai neprestižas ASV koledžas dekāns ir spiests atkāpties no amata muļķīga pārpratuma, kurā saskatīts rasisms dēļ. Lekcijas laikā viņš pavaicā klātesošajiem studentiem, vai tie gadījumā nezina, kālab 2 viņu kursabiedri ne reizes nav apmeklējuši lekcijas - vai viņi vispār pastāv vai ir spoki (spooks). Tā kā atklājas, ka abi iztrūkstošie studenti ir melnādaini, bet žargonā ar "spooks" savulaik apzīmēja tumšādainos, profesoram nākas visai ilgi skaidroties, ka viņš nav domājis pilnīgi bezjēdzīgu frāzi: "Vai viņi pastāv vai ir nēģeri?", taču apsūdzētāji jau parasti ar loģiku nedraudzējas. Rezultātā stresa ietekmē (tā vismaz uzskata pats profesors Kolmans Silks) nomirst viņa sieva un Silks aiziet pensijā. Tā viņš dzīvo, dusmīgs uz pasauli un pasūta no kaimiņos dzīvojošā rakstnieka Cukermana, lai tas viņam uzrakstītu grāmatu par šo "spooks" incidentu, kurā tiktu atklāta visa patiesība. Taču grāmatas rakstīšana apraujas brīdī, kad Silkam (71 gada vecumā) sākas sakars ar analfabēti - 34 gadus vecu koledžas apkopēju. Līdz ar to viņš pamazām sabiedrībā līdzās rasista reputācijai iegūst arī pervertiķa slavu. Plus apkopējai ir maniakāli noskaņots bijušais vīrs, Vjetnamas kara veterāns, kurš uzskata, ka viņa sieva ir vainīga viņu kopīgo bērnu bojāejā ugunsgrēkā un kurš izceļas ar augstu vardarbības līmeni. Tikām Silkam ir problēmas ar viņa paša bērniem, kuri nav sevišķā sajūsmā par sava tēta dzīvesveidu vecumdienās.
2011-09-13 07:12:27
book, 2000

Jonathan Creek: Season 3

6.0
Turpinu kritizēt katru sēriju atsevišķi, tāpat kā to darīju otrajā sezonā (varu arī piebilst, ka seriālā parādās vairāk action, zaudējot līdzību ar Šerloku Holmsu un pietuvojoties mūsdienu tradicionāliem detektīvgabaliem, kas manās acīs ar nav nekāds pluss).
2011-09-02 16:16:18
film, 2000

The Toughest Indian in the World

8.0
Par tādu Šermanu Aleksī es līdz šim neko dzirdējis nebiju, taču tagad esmu. Viņš ir droši vien ievērojamākais mūsdienu indiāņu autors, lielisks komiskās prozas meistars. Šī konkrētā grāmata ir stāstu krājums, kura galvenie varoņi ir autora ciltsbiedri - Spokane indiāņi.
2011-06-13 07:49:28
book, 2000

Aiding and Abetting

7.5
Savā priekšpēdējā romānā Mjuriela Spārka izspēlē variāciju par kādu patiesu stāstu - par visai skandalozi slavenu kriminālu atgadījumu, kas norisinājās Anglijā septiņdesmito gadu vidū un tā iespējamo turpinājumu. Bija reiz tāds lords Lūkans, kurš sadomāja nogalināt savu sievu, taču sagadījās tā, ka viņš pagrabā kļūdas pēc nogalināja savu bērnu aukli - sajauca viņu ar sievu. Atklājis kļūdu un sastapis tuvojošos sievu, viņš mēģināja arī viņu nogalināt, taču tas viņam neizdevās, un tad lords Lūkans metās bēgt un pazuda bez vēsts. Ļaudis runāja, ka Lūkanu esot atbalstījuši citi augstāko aprindu ļaudis - viņa draugi, kas nevēlējās, lai viens no viņiem tiktu vazāts pa tiesām, graujot lordu reputāciju (atkārtošos - tas notika nemaz ne tik sen, septiņdesmitajos gados), un tā arī neviens vairs oficiāli lordu Lūkanu nav redzējis. Tiesa, Austrālijā policijai gandrīz izdevās šo lordu aizturēt - vai pareizāk policija domāja, ka tai tas ir izdevies, taču izrādījās, ka tā bija notvērusi citu slapstošos angļu lordu - tādu, kas bija bijis padomju spiegs un inscinējis savu pašnāvību.
2011-02-22 09:19:49
book, 2000

Bachelor No.2

7.5
Ja godīgi - es pilnīgi neko nezinu par dziesminieci Emiju Mannu. Es tagad varētu pavadīt kādu stundu, lasot dažādus vebiskus avotus, lai varētu vēlāk bārstīties ar biogrāfiskiem faktiem par šo sievieti un bezjēdzīgiem kurioziem faktoīdiem Šeldona Kūpera gaumē, taču es to šoreiz pilnīgi noteikti nedarīšu. Nav man šādiem brīnumiem laika, līdz ar to nodarboties. Tad jau labāk klausīties viņas dziesmas, nevis uzzināt, vai viņam mājās suns vai draugs un vai viņai patīk iet uz kino (lai gan tas laikam viņai patīk, jo esmu dzirdējis kaut kādu saistību starp Mannu un filmu Magnolia. Ja kas - nez vai esi ievērojis, cik nopietni es cenšos SEOot savu lapu, teju vai katrā rakstā ieliekot kādu nevajadzīgu linku uz kādu vecāku ierakstu? Un to, ka vārdu savienojums viļus neviļus manā blogā arī parādās arvien biežāk? Tā ir mana misija - panākt, lai to cilvēki sāktu viļus neviļus lietot vietā un nevietā. Un tāpat - vārdu ezēns.
2010-12-28 08:50:52
music, 2000

In New York

5.0
Kārtējo reizi izrādījās, ka bibliotēkā paņemtā grāmata vācu valodā mani garlaikoja līdz nāvei. Tikai 130 lappušu ir šajā romānā, bet lasījās tas tā, it kā man būtu darīšana ar grāmatu "Kara un Miera" apjomā. Pilnīgs vājprāts, lai neteiktu vairāk. Kaut kādi divi vācieši ierodas Ņujorkā, viens no viņiem otram seko, nonāk bordelī, kurā strādā sieviete, kuras vīru viens no vāciešiem nesen saticis, un kurš meklē savu pazudušo sievu. Visā šajā padarīšanā ir iesaistīti plāni par pilsētu zem Manhetenas. Kaut kā šādi īsumā varētu raksturot grāmatas saturu. Ja nu tev pēkšņi ir vēlme ar to iepazīties tuvāk - autors pats ir izlicis romānu brīvā pieejā Internetā, vari to izlasīt. Es gan to tev nerekomendētu, jo man grāmata šķita totāli nelasāma. Vai nu tā ir kaut kāda baigākā māksla, ko es nesaprotu, vai arī Herbsts raksta garlaicīgi un murgaini, un es labprātāk par patiesu pieņemšu pirmo variantu - kālab gan man sevi pazemot, ja varu pieņemt, ka afftar mudak, nevis sevi uzreiz pasludināt par muļķi un nezinīti?
2010-12-15 06:45:18
book, 2000

Balls

8.5
Ieejot jaunajā tūkstošgadē, "Sparks" droši zināja, kas cilvēcei ir nepieciešams vairāk par visu. Un kas tas varētu būt? Protams - pauti! Turpinot savu celiņu deju mūzikas lauciņā, "Sparks" radīja pārsteidzoši baudāmu ierakstu tādā stilā, kādā principā man ieraksti nemaz nevarētu patikt.
2010-12-10 16:33:51
music, 2000

Saving Grace

5.0
Lielā mērā tieši šīs filmas dēļ mēs nokļuvām brīnišķīgajā ceļojumā Kornvolā. Ja Lienīte nebūtu tās cienītāja un ja viņa nevēlētos aizbraukt uz Port Isaac, kur uzņemta lielākā dala šīs filmas, būtu mēs devušies sākotnēji paredzētajā Polijas-Slovākijas braucienā un neredzētu mēs nedz medniekus ar suņiem, nedz melno aitu pili, nedz pa braslu šķērsojamo upi, nedz Glastonbrijas toru, nedz Tintagelas pili. Un cik gan man tagad nepatīkami un sāpīgi ir atzīt, ka šī filma man itin un nemaz negāja pie sirds...
2010-08-31 23:21:16
film, 2000

Nimmersatt

5.0
Sabīnes Pētersas romāns "Nimmersatt" ir viens no daudzajiem apliecinājumiem tam, kāpēc man nepatīk vācu literatūra. Es, protams, varu izlikties esam politkorekts un neko nevispārināt, bet faktus apmānīt ir grūti - no vāciski lasāmajām grāmatām mani "paķer" labi ja 10%, kamēr visu pārējo tikai piespiešanās ļauj pievarēt. Nedomāju, ka šeit kāda loma ir manai attieksmei pret Vāciju, vāciešiem, Mihaēlu Šūmaheru un tā tālāk, bet tā vienkārši ir, ka vairums vācu autoru grāmatu mani garlaiko. Kas, savukārt, varētu būt netieši saistīts ar manu attieksmi pret latviešu literatūru, kura no vācu literatūras, protams, ir pamatīgi ietekmējusies.
2010-05-28 15:57:56
book, 2000

Emotionally Weird

7.0
Šo grāmatu Svešvalodu bibliotēkas plauktā patiesībā atrada Liene, kas ari bija paredzēta kā tās lasītāja. Taču visai ātri viņa secināja, ka "Emotionally Weird" nav viņai radita grāmata, un ka labāk būs, ja to izlasīšu es. Kopumā tas būs bijis pareizs lēmums, jo:
2010-05-01 11:36:37
book, 2000

Le goût des autres

7.5
Pat nezinu, kā tas sanāca, ka par šo franču filmu līdz šim nebiju dzirdējis pilnīgi neko. It kā es šīs valsts kinematogrāfam sekoju diezgan rūpīgi, un vismaz pēdējos gados man vairs nevajadzētu būt atlikušiem sevišķi lieliem tukšajiem plankumiem, kas attiecas uz franču filmām. Es, protams, nepretendēju uz īsta eksperta statusu un pat no pēdējās desmitgades filmām, ko Francija izvirzījusi Oskaram, ne visas esmu redzējis - pagaidām vēl neskatīto statusā ir "Pravietis" (šogad Oskara nomināciju saņēmusi filma), "Avenue Montaigne", "Merry Christmas" un "Bon Voyage". Hmm, ja tā padomā - tomēr neredzētā ir vēl diezgan daudz, ņemu savus vārdus par franču kino pazīšanu atpakaļ. Un tomēr - "Citu garša" savulaik bija pamatīgs grāvējs, un tā ir viena no salīdzinoši nedaudzajām šīs valsts filmām, kas RottenTomatoes lapā var lepoties ar 100% svaiguma statusu, turklāt to novērtējis gana daudz kritiķu - kopā 57.
2010-04-01 19:45:46
film, 2000

Happenstance

7.5
"Happenstance" jeb "Le Battement d`ailes du papillon" ir viena no diezgan daudzajām filmām, kas pasniedz stāstu ar tēmu "everything is connected" un izmanto visnotaļ populāro apgalvojumu par tauriņa spārnu vēzienu virs viena okeāna, kas var izraisīt orkānu citā okeānā.
2010-03-17 08:49:19
film, 2000

Blinkende Lygter

6.5
Nevaru īsti saprast, kādā veidā šī dāņu filma nonāca manā krājumā. Kā skatos, tā nav atzīmējusies ar sevišķie panākumiem starptautiskos festivālos - vienīgās balvas tā saņēmusi Dānijas "Robert" festivālā, bet pat par Dānijas 2000.gada labāko filmu tā atzīta netika. "Oskaram" Dānija to nevirzīja, un arī Movielens neteica, ka par šo filmu es būšu sajūsmā.
2010-03-12 07:26:14
film, 2000

De Stijl

8.0
White Stripes otrā plate ir acīmredzams solis uz priekšu salīdzinoši ar grupas debijas ierakstu. Džeks Vaits šajā ierakstā jau zina, ko viņš mēģina ar savu mūziku sasniegt, dziesmu skanējums ir kļuvis daudzveidīgāks un melodijas - izteiktākas. Un te uzreiz atrodas vesela virkne tādu dziesmu, kuras, manuprāt, varētu iekļaut White Stripes labāko skaņdarbu izlasē (ja tādu būtu paredzēts izveidot). Jau pirmā ieraksta dziesma - "You`re pretty good looking (for a girl)" var lepoties ne tikai ar asprātīgu nosaukumu, bet arī ar lipīgu meldiņu - kaut ko tādu, ko grupas debijas ierakstā būtu velti meklēt. Un tad tai seko mežonīgā "Hello Operator" - tāda stila dziesmas varbūt bija arī iepriekšējā albumā, bet nekad - ne tik pārliecinošas un mērķtiecīgas. Tāpat pie veiksmīgākajiem šī albuma skaņdarbiem es pieskaitītu akustisko "Little Apple Blossom" - dziesmu ar nelielām bītliskām noskaņām (kādu White Stripes karjerā vēlāk būs vairāk), lielisko Sona Hausa "Death Letter" kaverversiju - apliecinājumu, ka Vaits labi zina arī, ko darīt ar blūzu. Un vēl - atkal diezgan balādiskā "Truth Doesn`t Make a Noise".
2009-12-23 06:18:28
music, 2000

Krámpack

5.5
Varbūt tā ir nejaušība, bet man tomēr šķiet, ka tas, ka šīs filmas režisora uzvārds ir Gejs, bet filmas scenāriju viņš uzrakstījis kopā ar cilvēku vārdā Tomass Aragejs, par kaut ko liecina. Un te nav runa par homofobiju, bet gan par to, ka tas ir nedaudz komiski, ka Gejs un Aragejs radījuši tik gejisku filmu :)
2009-11-12 06:24:39
film, 2000

Latviešu seksualitātes vēsture

3.5
Ko es gaidīju no grāmatas ar nosaukumu "Latviešu seksualitātes vēsture"? Laikam jau - ne pārāk daudz. Šāds varbūt nedaudz provokatīvs nosaukums sevišķu literāro kvalitāti gaidīt nelika, un kopumā jāatzīst, ka pirmais spriedums par šo grāmatu izrādījās diezgan pareizs.
2009-11-01 21:49:52
book, 2000

Daisies of the Galaxy

7.5
Hei! Man šis albums tiešām patīk! Es pat nebūtu to domājis, ka pēkšņi izrādīšos Eels cienītājs, bet šī plate, kura gan atbilstoši oficiālajām atsauksmēm nav nekas dižs, man šķiet labākā no trim šajās dienās klausītajām. It kā viss ir tāds pats kā iepriekš (vienīgi ar piezīmi, ka šoreiz gandrīz visu šajā albumā radījis grupas līderis E praktiski vienatnē, īpaši neiesaistot savus grupas biedrus). Lēns, viegls un mierīgs pops kā allaž, bet kaut kā melodiskāks un atmiņā paliekošāks nekā iepriekšējos ierakstos, vismaz noteikti nekā iepriekšējĀ ierakstā. Man, piemēram, ļoti patīk "It`s a motherfucker", "Daisies of the Galaxy", "I Like Birds", "A Daisy Through Concrete" un "Mr E`s beautiful blues". Un visam ierakstam ir tāds pilnīgāks, tāds pabeigtāks skanējums. Un dzīvespriecīgāks, kur vēl šīs grupas daiļradē tu atradīsi tādu lielisku himnu kā jau minētais "skaistais blūzs" ar tā piedziedājumu: "Goddamn right, it`s a beautiful day".
2009-07-10 16:28:07
music, 2000

Spaced: Season 1

7.5
Kā gan labāk īsināt laiku, kad esi palicis bez darba, ja ne skatoties britu seriālu par pārīti, kas nīkst īrētā dzīvoklī, neko īsti nestrādājot? Nezinu, vai tu varētu piedāvāt ko labāku, bet mēs šajās nedēļās noskatījāmies pirmo seriāla "Spaced" sezonu. Grūti tas, protams, nebija, jo tradicionālajā angļu manierē šī sezona sastāvēja no nieka 7 sērijām, no kurām katra ir īsāka par 25 minūtēm. Līdz ar to kopumā "Spaced" 1.sezona ir tikai nedaudz garāka par standarta pilnmetrāžas filmu.
2009-05-29 23:45:28
film, 2000

Metamorphoses

5.0
Atzīšos godīgi - man nav gandrīz nekādu zināšanu par Žanmišela Žāra ziedu laiku daiļradi, līdz ar to viss sekojošais nebūtu īsti ņemams par pilnu. No otras puses - domājams, ka es spēju atpazīt kaku, kad esmu tajā iekāpis, un šis konkrētais ieraksts diezgan labi atbilst kakas definīcijai. Es nebūtu neapšaubu šī elektroniskās mūzikas faraona (kā esmu lasījis Andreja lapā viņa raksturošanai) muzikālo ģēniju un ieguldījumu elektroniskās mūzikas attīstībā. Tomēr "Metamorfozes", manuprāt, viņu nav metamorfozējušas gluži tajā virzienā, kurā būtu labi transformēties. Dažos vārdos to varētu raksturot kā Braiens Īno kopā ar grupas "Kraftwerk" dalībniekiem aizgājis uz klubu "Essential". Pa brīžam tu jūti, ka tam visam apakšā ir gana labas elektroniskās mūzikas idejas, bet pārāk bieži to visu aprij apšaubāmas kvalitātes naktsklubiem piederīgi risinājumi, un nekas, ka šeit Žāram piepalīdz vairākas patiešām lieliskas viesvokālists (Loriju Andersoni ieskaitot), jo problēma ir tajā, ka melodiski šī mūzika nav diezin ko inteliģenta, bet gan pieder tai kategorijai, kuru man ir pat kauns klausīties. Te atrodas vieta gan elektronikai ar arābu popa elementiem ("C`est la vie"), gan tādām dziesmām, kuras jau teju vai robežojas ar "Music Instructor" trulumu. Man ir gluži vienaldzīgi, ka mūzikas kritika par šo albumu bija sajūsmā un nodēvēja to par Žāra atdzimšanu jaunās skaņās un tā tālāk - manā uztverē tas ir diezgan bēdīgas kvalitātes deju mūzikas ieraksts, kurā ir manai gaumei daudz par lielu house un jungle mūzikas klātbūtne, jo dīvainā kārtē nedz hauss nedz džangls neietilpst man tuvāko mūzikas stilu klāstā.
2009-05-01 17:53:09
music, 2000

Padomju Latvijas sieviete

5.0
Tādā pat mērā kā man patika "Ofšors", tādā "Padomju Latvijas sieviete" man nepatika. No kā var secināt, ka pārmērīga aizraušanās ar viena latviešu rakstnieka darbiem droši vien nav prāta darbs. Un vienlaikus es lieliski apzinos, ka centīšos izlasīt iespējami vairāk Bankovska romānu. Es neceru, ka par tiem visiem būšu sajūsmā, bet kārtībai ir jābūt. Vai arī man varētu apnikt viņu lasīt, un tādā gadījumā vairāk Bankovski es nelasīšu. Abi varianti šķiet vienlīdz iespējami.
2009-04-10 16:26:12
book, 2000

Ecstasy

7.5
Lū Rīds 2000.gadā varbūt iegāja savas muzikālās karjeras ceturtajā desmitgadē, un ar "Ecstasy" viņš apliecināja, ka bez sevišķas mainīšanās viņš joprojām spēja būt ļoti labs un aktuāls. Vispār jau man gandrīz visi viņa ieraksti gana labi tīk (varbūt izņemot "Growing up in public", un arī "Metal machine music" ikdienā gluži klausīties nemēdzu), bet šis patiešām ir viens no labākajiem viņa veikumiem. Pieeja jau ir tāda pati kā allaž - vienkāršas pāris akordu melodijas, lieliski teksti un vecā labā Lū drīzāk runājošā, nekā dziedošā balss. Tas pats, kas allaž, un tikpat labs kā allaž. Saki man, kā tev var nepatikt tādas dziesmas kā "Paranoia Key of E", "Modern Dance", "Future Farmers of America", "Rock Minuet" vai "Big Sky"? Kā jau tas ir raksturīgi vecajam labajam Lū, viņš spēj mani savaldzināt ar praktiski neko - nav viņš nedz ģitāras virtuozs, nedz izcils vokālists, varbūt vienīgi kā liriķis viņš ir patiešām īpašs, bet savā atslābinātajā un mierīgajā visa pasniegšanas veidā viņš mani uzrunā kā reti kurš to spēj. Un es pat spēju bez sevišķas piepūles klausīties to šī ieraksta skaņdarbu, kura dēļ "Ecstasy" izpelnījās daudz pārmetumu un kritikas - astoņpadsmit minūtes ilgo "Like a Possum", kurā Lū pievēršas savai jaunības dienu mīlestībai - fīdbekam - tā, ka šeit jūtamas atskaņas gan no Velvet Underground viena no ievērojamākajiem (bet nebūt ne labākajiem) skaņdarbiem "Sister Ray", gan no jau minētās "Metāla mašīnas mūzikas". Taču šis fīdbeka fests, kurā jūtama vienīgi rudimentāra melodijas klātbūtne un kurā Lū apdzied oposumu, man tīk galvenokārt tieši tā absolūtās "relaxed" sajūtas dēļ - tas neizklausās pēc "artistic statement of great political and historical importance", bet vienkārši pēc sešdesmitgadīga vīra, kas studijā labi pavada laiku. Un kas nebaidās savos sešdesmit gados no pārdrošiem soļiem, ko plašās publikas masas varētu arī nesaprast. Un par to - visu cieņu Lū Rīdam.
2009-04-01 09:16:17
music, 2000

Parachutes

7.0
Atceros tos senos laikus, kad VIVA rādīja pirmos dažus "Coldplay" videoklipus, arī to, kur Mārtins sēdēja piesiets pie krēsla. Tas laikam bija "Trouble". Protams, arī pārējo singlu videoklipus redzēju ne vienu un ne divas reizes. Nekas, ka mani sevišķi šī grupa neinteresēja. Patiesībā gan man šis ieraksts tīk labāk nekā grupas otrais albums - vismaz visi singli ir kādu bišķīti labāki, un labākais no tiem ir pirmais - "Don`t Panic". Arī pārējie nav gluži slikti, bet nekas tāds. Klausīties jau kopumā šo ierakstu var, bet man šodien sāp galva un izplūst detaļās nemaz arī nevēlos.
2009-02-20 17:13:11
music, 2000

27 Missing Kisses

7.0
Gruzijas filma "27 nozagti skūpsti" ir ļoti īpatnēja gruzīņu drāma par pusaugu meitenes Sibillas seksualitāti un viņas vēlmi fiziski tuvināties ar kādu pieaugušu vīrieti, kura dēls tikām ir ieķēries Sibillā. Ja kas - otrā plāna lomu šajā filmā spēlē franču slavenais komiķis Pjērs Rišārs, kas šeit spēlē (neticamā kārtā) francūzi - kuģa kapteini.
2009-01-21 17:05:36
film, 2000

Stomping Ground

4.5
Patiesībā es biju domājis, ka uz šo laiku manā ierakstu kolekcijā nekādiem aizdomīgiem pop-panka ierakstiem vairs nevajadzētu parādīties, bet kā izrādās, Losandželosas ska-pop-panku grupas "Goldfinger" trešais studijas albums mīt manā diskā numur 75. Un es neteikšu, ka viņa atrašanās tur man sagādātu daudz pozitīvu emociju. Labākajos brīžos viņi izklausās pēc trešās šķiras "The Clash", labākajos - pēc pirmās (vai otrās - nav svarīgi) šķiras "Green Day" vai "Offspring". Pa brīžam viņi pievēršas arī kaut kam, kas robežojas ar ņūmetālu, un tādos brīžos viņi kļūst vēl sliktāki par Green Day - tāda stila sviests kā "Bro" pat Bilijam Džo Ārmstrongam un viņa ieroču nesējiem būtu pārāk liela kaka. Vispār jau man viņi oriģināli patika pateicoties Nenas "99 Red Balloons" kaveram, kas patiešām šajā ierakstā ir atrodams, un kas patiesībā arī nav nekas dižs - ir jau zināms, ka jebkuru pop dziesmu tu vari izpildīt ātrāk un ar fūzētām ģitārām un pasniegt to kā pankmūziku (līdzīgi kā to dara "Audiosmog"), bet no tā šī dziesma sevišķi nemainīsies, un tu vari to saukt par pankmūziku un vari nesaukt, bet tā nekļūst ne par gramu nopietnāka. Un tas, ka grupas dalībnieki ir kaut kādi tur aktīvisti, nepadara viņu mūziku kaut nedaudz vērtīgāku.
2009-01-09 16:28:15
music, 2000

Malèna

7.5
Otru tādu filmu kā "Malena" es nezinu. Šajā filmā rāda TĀDAS lietas, kas mani šokēja. Ja tā nebūtu mākslas filma, bet porno gabals, tas būtu viss daudz maz prognozējami (lai gan - droši vien ne jebkura porno gabala kontekstā tas būtu prognozējami). Tieši pirms pāris dienām ar Lieni diskutējām par to, kā tiek definēta bērnu pornogrāfija, un te nu jāatzīst, ka šī ir viena no tām filmām, kura atrodas ļoti, ļoti tuvu tai slidenajai robežai, pie kuras filmas veidotājus nomētā ar akmeņiem. Filmas galvenais varonis ir 12 gadīgs zēns vārdā Renato, kas ieķeras seksuālajā latīņu valodas skolotāja meitā Malenā. Nekāds brīnums šajā faktā nav saskatāms - Malena = Monika Beluči. Un lielu filmas daļu šis puika pavada masturbējot un fantazējot par Malenu.
2008-12-30 17:09:03
film, 2000

Amores Perros

8.0
Alehandro Gonzaleza Injaritu filmām ir acīmredzami plusi un tikpat uzkrītoši mīnusi. Sāksim par labo - tās ir vizuāli piesātinātas, dinamiskas, pretrunīgas, tajās ir spoži personāži un netriviālas situācijas. Bet arī trūkums ir acīmredzams - šīs filmas ir bezdievīgi līdzīgas viena otrai gan izpildījuma ziņā, gan saturā. Uz šo brīdi esmu redzējis trīs viņa lentes - "Amores Perros", "21 Grams" un "Babel". Redzēt to, ka šajās trīs filmās Iņjaritu turpina filmēt vienu un to pašu stāstu, tikai to nedaudz pārvēršot un beigās arī globalizējot. Līdzība starp pirmajām divām filmām turklāt ir īpaši liela, līdz ar to varu priecāties, ka "Amores Perros" skatījos ilgi pēc "21 grama".
2008-12-18 11:27:04
film, 2000

Snatch

8.5
"Snatch" es iepriekšējo reizi skatījos kaut kad aptuveni tajā pat laikā, kad iepriekšējo reizi skatījos "Lock, Stock etc." - proti, stipri sen. Un kā jau tas parasti ir ar filmām, kuras sen neesi redzējis, atkārtoti to skatoties bija jāatbild uz principiālo jautājumu - vai maģija ir joprojām turpat, kur tā bija iepriekš. Un atbilde šoreiz ir pozitīva - jā, "Snatch" joprojām bija tikpat vardarbīgi smieklīgs, kāds tas bija pirms sešiem vai septiņiem gadiem. Un tas mani ļoti iepriecināja.
2008-11-07 17:11:47
film, 2000

Pane e Tulipani

8.5
Silvio Soldīnī "Maize un tulpes" ir viena no itāļu filmām, kuras pirms došanās uz Itāliju iesaka noskatīties Lonely Planet. Tā kā pirms mūsu ceļojuma (kuru aprakstu es ceru līdz šīs nedēļas beigām pabeigt, lai arī to nebūt negarantēju) grāmatā pat ieskatījies nebiju, tad skatījāmies to tagad. Atbilstoši LP šī ir viena no tām filmām, kuras skatoties tu nezini - smieties vai raudāt un spēcīgas emocijas tevī pēc tās noskatīšanās paliek vēl ilgi.
2008-08-14 07:56:45
film, 2000

The Blind Assassin

7.5
Pat īsti nevaru mirklī iedomāties, kurš pēc skaita Etvudas romāns manā grāmatu lasīšanas gaitā šis ir, varētu būt kāds piektais. Īpaši par šīs autores fanu sevi neuzskatu, taču nevaru neatzīt, ka viņa ir viena no mūsdienu ievērojamākām sievietēm - rakstniecēm, kas turklāt vēl raksta pietiekoši nopietni un saturiski, nevis pievēršas lētākajiem literatūras žanriem.
2008-08-04 01:08:31
book, 2000

Sous le sable

7.5
Pēc ilgāka pārtraukuma skatījāmies filmu, kurā nebija ne miņas no humora. Fransuā Ozons gan ar humoru nepavisam nav uz "jūs", bet "Zem smiltīm" ir (cik esmu līdz šim redzējis) viena no smagākajām viņa filmām. Tās galvenā varone ir pusmūža sieviete vārdā Marī, kas devusies atvaļinājumā pie jūras ar savu vīru, kurš tur iegājis ūdenī un ņēmis un pazudis. Taču Marī nespēj samierināties ar vīra acīmredzamo nāvi (noslīkšanu tas ir) un turpina dzīvot tā, it kā viņš joprojām būtu viņai blakus (viņa arī "redz" vīru turpat blakus sev vien esot).
2008-08-03 12:57:54
film, 2000

Thirteen Tales from Urban Bohemia

7.0
"Dandy Warhols" droši vien ir vienīgā grupa, kura visplašākajām masām ir zināma tikai ar vienu vienīgu reklāmas klipu. Jā - tieši reklāmas, nevis video. Proti, šo grupu no gluži nezināmas (vismaz mūspusē) apvienības vismaz uz kādu brīdi "Dandy Warhols" par superzvaigznēm padarīja viņu dziesmas "Bohemian Like You" izmantošana kādā Vodafone reklāmā.
2008-06-13 11:13:31
music, 2000

Vavoom!

7.0
Braiena Secera orķestris ir viena no tām grupām, par kurām man parādījās interese kaut kad 2001.gada beigās - 2002.gada sākumā. Īsti vairs neatceros, kā tas notika, ka pa vidu manai "Magmas" un tamlīdzīgo grupu fāzei atradās vieta 30to gadu mūzikas atdarinātājiem, bet vēl joprojām es Seceru, Big Bad Voodoo Daddy, Squirrel Nut Zippers un viņiem līdzīgos reizēm klausos, lai gūtu kādas pozitīvas emocijas (jo citādi es esmu baisi depresīvs cilvēks, kuram patīk izdarīt iegriezumus savā miesā un kaktā raudāt, domājot par badā mirušiem kaķēniem). Un kas var dot tev labākas emocijas kā rockabilly karalis Braiens Setcers ar savu lielisko orķestri?
2008-06-06 10:40:26
music, 2000

Best in Show

7.5
"Best in Show" ir viena no diezgan daudzajām filmām, kurās Kristofers Gests pievērsies parodijdokumentālajam žanram. Vislabāk viņš, protams, ir zināms kā lieliskais ģitārists Nigel Tufnell no "This is Spinal Tap", kura katra izteiktā frāze bija kā pērle, taču arī vēlākos gados, kad viņš pievērsās režisūrai, viņa darbu vidū netrūkst īstu veiksmju.
2008-06-03 10:00:16
film, 2000

She Lover of Death

6.0
Detektīvromānus es lasu diezgan reti, un vēl retāk kādu no tiem izlasījis, esmu stāvā sajūsmā. Protams, Boriss Akuņins nav šāds tāds detektīvu autors, kura visus darbus nav iespējams vienu no otra atšķirt un kuru es pat par literātu nenosauktu. Nē, Akuņins ir īsts rakstnieks un viņa romāni ir īsti romāni, kuros netrūkst postmodernisku gājienu, literāru spēļu un dažādu triku ar lasītāju. Un romāns ar nosaukumu "Nāves mīļākā" nemaz nevarētu man apiet ar līkumu. Es varbūt neesmu tipiskākais pašnāvnieku materiāls (nosaukt mani par dziļi lirisku būtu pagrūti), taču darbi par nāvi man vienmēr ir šķituši pietiekami saistoši un šajā gadījumā es vismaz izjutu, ka šis romāns varētu būt biedējoši romantisks un tādējādi atbilst manai iecienītākajai tējas tasei.
2008-06-02 17:33:23
book, 2000

Bedlam Ballroom

7.0
Ar "Bedlam Ballroom" vāveru grupa pirmo reizi tā kārtīgi iziet ārpus tīrās diksīlenda svinga tematikas un sāk pievērsties arī citiem retro mūzikas stiliem, kas reizēm dod labus, bet reizēm - ne tik ļoti lieliskus rezultātus. Protams, visu mūžu spēlēt vienu un to pašu varētu būt nogurdinoši un izaugsme arī ir laba lieta.
2008-05-27 11:18:36
music, 2000

Iommi

7.0
Pirmajā savas (ļoti garās) karjeras ierakstā, kas izdots zem viņa paša "brenda" nevis ar "Black Sabbath" zīmolu (lai arī vairāki grupas albūmi faktiski tomēr bija tieši Iommi solo veikumi) leģendārais smagā metāla pamatlicējs ir pieaicinājis veselu plejādi ievērojamāko smago mūzikas stilu vokālistu, tā lai katrā dziesmā būtu savs dziedātājs un vienlaikus savs mūzikas stils. Jo tas nu ir jāatzīst, ka Iommi + jebkuras grupas dziedātājs šajā ierakstā izklausās tieši pēc attiecīgā vokālista grupas.
2008-05-08 09:38:08
music, 2000

Soul Caddy

7.4
Šī ir viena no grupām, par kuru es interesējos laikā, kad mani bija pārņēmis swing revival. Eh, kas tie bija par jaukiem laikiem. Tādā ziņā, ka svings tomēr ir viens no dzīvīgākajiem populārās mūzikas novirzieniem. Pat pirmais disks, ko ierakstīju Lienčai, bija tieši dažādu neo-svinga izpildītāju dziesmu izlase, un arī no šī ieraksta dažas dziesmas tajā ietilpa.
2008-04-03 12:37:59
music, 2000

101 Reykjavik

7.0
"Reikjavikas 101.rajons" ir islandiešu drāma par kādu vīrieti ar diezgan izteiktām rakstura problēmām. Tās galvenais varonis Hlinurs ir datortārps bezdarbnieks, kas savos teju trīsdesmit gados dzīvo pie mātes un lielāko dienas laiku pavada, apmeklējot dažādus pornosaitus. Vēl viņam gadās reizēm kāds sakars ar sievieti, bet nosaukt par piesātinātu viņa dzīvi nevar nekādā veidā. Pārmaiņas sākas, kad pie viņa un mātes uz laiku apmetas seksapīla spāniete Lola, kas turklāt vēl ir lesbiete un viņa mātes mīļākā.
2008-03-17 16:37:33
film, 2000

Nueve Reinas

7.5
Manā kino projektā "Apceļo pasauli" šī filma pārstāv pēc skaita 40. apskatīto valsti - Argentīnu. Līdz šim man nav bijusi iespēja pašam pabūt Argentīnā, bet ar kino lentes starpniecību to tagad esmu izdarījis.
2008-03-13 00:01:28
film, 2000

La musique de Furia

7.0
Interesanti, ka ar Braiena Meja ierakstiem ir viena populāra neskaidrība - līdzās Queen ģitāristam Brian May savulaik darbojās arī austrāliešu filmu mūzikas autors Brian May, kas bieži ir novedis pie tā, ka viens vai otrs tā otrā Meja ieraksts tiek uzskatīts par pirmā garadarbu (protams, ne jau īstās profesionāļu aprindās, bet arī Allmusic Guide ar šo lietu grēko). Taču tieši šis ir tas ieraksts, kurā skaņu celiņu stipri nezināmai filmai patiešām ir veidojis tas Braiens Mejs, kas čirkainais Red Special ģitāras īpašnieks. Nav gan tā, ka to klausoties tu varētu nojaust, ka tas ir tieši šis Mejs, jo šis skaņu celiņš nav rokmūzikas stilā ieturēts, un Red Special šeit tu diez vai saklausīsi. Tāpat kā tu pārāk bieži nedzirdēsi Meju dziedam, jo gandrīz visas šī ieraksta kompozīcijas ir instrumentālas (kopā to ir vesela 21).
2008-02-28 17:28:32
music, 2000

Ali Zaoua

5.0
"Ali Zaua" manā kinomīļa dzīvē atklāj pilnīgi jaunu kontinentu. Tiešā un pārnestā nozīmē. Vairāk gan tiešā - šī ir pirmā noskatītā Āfrikas filma. Protams, būtu naivi cerēt, ka tūliņ sākšu vienu pēc otras skatīties visādas Burundi, Namībijas un Zimbabves kino lentes. Tā nenotiks. Gan tāpēc, ka nemaz pēc tā nealkstu, gan tāpēc, ka Burundi kino industrija nav gluži Bolivudas līmenī. Proti, ja tur filmas vispār top, tad internetā tu tās tik viegli neatradīsi, tā ka patlaban izskatās, ka nāksies man samierināties ar arābu ziemeļu un DĀR filmām.
2008-02-25 14:07:38
film, 2000

Lies and Silence

6.0
Šis Katrīnas Dornas romāns ir kārtējais apliecinājums ļoti savdabīgai tulkojamās svešvalodu literatūras izvēlei Latvijā. Es jau neko nesaku par šo rakstnieci, bet droši vien viņa nav pati spožākā zvaigzne vācu literatūrā. Vismaz vāciskajā Wiki par viņu rakstīts nav, par anglisko nemaz nerunājot. Nē, es nesaku neko sliktu nedz par tulkotājiem, nedz par rakstnieci, tikai brīnos. To taču es drīkstu darīt, vai ne?
2008-02-22 17:15:39
book, 2000

Brutal Planet

8.0
Nezinu, kāpēc tas tā ir sagadījies, bet Brutal Planet man ir viens no mīļākajiem Alice Cooper albūmiem. Droši vien tas oficiāli par tādu neskaitās, bet vai nav vienalga, kas kā skaitās oficiāli. Ja jau oficiāli "Poison" ir viņam viena no visu laiku labākajām dziesmām, tad droši vien uz to visu oficiālo pusi var pilnībā nospļauties.
2008-02-01 17:30:29
music, 2000

Latvijas futbola vēsture

7
"Latvijas futbola vēsturi" es iegādājos divu mērķu vadīts - pirmkārt, lai varētu papildināt Wikipedia rakstus par latviešu futbolu, kas patlaban ir gaužām bēdīgā stāvoklī, un lai pats uzzinātu kaut ko vairāk par lieliskākās sporta spēles vēsturi mūsu valstī. Neteikšu, ka šī grāmata par 100% realizēja manas vajadzības pēc literatūras par Latvijas futbolu, bet daudz vērtīgas informācijas no tās patiešām var smelties.
2008-01-07 15:32:02
book, 2000

When we were orphans

8.5
Kadzuo Išiguro es bez mazākajām šaubām varu atzīt par vienu no mūsdienu literatūras pīlāriem, kura daiļradē perfekti savijies japāņa miers un angļa miers. Katrs viņa romāns ir notikums. Katrs viņa romāns ir unikāls. Tāpat kā Umberto Eko (un tikai kā Umberto Eko) viņš spēj rakstīt visdažādākajos žanros un vienlaikus nezaudēt ne kripatiņu savas identitātes. Turklāt atšķirībā no Eko viņš ir tāds rakstnieks, kura darbi ir paredzēti daudziem un nevis tikai "fanātiķiem".
2007-10-04 15:19:23
book, 2000

Wheatus

7.0
Kur tie gadi, kad Wheatus bija populāri? Kur, kur - loģiski, ka pašā šīs desmitgades sākumā! Kur tad vēl?! Kad "Teenage dirtbag" kļuva par visas Eiropas nekruto pusaudžu (nejaukt ar gotiem un pokemoniem, te domājami parastie lūzeri) himnu, tas bija patiešām stilīgi. Protams, pēc septiņiem gadiem dziesma tik svaiga kā tolaik vairs neizklausās, lai arī Brendana Brauna mazliet tāda lūzeriskā un fenomenāli sievieti atdarināt spējošā balss man joprojām šķiet gana stilīga. Lai arī Brauns piemin Iron Maiden, šajā ierakstā meklēt kaut ko Iron Maiden`isku ir naivi - tas ir tikai vienkāršs un pavisam miermīlīgs poproks, kas balstās uz elektrizētu akustisko ģitāru, kas lielākoties skan tik tīri kā kādā Carpenters ierakstā - šīs grupas galvenais trumpis noteikti nav mežonīga ārdīšanās. Tā vietā Brauns un kompānija piedāvā vairākas foršas lipīgas dziesmiņas, ar kurām pasauli izmainīt tu nevarētu, bet kas varētu būt kaut kas līdzīgs "Fountains of Wayne" repertuārā esošajiem gabaliem. Dažas dziesmas ir 100% koledžroks - piemēram "Punk ass bitch" varētu skanēt jebkurā sava laika tīņu komēdijā (kā zināms Teenage Dirtbag vienā no tādām arī skanēja), bet dažas dziesmas ir mazliet interesantākas un atmiņā palikt spējošākas. Man personīgi patīk optimistiskā "Sunshine" (tas nekas, ka dziesma, ja pareizi saprotu, ir par pašizgatavotu peņa pagarinātāju):
2007-09-10 17:12:28
music, 2000

Mer de Noms

4.0
Teorijā "A Perfect Circle" varētu būt ļoti interesanta grupa, jo tajā jābūt jūtamām divu tik prestižu grupu kā "Tool" un "Smashing Pumpkins" ietekmēm. Diemžēl rezultātā šis ieraksts ir padevies ne visai baudāms.
2007-06-21 00:00:00
music, 2000

Renegades

7.0
Lai arī es nebeidzu atkārtot, ka ņūmetāls nav mans mūzikas stils, disku kolekcija bez kaut viena RATM albūma, manuprāt, nevar būt pilnīga. Protams, šis gan nav tas ieraksts, kurš būtu nepieciešams, bet cita man gluži vienkārši nav.
2007-06-20 00:00:00
music, 2000

All That You Can`t Leave Behind

6.0
Vai tu zini, cik lieliska grupa ir U2? Droši vien, ka zini. Bet atkārtošana ir zināšanu māte, kā zināms, kā zināms.
2007-06-05 00:00:00
music, 2000

Warning

8.0
Ar šo albūmu Green Day nu jau pilnīgi atvadījās no sava vecā panku imidža un kļuva par tipiski/netipisku poproka grupu. Salīdzinoši ar "Dookie", kas man pirmajā klausīšanās reizē pie sirds īpaši negāja (jo tolaik par pankiem biju apmēram tādās pat domās kā šobrīd par nacionālboļševikiem), tad par "Warning" neko tamldzīgu teikt nevarētu (lai gan, protams, šo albūmu arī izdzirdēju manāmi vēlāk). Jau pirmā albūma dziesma - "Warning" ir pavisam draudzīga akustiska popdziesma, kurai bija diezgan smieklīgs videoklips. Tomēr arī panciskajās dziesmās Green Day ir sākuši jau izklausīties mazliet pieaugušāki un daudzveidīgāki kā iepriekš, piemēram, "Blood, Sex and Booze" neizklausās pēc trīsdesmit iepriekšējām šīs grupas dziesmām, jo atklājas, ka patiesībā Green Day nav nekādi raupjie puiši, bet ka viņiem ir tīri labas spējas atrast vienkāršas un tomēr klausāmas melodijas. Turklāt arī dziesmu tematika sākusi kļūt interesantāka, manuprāt, ļoti jauka dziesma ir "Church on Sunday", kuru es varu iztēloties kā saundtreku vasaras dienai un kurā Bilijs Džo solās meitenei ar viņu kopā iet svētdien uz baznīcu, ja viņa ar viņu vakarā ies dejot. "Fashion Victim" varētu raksturot kā Green Day versiju par Kinks "She`s bought a hat like princess Marina`s", lai gan, protams, ne melodija, ne teksts līdz Reja Deivisa līmenim šeit nepavelk. Mana mīļākā dziesma šajā albūmā tomēr ir cita - tā ir kabarē stila veidotā "Misery", kuras teksta daļa man savukārt rada asociācijas ar "Take a walk on the wild side" iz Lū Rīda repertuāra. "Hold On" mutes ermoņikas atsauc prātā kaut kādu no "Bītlu" dziesmām, lai gan patiesībā visas šīs dziesmas visvairāk izklausās pēc soļošanas melodijām. Tu saulainā vasaras dienā ej pa ceļu un tavās ausīs skan šis Green Day albūms - ļoti jauka idille. Jā, akustiskās gičas šeit skan vai katrā dziesmā un, manuprāt, tas ir tīri forši, jo savā vecajā stilā nekur tālāk "Green Day" vairs aiziet nevarēja, bet ar "Warning" viņi beidzot ir pacēlušies vismaz pāris pakāpienus augstāk. Labs ir arī albūma nobeigums. Vispirms ar "Minority" Green Day apliecina, ka arī kā poprokeri viņi joprojām vienlaicīgi ir arī panki un ka viņi nevēlas saplūst ar pūli (atkal viena soļojamā dziesma), bet "Macy Day Parade" - kas, manuprāt, jau tuvojas grupas sekojošajam albūmam "American Idiot". Zināmu neizpratni rada "Waiting", kas ir ar citu tekstu apveltīta klasiskā sešdesmito gadu dziesma "Downtown", kāda tam ir doma, man skaidrs nav, bet vispār jāatzīst, ka man ļoti labi iet pie sirds Bilija Džo balss un Tre Kūla bungas. Protams, Green Day nav pasaules labākā grupa un, protams, viņi ir vairāk parodija par pankiem nekā īsti panki, bet toties viņi ir labi songwriters.
2007-06-01 00:00:00
music, 2000

Riding with the King (with B.B.King)

8.0
Ēriks Kleptons un B.B.Kings vienā kopīgā albūmā - wow! Divi izcili blūzisti, katrs no savas "skolas", apvieno spēkus, lai radītu kaut ko nebijušu! Divi veci vīri izlēmuši sapurināt vecās spalvas un parādīt, ka pulveris viņu mucās vēl nav izbeidzies! Patiešām īsts brauciens kopā ar karali!
2007-05-24 00:00:00
music, 2000

The Isle

5.0
Turpinot savu stratēģiju datora attīrīšanā no filmām, kas tajā mitinājušās jau gadiem ilgi, pievērsos Kim Ki-duka filmas "Sala" skatīšanai. Šo filmu man, ja nemaldos, ieteica kādreizējais kolēģis Delfos - Kaspars Bankovskis, kas ir liels orientās pasaules mākslas cienītājs. Taču es biju arī dzirdējis, ka šī filma īpaši baudāma acij neesot, bet es vienlaikus arī nebiju pārliecināts, ka runa bija tieši par šo Kima filmu.
2007-04-13 00:00:00
film, 2000

Love etc.

7.5
Atšķīrība no "Pasaules vēstures 10 1/2 nodaļās", kuru lasot par Bārnsu nezināju neko un līdz ar to no viņa neko negaidīju, no "Mīlestības utt." es šo to gaidīju gan. Un šo to sagaidīju, lai gan varbūt ne gluži to, ko biju gaidījis.
2007-06-24 00:00:00
book, 2000

La Femme Nikita Season 4

6.0
4. Nikitas sezonu skatījāmies ar lielāku pārtraukumu apmēram vidū. Seriālā arvien mazāka loma tiek atvēlēta "misijām" un arvien lielāka - savstarpējām attiecībām. Vispirms Maikls cīnās par to, lai "atprogrammētu" Nikitu atpakaļ, tad tur iesaistās jau it kā 2. sezonā mirusī Edriena, vispār gandrīz katrā sērijā notiek vai nu kaut kādas smadzeņu modifikācijas lietas vai kaut kas līdzvērtīgi reālistisks. Vienā parādās kaut kāds 10gadīgs šmurgulis, kas praktizējas telepātijā, vēl te notiek gandrīz visas sezonas garumā cīņa starp Operations un augstāko priekšnieku - Džordžu. Tiek nogalināts Bērkofs un aizstāts ar viņa negaidīti atklājušos dvīņubrāli. Izrādās, ka Nikitas kaimiņš Niks Štopels - nodaļas ziņotājs un sīka žurciņa - vienlaicīgi ir arī misters Džonss - vislielākais iespējamais priekšnieks. Vēl vairākas sērijas bija ļoti nepatīkamas - tai skaitā viena, kad Nikitu pagrabā pie sevis iesloga kaut kāds pilnīgi ķerts tips (ar zināmu līdzību Faulza "Kolekcionāram") un viena, kad viņa nonāk trakonamā. Pats trakonams izskatās apmēram no horror filmām pārņemts un tik pretīgs, ka varētu padomāt, ka tas atrodas kaut kur Krievijā, teiksim pie Murmanskas, lai gan oficiāli tiek apgalvots, ka tas esot Cīrihē, Šveicē. Tā kā man uz šo valsti drīz jābrauc, teorētiski es varetu par to pārliecināties, kādi tur ir trakonami, bet es patiešām šaubos, ka tajos ir visur nolupusi krāsa un viss izskatās sliktāk nekā Latvijā. Anyway, šķiet, ka kaut kādā brīdī ir notikusi radikāla scenāristu maiņa, kā rezultātā Nikitā arvien vairāk parādās pilnīgi neloģiskas notis, kas man nebūt nepatīk. Vienīgais prieks, ka tagad atlikušas vairs tikai 8 pēdējās sērijas, un tad būs cauri.
2007-01-23 00:00:00
film, 2000

The Mark, Tom and Travis Show

5.0
Skolas laikos Blinki bija viena no manām iecienītākajām grupām un vislielākā loma šajā lietā bija viņu videoklipam dziesmai "All the small things", kurā tika parodēti visādi popmūzikas tirliņi a la Backstreet Boys, Britnija utt. Līdzās tam Blink 182 piedāvaja draudzīgu popsīgu rokmūziku, kuru varēja klausīties bez sevišķas piepūles un kura bija izteikti stilīga. Protams, pat tolaik es apzinājos, ka grupas mūzika ir absolūti vienveidīga, bet ar to varēja tīri labi samierināties. Šis grupas koncertieraksts savulaik vispār bija manā izpratnē kolosāls - pateicoties "Words of Wisdom" segmentam "everybody say: fuck fuck shit fuck!". Tagad, pēc vairākiem gadiem atkal klausoties šo ierakstu, tajā grūti nesaklausīt veselu virkni trūkumu - sākot ar milzīgo daudzumu patiesībā diezgan debīlo joku, šausmīgu dziesmu vienveidību, neinteresantu izpildījumu un beidzot ar to, ka laikam esmu "pāraudzis" šo grupu. Te nav pat dziesmu, kuras īpaši izcelt, tās ir tik vienādas, ka vai bail. Patiesībā tieši "All the small things" ir vēl viena no sliktākajām kompozīcijām, kurai turklāt vēl ir maksimāli šķībs vokāls klāt, kamēr citās dziesmās izklausās, ka tās nemaz nav ierakstītas koncertā, bet gan studijā, pieliekot klāt koncerta trokšņus.
2007-01-24 00:00:00
music, 2000

Escape from Monkey Island

8.0
"Monkey Island" sāgas pēdējai spēlei daudzi (pamatoti) pārdod pāreju no smukas zīmētas animācijas uz nesmuku datorgrafiku, tomēr vai tikai grafikas dēļ spēle būtu nosaucama par bezvērtīgu? Nebūt nē! Šajā stāstā sižets ir sekojošs: Gajbrašs un Elēna aizbēg no sliktajiem pirātiem un nonāk savā Mīlī salā, kurā izrādās, ka Elēna ir pasludināta par mirušu un zaudējusi savu gubernatores statusu, viņu mājai draud nojaukšana un vispār mēslu ir visnotaļ daudz. Protams, visās padarīšanās ir iesaistīts arī bēdīgi slavenais zombiju pirāts Le Čaks, kas joprojām plāno apprecēt Elēnu (lai gan viņa jau ir precējusies ar Gajbrašu). Lai saglābtu situāciju uz salas un visā reģionā, kurā sācis savu uzvaras gājienu Ozijs Mandrils, austrāliešu miljonārs, kas necieš pirātus un mēģina viņus pārvērst par normāliem patērētāju sabiedrības biedriem, Gajbrašam nākas darīt visu ko - gan uzvarēt apvainojumu laušanās sacensībās, gan atrast bankas aplaupītāju bez deguna Pītu, kas baidās no pīlēm, gan apgūt pērtiķu cīņas (Monkey Kombat), gan vairākas reizes ar dažādiem priekšmetiem sist pa galvu nabaga hermitam Hermanam, kas izrādās nav nekāds hermits. Vispār nevaru nepateikt vienu lietu - šī spēle ir šausmīgi sarežģīta un daudzas lietas bez walkthrough manuprāt vispār nav iespējams iedomāties, kā realizēt, bet tas jau ir ok, jo tas ir Monkey Island. Iepriekšējo spēļu humors nekur nav pazudis, lai gan tas nav tik ass, kā bija iepriekš, brīžiem nokrītot līdz Broken Sword līmenim (kas gan arī pats par sevi nav slikts). Kā zināms, pati ideja šajā spēlēs ir mazliet savādāka nekā Broken Swordā - kas savā būtībā ir drīzāk Tomb Raider stila spēle, šitas ir tieši tipisks kvests, kurā mīklas ir sarežģītas, bet ne pārāk loģiskas. Klasiska spēle, lai gan ne izcila.
2006-12-18 00:00:00
game, 2000

Memento

8.5
Pēc daudzu cilvēku domām "Memento" ir viena no labākajām pēdējās desmitgades filmām. Te es nespēšu būt par izņēmumu. Patiesībā gan tā ir filma, kuru obligāti jāskatās vismaz divas reizes. Ja tu saproti, kas šajā filmā notiek, tu labāk spēj novērtēt to, cik izcili tā ir uztaisīta. Tikai tad tu saproti, kāpēc varoņi rīkojas katrā situācijā tā un ne citādi. Iespējams, būtiskākā šīs filmas iezīme, ir tas, ka tā rit atpakaļgaitā. Daļēji. Pareizāk sakot, tā sastāv no epizodēm, kas tiek rādītas apgrieztā secībā. Pa vidu gan risinās vēl pāris sižetisko līniju, kas risinās normālajā virzienā. Galvenais (krāsainais) stāsts ir par to, kā galvenais varonis meklē savas sievas slepkavu. Problēma viņam ir tikai tāda, ka pēc sievas nāves viņš vairs nespēj iegūt jaunas atmiņas un informācija viņa galvā lielākoties neuzglabājas ilgāk par 10 minūtēm, kas sistēmātisku izmeklēšanu dara vairāk vai mazāk sarežģītu. Par slepkavu varonis zina to, ka viņa vārds ir John G., bet neko īpaši vairāk. Mazāk svarīgo informāciju viņš pieraksta uz fotogrāfijām, svarīgāko - tetovējumu veidā uz sevis, šādi mēģinot iegūt pilnīgu izpratni par situāciju. Lieki teikt, ka viņš ir ļoti, ļoti tālu neceļos nokļuvis un knapi saprot, kas notiek viņam apkārt, kā arī knapi saprot, ka neko nesaprot. Patiesībā nav svarīgi, kas ir slepkava, kas ir upuris. Patiesībā filma ir diezgan traka, skatījos to šoreiz ar Lieni, kura jāsaka, ne pārāk daudz saprata no notiekošā. Man palīdzēja tas, ka tā nebija pirmā reize, kā bija pirmajā reizē - neatceros. Man ar ilglaicīgo atmiņu laikam ir problēmas.
2006-11-24 00:00:00
film, 2000

Les Savates du bon Dieu

6.5
Filmas televīzijā, protams, ir vispār īpašs stāsts, kas īpaši nesaistās ar "meinstrīma" kino filmām. It īpaši tas attiecināms uz aizdomīgu kino, ko iespējams sestdienas vidū noskatīties pa tādu kanālu kā TV 1000, kas galvenokārt ir izslavēts ar savām "vēlo stundu pārraidēm". Taču gadās tā, ka ir brīvdiena un tev negribas neko īpaši darīt, tālab tu ņem un atsēdies televizora priekšā mīļotā cilvēka sabiedrībā un bilisinies. "Mīļā Dieva strādnieki" ir taisni tāda filma. Tās galvenais varonis ir Freds - pārsteidzoši labs cilvēks, kuram gan raksturīga viena problēma - viņš ir naivs kā mazs bērns. Viņa hobijos ietilpst savas naudas atdošana jebkuram garāmgājējam un noziegumu pastrādāšana aiz nemācēšanas atšķirt labu no ļauna. Rezultātā no viņa aiziet sieva ar mazo meitiņu (nesaprotu gan, kādā veidā viņš bija spējis apprecēties), bet Freds iesaistās noziedzīgajā pasaulē, kad izjutis, cik netaisni notiek apiešanās ar kādu trūcīgu pensionāru. Šim visās afērās piebiedrojas viena beibe no pasta, kura ir Fredā totāli ieķērusies, un viens melnais - bijušais Āfrikas princis, kas izlēmis atgriezt savu tēvu tronī, bet kas principā ir bišķi ķerts. Tad nu viņi ņemas ar visādām laupīšanām un dzīvo šiki. Foršas ir Freda pārdomas par savu bijušo sievu - tās vienmēr notiek uz sarkana pagala un viņa vienmēr ir kaila, tiesa, filmas beigās viņa "pārdomu" objekts mainās un sievas vietu ieņem noziedzības draudzene. Tiesa, tā kā tie ir pozitīvie varoņi, tad arī noziegumus viņi pastrādā pozitīvi, nevienu nesit, nevienu (izņemot bandītus) nenogalina un lielu daļu naudas izdala trūcīgajiem cilvēkiem - vispār riktīgie Robini Hudi. Beidzas viss, protams, laimīgi un nieka piecus gadus nosēdējuši cietumā viņi abi (melnais cietumā nesēž - politkorektus) kļūst bagāti un laimīgi un dzīvo kā pasakā. Skaisti, ne? Filma, protams, nav pirmšķirīga, varbūt tā nav pat otršķirīga, bet: 1) dienas filmai ir gana pikanta un 2) pietiekami saistoša. Un vairāk no šāda kino man nevajag.
2006-10-14 00:00:00
film, 2000

New Finnish Grammar

7.0
"Jaunā somu gramatika" ir romāns par cilvēku bez atmiņas. Ne pārāk oriģināla tēma, ne? Bet ja tev pasaka, ka šis cilvēks bez atmiņas ir aizmirsis arī valodu un viņam nākas pakāpeniski no nulles apgūt un veidot pilnīgi visu savā dzīvē (vismaz to, kas saistīts ar valodu - veikt dažādus sadzīves darbus viņš joprojām var). Un vienīgais, kas viņu kaut kā piesaista realitātei ir birka viņa jūrnieka mēteļa iekšpusē ar vārdu Sampo un kaut kādu somu uzvārdu, pateicoties kurai šis varonis tiek pie kaut kādas identitātes un sāk mācīties somu valodu, jo cita pieturas punkta identitātes iegūšanai viņam nav.
2008-01-02 09:42:42
book, 2000

Futurama Season 2

8.5
Nezinu, vai tas ir sakarīgi, skatīties Futurama sezonas nepareizā kārtībā un sezonas sērijas jauktā secībā, bet tā nu ir sanācis, ka mūsu Futurama skatīšanās nav gluži ideāli plānveidīga. Katrā ziņā savus 80% sēriju esmu redzējis jau iepriekš (un arī neloģiskā secībā), tā ka tas man nekāds jaunums nav.
2008-01-02 09:15:12
film, 2000

Ja Chacu Tebja

6.5
Es absolūti nenojaušu, kas "Horkyne Slyze" īsti ir par grupu, vienīgais, ko esmu sapratis, ir tas, ka viņi ir panki no Slovākijas. Vēl es esmu sapratis, ka viņu teksti varētu būt visai parupji, jo ar visu to, ka no slovāku valodas neko daudz nezinu, izdirdis vārdu savienojumu "malij penis", es nedomāju, ka tas ir kaut kāds svešs termins, plus kas tie par pankiem, kas nav rupji. Stilistiski tas atkal ir kaut kāds jauns, man līdz šim nezināms pankmūzikas žanrs ar visai augstu eksperimentalitātes devu. Pa brīžiem tas izklausās baisi, piemēram, kompozīcija `Nepocujem Tamburinu` ir vienkārši atbaidoša. Tikām "Chlapcenska" ir tipisks čehoslovāku poproks. "Kybel Gitu" ir pavisam normāls pankroks, apmēram agrīno Green Day gaumē, tikai ar lielāku ātrumu. Vispār ieraksts tāds dīvains, it īpaši tādēļ, ka man nav zināms, ko tas vēsta. Varbūt tā ir kaut kāda geju vai nacistu mūzika, bet patiesībā man vienalga, jo tas tak ir pankroks un pankroks var būt jebkas. Sava odziņa tai mūzikai varbūt arī ir, taču tā noteikti nav pasaules līmeņa grupa un tā noteikti nekad neatbrauks uz Latviju. Ai, kaut kā sviests tikai rakstās.
2006-08-15 00:00:00
music, 2000

WYSIWYG

8.0
"What you see is what you get" bija Chumbawambas pirmais albūms pēc Tubthumper fenomenālajiem panākumiem un varēja gaidīt, ka tas grupas attīstībā būs kārtējais pavērsiena brīdis. Jau no pirmajām pirmās dziesmas sekundēm ir skaidrs, ka grupa nav radikāli nomainījusi savu darbības virzienu, atskanot "I`m with stupid" pirmajām taktīm. "Guess what? I`m with stupid. Guess what? `cos I`m with you." Koncertos tas ir viens no grupas galvenajiem publikas lecinātājiem un ne bez pamata - dziesma ir bombastiska un atmiņā paliekoša. Vēl šajā albūma pie ievērojamākajiem gabaliem pieskaitāmas kompozīcijas "Pass it along" (kurā izteikt aicinājums šo dziesmu nelegāli kopēt no viena datora uz otru), "Hey hey We`re the junkies" (kuras saturā nekā īpaša nav), Bee Gees kavers "New york mining disaster 1941" (tas nu gan ir smieklīgi - Chumbawamba kaverē Gibbsu brāļus), protams, vienīgais hītam līdzīgais gabals šajā diskā - "She`s got all the friends" (kas manā izpratnē ir galvastiesu pārāks par to "i get knocked down" gabalu), tas laikam arī viss. Tā kā diska garums ir zem 50 minūtēm un tajā ir 22 kompozīcijas, pašsaprotami, ka daļa no tām patiesībā tikai pārejas starp dziesmām funkcijas, taču arī starp tām ir tīri forši gabali - "www dot" vai "Moses with a gun" par piemēru. Lai gan šis albūms nekādi nav Chumbas labākais ieraksts - gan pirmie divi diski, gan "Anarchy" ir kopumā pārliecinošāki, pēc totāli garlaicīgā "Tubthumper" tas bija solis uz augšu, komerciāli gan, protams, uz leju.
2006-08-08 00:00:00
music, 2000

Before Night Falls

7.5
"Before night falls" is one of the last films before Johnny Depp turned into a real pop star and as they say "sold out". I know that selling out isn`t that easy to identify in case of one being an actor loved by billions of teens all over the world, but there`s no doubt htat "Before Night Falls" isn`t a mainstream movie. First, it`s directed by someone named Julian Schnabel - a director I don`t know nothing about. Then comes the story line which isn`t a story really but the life and death of the cuban writer Reinaldo Arenas (played by Javier Bardem who got an Oscar nomination for this role and who later appeared as the main star in "Mar ardento". Reinaldo Arenas was a lonely boy from a poor cuban family who went to join the revolution at the age of 13-14. Later on he became a writer and a homosexual and he wasn`t particulary popular in Cuba for various reasons. He spent two years in prison and stay alive by writing letters to the loved ones of other convicts (for they learned to know that he could write). When the possibility arose he fleed from Cuba to the States where he didn`t get much recognition either and where he died of AIDS in 1990. That would be the life of Reinaldo Arenas. As for Johhny Depp, his role isn`t very big. At first we see him as a transsexual who`s able to carry lots of stuff in his rectum, in order to deliver it to a safe place. Later on we learn to know that he`s in fact leutinant Victor and that he didn`t deliver Arenas`s novel to no other place than his own office. Lt. Victor forces Arenas to sign a paper where he denies all his life until now and admits that he has to change and that he has sinned (blah blah). Meanwhile the only thing Arenas can think of is Johnny Depp`s body and he imagines how the leutinant forces him to suck his gun (revolver that is). The film was not made for the viewer`s fun, of course, but mostly to tell the tale of an untrivial character that could eventually become a world wide sensation but didn`t.
2006-08-07 00:00:00
film, 2000

The Man Who Cried

6.5
Sallija Potere nav nekādā mērā radniecīga Harijam Poteram, vismaz, cik man zināms. Tas tā - informācijai un zināšanai. Taču filmā piedalās virkne cilvēku, kuri varbūt nav gluži pusauga raganim radi, taču ne mazāk par viņu populāri gan. To vidū jāizceļ galvenās lomas atveidotāja Christina Ricci (pazīstama kā Vendsdeja Adamsa), tāpat John Turtorro, Johnny Depp, Kate Blanchett un pat krievu kino leģendārais aktieris Oļegs Jankovskis (Stepltons "Bāskerviļu sunī", Barons Minhauzens). Taču līdzās spilgtajai aktieru buķetei jāatzīst, ka filmai nav gluži visas kārtis rokās. Jā, tā ir vizuāli perfekti nostrādāta, muzikālā daļa ar čigānu un tamlīdzīgajiem elementiem ir forša, taču filma ir bezdievīgi garlaicīga. Tā, protams, netiecas būt skaļa piedzīvojuma filma - galu galā "Cilvēks, kurš raudāja", ir stāsts par ebreju meiteni no Krievijas, kas divdesmito gadu beigās nokļuva Anglijā un izmisīgi centās atrast savu Amerikā nokļuvušo tēvu. Būtu lieki gaidīt te kādas pakaļdzīšanās un everģēlības ar pīrāgiem, taču filma, kurā galvenās lomas atveidotāja praktiski nerunā, īpaši labi skatītāja uzmanību piesaistīt nevar. Tā kā es tomēr neesmu fanātisks Džonija Depa cienītājs, tas vien, ka viņš "smuki izskatās", nevar manās acīs padarīt filmu interesantu. Patiesībā par paša Džonija personāžu filmas skatītājs neuzzina gandrīz neko - ja neskaita to, ka viņš ir čigāns un ka viņam patīk zirgi. Ja šo filmu vērtēt kā "tīru mākslas darbu", tā varbūt pat ir visnotaļ laba, taču kā izklaide svētdienas vakarā tā neiztur nekādu kritiku, pat ne tādu, uz kādu esmu spējīgs es.
2006-07-23 00:00:00
film, 2000

Empire of the Angels

9.0
Empire of the Angels is the second part of the trilogy about life and death by Bernard Werber. Since I haven`t read the first part yet, I don`t know whether this one is better or worse than the first, and I also wasn`t already familiar with the characters at the beginning of this book. The main hero, a certain Michelle Planard (if I remember his name correctly) dies at the very beginning of the book. He goes to heaven where his soul is weighted and with the help of his guardian angel (who happens to be Emile Zola) he`s updated to an angel and three people whom he should guard are given him. His main goal is to make one of the persons reach the level of 600 points (which one should achieve in order to become an angel). Michelle can help his people on their hard way through life on earth using several tools which include: 1) intuition; 2) signs; 3) dreams; 4) mediums; 5) cats. Yet people rarely want to be guided through life by an angel. The three patients of Michelle are: 1) Jacques, a French man who becomes a writer; 2) an American top model; 3) a Russian criminal named Igor. At the beginning of their journey Igor has the best starting position (in terms of points earned in previous life), yet it doesn`t go well enough for him - he`s born to a mother that wants to kill him, first he ends up in a children`s care centrum, then in a prison for minors, then in Chechnya. Meanwhile the young model evolves into a very egoistic and dull person. Michelle doesn`t follow his "patients" lives too much for he has other things to do. What I learned from this book is the recipe for a human person: 25% karma + 25% from parents + 50% free choice. This was one of the few books that I`d lately read that had a very strong influence upon me. Maybe it`s that way because I liked what the author was writing, I liked the message, I liked the idea. I have to admit that not everything in this book was marvelous and that some episodes weren`t as bright as others, yet it`s still one of the best books I`ve read this year.
2006-06-12 00:00:00
book, 2000

High Fidelity

7.0
I guess it wasn`t such a great idea to watch this film again after I`d done it something like two and a half years ago. In my mind "High fidelity" had stayed as a very sincere film about love and music, a film for sheding tears if you`re a romantic person and thinking about life if you`re not. Rob Gordon has just parted with Laura, his girlfriend, and he needs to find something in his life that would keep him going. He owns a record store where he has two freaky employees and what they all enjoy in their lives the most is making top 5 lists. Like - top five songs you`d love to hear at your funeral, or - top five breakups. In some sort this film is similar to "Broken Flowers", only Frears isn`t such a great master like Jarmusch who`s able to - I can`t complain that "HiFi" is a bad film and for a music maniac like me it couldn`t be anyway but I just don`t feel the magic anymore. All the endless Cusack monologues, and the crappy "I`ll rather keep it all to myself and later everyone fill find out and hate me for the rest of my days" attitude doesn`t come over to me particulary well. Were it not for the music I`d probably have no interest in this film whatsoever. It`s sad that dreams sometimes tend to collapse like buildings in NYC.
2006-02-24 00:00:00
film, 2000

Don`t Give Me Names

6.0
This is the music of my youth. So I will say when I`m 64. Until then I`ll say - this is the music of my last years at school. I remember how I wanted to see the Apes live for it was considered cool to listen to this kind of music. And I wasn`t a particulary cool person with a high level of popularity at school. Chicks didn`t like me, guys didn`t like me (for I`m not gay) and I was depressed all the time. Well, maybe not, but I still was some kind of a "Napoleon Dynamite" character. By saying all this I don`t mean to tell that now I`ve become a super-duper cheerleader-captain (if were are male cheerleaders) and that everybody loves Raymond. But at least I have become a mentally calmer person with less nervous breakdowns and suicide attempts (you`re free to interpret this sentence any way you like).
2006-01-16 00:00:00
music, 2000

Chocolat

8.5
It had been... days since I last watched a film with Johnny Depp, so I had no other choice but to watch this film. Actually I watched the first half an hour some weeks ago but then I thought - no, this is the kind of film to watch together with my girlfriend and not all by myself. Only she showed little interest in watching this film together with me. So I had no other option but devoting a lonesome evening to Johnny Depp alone. Well, maybe this isn`t really a film with the highest amount of Johnny on screen ever but this is a film with Johnny Depp without a doubt. The message of the film is quite clear - what you do is what counts and not what you don`t do (for example, helping a woman to leave her abusive husband is better than fasting before Easter). The film has some perfect acting, including Juliette Binoche, Judy Dench and some other actors I`m too lazy to look up on the IMDB. Anyway, the film was beautiful, I was close to tears in the end, but I have no time to write about. Who am I to spend my days writing about films that lots and lots of better ones have praised before me. As if my opinion mattered. As if life was worth living. Probably it would be the best for me to go home and eat some chocolate. Man, do I love chocolate! And Johnny Depp.
2006-01-10 00:00:00
film, 2000

White Pepper

8.5
Lately I`ve been listening to "Ween" a lot, although you wouldn`t know that by looking at this factoid. I was informed by three different sources that the band was supposed to be interesting: both of my favourite music reviewers - Marc Prindle and George Starostin like it a lot, and a colleague of a friend of mine once said that "Ween" was worth checking out. I can`t say that I knew absolutely nothing about the band until recently - I had heard "I`m Waving My Dick In The Wind" quite a few times for it was on the Soundtrack to either "Grand Theft Auto" or on some EA Sports game, most likely the former. But I never thought that "Ween" would be much more than a comedy band - something similar to "Weird Al" Yankovic. In reality "Ween" turned out to be a very interesting duo with a very diverse catalog of recorded music. "White Pepper" may not be the most diverce of their records but even on here you can`t really categorize what sort of a band you`re listening to. There you have the beautiful multi-layered "Flutes of the Chi", the hawaii-sounding "Bananas and Blow", the "Ace of Spades" reminding "Stroker Ace", the crazy dissonant instrumental "Ice Castles", the easy-listening "Back to Basom", the distorted and heavy "The Grobe" followed by the funky "Pandy Fackler", a masterful pop song "Stay Forever", "Falling Out" sounds somewhat like the Zutons, although they never existed when "White Pepper" came out. This is one of the albums where I`ll say - there`s no real filler and almost every song could eventually become a hit single. Which only means that the album didn`t deliver even a single hit.
2005-12-15 00:00:00
music, 2000

Water Drops on Burning Rocks

7.0
I have absolutely no idea why this isn`t in the factoid already. Weird, I was sure it was here. The film has a script written by Rainer Fassbinder and it ain`t no surprise to a person who know who Fassbinder was and what this film is about. First, burning rocks are represented by a young lad that`s invited to visit a man who ain`t that young anymore. So they start talking and the older man seduces the younger one and they become lovers. The young guy had a girl he wanted to marry but it doesn`t work out because of the older man. So they live together and the young dude gets more feminine day by day. But then the old man`s ex arrives - a transsexual person that was a man once but changed sex so the man would want him/her again. The young mans girlfriend comes to visit him to free him from the Water drops. But she also gets seduced by the Man. And in the end the young guy commits suicide, but the old man has sex with the young girl and the transvestite. Happy end, indeed. I don`t really know if saying "i kinda liked this film" would be a good thing in the exact case, but it`s true. The film may be a bit too perverse for my taste but it doesn`t necessarily make it worse. Or does it?
2005-05-01 00:00:00
film, 2000

Sing When You`re Winning

5.5
"Take That" was one of my favourite bands when I was something like 12 years old. It`s no real wonder, of course, especially knowing that all of them apart from Robbie Williams were gay, and gay people are usually much better looking than all the rest. After the sweet quintet broke up and every one of its members found new lovers only Robbie Williams managed to start off his own career in style. This was his third album and it featured 4 hit singles, which is quite a large number. Yet out of those singles, only one is really good - that`s disco overriden "Love Supreme", the duet with Kylie Minogue "Kids" is good without really, "Rock DJ" is passable while "Let love be your energy" is useless. Then there`s 7 more songs which are about as good as "Let love..." but only more sappy. I wouldn`t buy this album if I had a chance.
2005-08-16 00:00:00
music, 2000

Landish serebristij

6.0
This film is a story of modern Russia about a modern Snow White. No, not really Snow White, that other one that had those two evil step-sisters. Two producers are left by their star singer so they take up a weird girl from the country and try to make a star out of her. The film isn`t really heavyweight, just a silly comedic flick, not too sugary though, for it ain`t no Hollywood, baby. The cast is ok, the music is ok, the script is ok, at some stages the whole thing gets a bit trivial but nobody says it`s high art. At least it`s not the worst thing to watch on a bus from Hungary.
2005-08-12 00:00:00
film, 2000

Razorblade Romance

6.5
Since in the past few weeks I`ve relistened to some of the records I enjoyed when I was younger (it`s the 75 year old me talking right now) I couldn`t skip HIM (his infernal majesty). Back in high school when I was a sad, sad person I used to listen to this album quite a lot. Not in the past few years though. HIM are a finnish band that plays its music in the style of goth rock relying on two subjects - love and death. For most of the time these two things are considered to be one. After those years these songs don`t even seem that overplayed to me, even "Poison Girl". The album doesn`t offer much more than its four singles, so I`ll rate them according to what I think of those songs. 1)"Poison Girl", 2) "Join Me", 3) "Right here in my arms", 4) "Gone with the sin". Actually back in school I thought of "RHimA" as the best cut but today the rocking track seems a bit too forced to me. The other three songs are a bit too similar to each other, of course, and cliches override this record but who cares - as music for pokemon people this ain`t bad at all. Oh yeah, and all the non-single songs apart from the opening "Prelude to tragedy" proudly suck. This still is music for depressed high school losers, even if you think it ain`t.
2005-07-25 00:00:00
music, 2000

Hooray for Boobies

6.0
The Bloodhound Gang is a group of idiots who pretend to be musicians. This ain`t a particulary strong statement, it`s just a fact. But despite the fact that the band isn`t capable of any artistic messages it is capable of making some fun music. This album which is probably their best has quite a lot of strong tracks, which include "I Hope You Die", "Along Comes Mary", "The Bad Touch" and "Hell Yeah". Then there are songs that I find quite good but not really outstanding. Those include "The Ballad of Chaisy Lain" and probably "A Lap Dance is So Much Better When the Stripper is Crying". But other songs suck completely, especially "Magma Cum Nada" and "Yummi Down on This". When the guy named Jimmy Pop starts to rap you`re bound to think that a ton of hot gravy up his ass would probably improve his performance. When I was a wee bit younger I found this record particulary good but it was probably because the lyrics are cheeky and tended for teens, but as for musical value - it`s not a particulary strong point for this band.
2005-07-06 00:00:00
music, 2000

Speks no Tetiem

7.5
Inokentijs Marpls is a legendary Latvian underground band. Surely it`s legendary only in Latvia and only among fans of underground punk music, but who gives a damn about who praises whom. It`s not like in the Bible where Noah begeth another person and another person begeth one more person and blah blah blah so much further. This was the first record the band issued in the format of a compact disk after something like 15 years of existence. I dare not say that all of those songs on the record are very good, I dare not say that the singer of the band has a great voice and I certainly dare not say that the song which features lyrics close to "Oh, your dick is your best friend" is very intelligent. But I dare say that this album has lots and lots of energy. And what more do you need?
2005-06-03 00:00:00
music, 2000

Dancer in the Dark

8.0
One of the films of Lars fon Trier about America. Selma is a Czech woman that has left her socialistic country somewhere in the sixties for America where she needs to find enough money for an operation for her son which would allow him not to go blind as she already is losing her eyesight. She has already got close to what she needs when a neighbor of he (in whose trailer she lives - and pays the rent for it, of course) tells her that he`s got a lot of debts that not even his wife knows about and that he`s close to suicide. Selma on the other hand tells him as the only living soul about her eyes and her son`s problems. The neighbor tricks Selma and finds where she hides the money for the sons operation, afterwards he steals the money from her and Selma is forced to kill him in order to regain her money for she has no chance to prove that it`s her money really. In the end she is executed by hanging. The film is very dark and depressive, it`s partly a weird musicle where Bjork plays the title role. Certainly the film is good, but not as good as "Dogville".
2005-05-15 00:00:00
film, 2000

Baikonur

5.5
Why on earth would I read a novel by an unknown German writer titled "Baikonur"? I do know that Baikonur is the place where Soviet spaceships got their start. So what? This former pilot named Beck after the death of his girlfriend (or was it wife, who cares) gets a real Sojus spaceship. But he doesn`t care about it very much, he just wants to find the place where the woman died. So he goes on a roadtrip to Hungary, where he knows she rests in a place starting with F. On the road he also takes a used car salesman, a young Czech woman named Jana and a female friend of his deceased lover. The story isn`t particulary interesting, nor is it particulary believable. One thing I totally didn`t get is why is extremely cold in Russia not far from Baikonur, since it certainly isn`t in the North, but probably H.Geyer knows more about temperatures than I do. I can`t really say that this book was no-good, but it wasn`t good as well. So you`d probably still say that it was no-good. Mainly it was second-class literature that you probably could read on a train or on the road to work (which is exactly what I did).
2005-05-16 00:00:00
book, 2000

The Gospel according to Pilate

9.0
The subject of what Pilate thought and did to Jesus has been used in lots of different books, and as for itself isn`t anything unmentioned before. But I already knew before this book that E.M.Schmitt is capable of creating very convincing stories. What I didn`t expect from this book was that it wasn`t a comedy or a farce based upon the birth of Christianity. It turned out that this book had two parts - Jesus tells about his own life until the last Thursday in the gardens, and after that the story is taken over by Pilate. The first thing that comes to mind about Jesus according to Schmitt is that he is loveable - much more than Jesus of Bible - he himself doesn`t have the faith to believe that he could be the Messiah. His closest friend is Judas, who`m Jesus asks to give him up to the law trying to save the rest of his people. To achieve that Jesus uses the same words that he does in the Bible - that`s one interesting thing that Jesus quite often in this book says what he says in the Bible but Schmitt brings a whole different meaning to those words. Pilate is also very similar to the biblical one - but it`s interesting to follow how he finds different explanations for the dissapearance of Jesus`s body, using the common logic but logic fails him every time. I guess, if the Bible was anything like this gospel, I would be much more of a Christian than I am now.
2005-03-28 00:00:00
book, 2000

Good Looking Blues

6.5
Upon deciding to listen to this record I didn`t really know what to expect. I thought this would be some sort of indy-rock with a little bit of blues, but in fact "Laika" is a British duo doing something a bit similar to dance music. Since I`m no big fan of this genre, I can`t say that I enjoyed this sound very much. The highlight of the record for sure is a song called "Badtimes" because of its lyrics about some obscure computer virus that comes out of the computer and leaves its socks on your table. I don`t say that this music ain`t good, I can even imagine that I could be listening to this in some chillout zone, but this certainly is not the kind of music I like to listen to while being at work.
2005-03-22 00:00:00
music, 2000

Monumental Propaganda

6.5
It`s been a many long year since I read this book (at the moment of the writing that is), because this is one of the pieces that came into the zone of no return when my computer crashed last summer. The date of reading is probably wrong as well, but I don`t really care for that. This is a story of a long time communist named Aglaya Revkina that is a fan of Mr. Stalin and even organized a monument of his in the little village where she lived (or was it a small town? i don`t care that much about it) and when Stalin became unpopular she even held the monument in her own apartmenet. There was also some guy who did some blowing up for local criminals in modern (post-soviet) Russia who lived in the same house with Aglaya, then there were some modern stalinists that started visiting Aglaya, to be honest, that`s the most of what I remember from this book. Also I remember that the first part was somewhat interesting, but as we were heading towards the conclusion the book became less and less appealing to me - and Mr. Voinovich became more and more traditional in the sense that many modern Russian writers do the same gangster-criminal style, although I did get that his main target probably was showing that a criminal is worse than a communist, for a communist at least has some ideals, still most communists are criminals and have no ideals (yeah, there were some scenes with people that at first glorified Stalin, than spat at him and the glorified him once again). Not to mention that the only time in her life when Aglaya had an orgasm was by looking at the father of the Soviet Union in person.
2004-07-12 00:00:00
book, 2000

O Brother Where Art Thou

8.0
The Coen brothers are truly a legend. They were the masterminds behind "The Big Lebowski" - certainly not a perfect film, but quite a solid one nevertheless. And in this film they decide to remake the "Odyssey" by Homer. With the slight change that Ulysses ain`t the man who fought at Troy but a dude who ran off with two of his pals from Parchment farm in order to return to his wife who wanted to marry another man. Although at the first glance you won`t see very much resemblance to the Odyssey, but actually almost every scene is connected with the legendary epic. There are syrens, there are cyclops, there are prophets - you name it. And there`s hell of a good music - despite the fact that action takes place in 1930s. Ulysses, Delmar and Pete form a band named "Soggy Bottom Boys" and the play nice old-time music. By the way, Ulysses is played by George Clooney - I never expected him to appear in a film like this. The dialogue is witty, the characters are very interesting, the only minor flaw is that the film has too much singing in it - especially in the middle of the film, when it`s not the main heroes who do the singing. Still, there`s one more thing - the IMDB says this film is basically British, although everyone in it is American. I say - I never disagree with IMDB.
2005-02-06 00:00:00
film, 2000

Road Trip

4.5
I certainly had seen this film before, but that was way back when I was a young boy so why can`t I rate it now when years of experience have changed me like Elvis changed when he grew fat. This film, by the way, has nothing to do with Elvis but he just somehow came to my mind. Basically this is the 1st part of a film called "Eurotrip" - although it has no common actors with that film, but the idea is basically the same. The main character does something to a girl he shouldn`t have done - accidentally sends her a video of him screwing another chick. So he goes to get the video before she gets it. Some of his pal join him - so there`s the road trip. Their journey is full of gross stupidities along with some quite interesting humour. But to me this film would have been absolute bullshit if not for the performance by the infamous Tom Green - who amazingly is the most attractive character. He totally rocks in this film, quite unlike his own film "Freddy Got Fingered" which already was on this factoid. Anyhow this is no cinematic delicatess, but who would have expected that anyway? Not me, Sir. I want just some tits and an old weirdo with an erect boner. For I am a perverted pig, my dear Sir.
2005-01-01 00:00:00
film, 2000

Le Libertin

7.0
I first read the play and then watched the film. Probably if I had chosen the other way around I`d appreciate the film more. We still get the same situation where Ms. Trebouche makes a portrait of the philosopher Dennis Diderot (naked), but some of the other stuff is a bit different from the play. First, there`s a bishop who comes to find an underground typography where Diderot`s "Encyclopaedia" is printed. And Trebouche is a weapon in his hands. The film is certainly much nastier than the play. There`s the wife of the baron in whos house Diderot lives, she`s a fat perverted food and sex crazy woman that spends much time with her castrated slave from the East who gives her massage and his never resting flag. Then there`s the wife of some gay dude. This wife of his in the beginning gets oral pleasure from Diderot and after that switches to receiving it from her cousine (female, of course). Hell, it`s somewhat similar to a porn movie, although not really. For example, I don`t think that a naked man chasing his wife in the park and talking philosophical nonsense would fit very well in a porn movie. Still it`s a letdown from the book, but you can`t expect a film to go exactly as a book.
2004-12-19 00:00:00
film, 2000

Ignorance

8.5
I have always been a fan of Mr. Kundera, and his latest work didn`t dissapoint me even as much as a tiny, tiny little... thing. And it surely doesn`t mean that my expectations were low. Irene is a woman in her fourties that lives in France but now has a chance to return to her homeland of Prague since the iron curtain has fallen. She doesn`t really want to, but other people tell her - she must. There she meets Joseph - another man from the exile whom she once met when they were very young. Still this book isn`t that much about the main characters. It`s about the homecoming and its painfulness and senselesness. Kundera`s hero are somewhat similar to Odysseus who was abroad for 20 years and came back to people that didn`t bother to notice that he had changed. The book is about our memories and how they betray us. How we remember very little, and each our own, and how nobody really knows anyone at all. It`s very sad, it`s a book by an old man who has very much knowledge, a bit of humour but very little hope for this world. Read it if you can. And if you can`t read - don`t read it.
2004-12-18 00:00:00
book, 2000

Hollow Man

3.5
Under normal conditions I probably wouldn`t watch a film like this one. But being alone in a London hotel room and having very little to do - little choice of TV, little to read and nowhere to go - I said: why not watch "Hollow Man" which was running on TV at the time. First, I must admit that I didn`t see the beginning of the film (it may have been quite a significant part in terms of minutes), but I guess, that I saw enough. Sebastian Caine (Kevin Bacon) is a scientist that becomes invisible, and being invisible he slowly goes mad and starts attacking the people who were responsible for his becoming invisible. The special effects in the film were really good, that`s for sure but everything else didn`t really live up to it (and I didn`t have expectations set low at the beginning because I had no expectations at all). What was wrong? First, I maybe missed it in the beginning but this Caine person somehow had something similar to super powers - he succeeded very vicious attacks (although his male opponent was also made of something similar to steele), he wasn`t even hurt when he had been burning for a few minutes, etc. The reasons for him becoming mad - Linda had a boyfriend but he wanted to be her boyfriend, so he started killing everyone. As you can guess Linda and the other fellow were the only two to live this mayhem. Actually there`s nothing more to add, except that the film was quite boring to watch, very predictable and a bit silly. Although it`s probably just me who doesn`t like this kind of films
2004-11-26 00:00:00
film, 2000

Baudolino

9.0
The master`s latest. Baudolino is an old man who has lived a life full of wonders. Born in a swamp, he became the stepson to the emperor Friedrich Barbarossa (you can guess that it happened in the 12th century). He was a very good liar and invented quite many christian myths. But his main quest in life was to find the king John who lived somewhere in the farest East and ruled over the three Indias and the mysterious people inhabiting them. Together with his friends Baudolino went on this voyage and almost got there. That`s strange about this book is that Eco unlike in his other stories about Medieval times gives us unbelievable things - like people who have only one leg or genitalia on their neck, etc. But you can`t be really sure what`s true and what isn`t since what we hear is the story Baudolino tells to a chronist named Nikita. The ending is a bit of surprise although not as much as it could have been. To be honest, I don`t really know why I rate this book that much lower than "Focaults Pendulum" but I still do it. Probably, it`s because there`s too much repetition in here, probably not. It`s still a very good book, and I honestly doubt that Eco would be able to write something not very good.
2004-11-24 00:00:00
book, 2000

Me, Myself and Irene

4.5
Jim Carrey is a respected comedian on the other side of the Atlantic. But he still does pretty lame films. And if he does a good film - nobody watches it. MM&I was quite a popular film, which meens - it is surely dumb. But a film being dumb doesn`t always implicate it being also bad. Well, in this case it does. Charlie is a nice Rhode island cop, but his life is nowhere near as nice - his wife left him, his three kids are black, nobody except for the kids respects him. And he`s got a split personality - there`s this guy Hank living inside him, who unlike the always optimistic Charlie, is a silly tough guy. Charlie (and Hank) get involved with Irene, a former girlfriend of a mafiozo. But the problem lies in the fact that both of them (Hank and Charlie) fall in love with Irene, being jealous one on another. And there are cops following the whole three of them (the four, if you wish, as they pick up an albino guy called Whitey). Still, there are very little laughs in this film, and nothing except for laughs it even doesn`t want to offer. Oh, I almost forgot, that it`s a Romantic comedy. So, be it, it`s still boring, not funny and everything like that. Making silly faces doesn`t always work, just as its proven here.
2004-11-07 00:00:00
film, 2000

Korei

3.0
Suppose I tell you this film is a Japanese horror movie. Are you already scared out of your pants and on your way to the mental hospital? I bet you are. But you shouldn`t be. This film isn`t that scary. It plainly isn`t scary at all. There`s this guy who works as a sound engineer, and who has a wife who is a medium. While he`s in the woods recording the sounds of the forest a little girl running away from a rapist hides in an empty equipment box belonging to the man. It`s quite silly that after the recording he puts the box in his car without thinking why it has become much heavier and without even putting anything back inside it. It seems that he just likes carrying around huge empty boxes. Anyway, the girl dies in the box, and after a few days his wife is asked to find her. She finds her through her powers, but the girl appears to be living. Since they have no way of explaining how the girl got into the box the guy and his wife decide to hide her in a remote location and send the cops to that place. That is particulary silly, but ok. In the end the girl turns out to be a physical ghost and the guy does the best thing you can do to a ghost - he kills her once again by using a piece of wood. After that he sees his body double (which signs his near death) and puts it on fire. To be honest - the guy is crazy, and so even to a greater level is the director. And the film is stupid, uninspired, boring, dull - choose whatever you want. And it isn`t a horror film.
2004-08-27 00:00:00
film, 2000

Chicken Run

6.0
Animation actually. It might be inventive and quite professionaly arranged in the category of stylistics but overall it`s a complete bore. The fun factor was not as high as it should be.
2004-02-17 00:00:00
film, 2000

Meet the Parents

5.5
As somebody said before the film - a subject of high importance for me. It`s not true, of course, nevertheless the film was better than I expected. Yes, I know that every romantic comedy from the other side of the huge pond does have one massive problem - the ending is more than just predictable. But I do enjoy films which are designed to make the viewer feel bad about the hero and his stupid behaviour and to think what he himself would feel like under such circumstances. It is no high art by any means and some of the jokes seem forced but that`s ok. Not to be watched many times but it is not the worst possible way to spend your time.
2004-04-24 00:00:00
film, 2000

Otesanek

8.0
Jan Svankmajer`s latest flick tells me a fairytale about a man who because of not being able to have children of his own gives to his wife a childlike treeroot, she madly starts to love. What makes a problem is the `childs` turning alive and eventually becoming quite a big eater. Other characters in the film are Alzbetka and her parents who live next to Bozenka and Karel (and their Otesanek). Alzbetka wants to protect Otesanek but it ain`t that easy for she is aware of an old woman growing cabbages that according to the fairytale shoud kill Otesanek. Some parts of the film are quite scary although many elements have already appeared in Svankmajer`s previouds works. What`s nice is the scene where Alzbetka is peeking through Karel`s door and the old pedophile of the house comes by and as she sees him Alzbetka says to him: "Stop now or you`ll have another heart attack!" Interesting idea, interesting realisation and what says the most is the fact that I was able to watch it until something like 2AM which I`m rarely capable of.
2004-06-12 00:00:00
film, 2000

Warhol: Commerce into Art

5
A book about the legendary Andy Warhol (I don`t even know how to call him - painter, photographer, cheepskate, performer, filmmaker, whatever...). It tells everything one should and shouldn`t know about Warhols public life - beginings as a commercial artist and turning into a "serious" but still commercial artist. His obscene filmmaking, including "Sleep" and "Chelsea girls", his obsession with death - beginning from Marilyn but including car accidents and all forms of violent death despite being not a violent person himself. What I didn`t know about Warhol is that he was really a son of Czech immigrants and that he was Warhola. I also was quite surprised to find out that "Sleep" is actually a repetition of a 20-minutes long shot - just like most of Andy`s paintings (if one should call them so). To be quite honest, I still don`t understand what`s so great about the guy apart from his connection to the Velvet Undergound. But one should respect a dead legend.
2004-06-17 00:00:00
book, 2000