2001

Bel Canto

8
ādā vārdā nenosaukta Latīņamerikas valstī notiek svinības par godu kāda japāņu uzņēmēja dzimšanas dienai. Patiesībā šim uzņēmējam nav nekādas sevišķas saistības ar šo valsti, bet tās vadībai ir naivas cerības, ka japāņi varētu pie viņiem atvērt rūpnīcu un tādējādi radīt ārpasaulei iespaidu, ka šajā valstī ir vēl kaut kas cits, izņemot narkobiznesu (lai gan tā nav īsti tiesa). Japānis ilgi nepiekrita šīm svinībām un paša atbraukšana, bet tad uzņēmējvalsts izmantoja viņa vājību - uzaicināja svinībās uzstāties japāņa mīļāko operdziedātāju, un te nu viņš nevarēja atteikt. Viss iet labi, līdz dziedātājas uzstāšanās laikā ēku, kurā notiek svinības (valsts viceprezidenta māju) ieņem teroristi, visus viesus saņemot gūstā. Patiesībā viņiem vajadzēja tikai vienu cilvēku - valsts prezidentu, taču viņš, lai arī bija plānojis ierasties, tomēr te nav, jo svinības sakrīt ar viņa dienas svarīgāko daļu - seriāla par Mariju skatīšanos. Un te nu sākas sarežģījumi.
2021-11-03 18:28:56
book, 2001

Eat that Frog

6
Starptautisks dižpārdoklis ar vairāk kā 1.6 miljoniem pārdotu grāmatas eksemplāru Braiena Treisija "Apēd šo vardi! 21 lielisks veids, kā beigt prokrastinēt un padarīt vairāk īsākā laikā" ir tieši tāda grāmata, kādu var sagaidīt, izlasot tās nosaukumu vien. Īsti nezinu, kas mani motivēja to vispār lasīt, jo viss šajā grāmatā tā vien kliedza: "Es tev iemācīšu vienīgo patiesību, kas strādā 100% cilvēku un dod 500% uzlabojumu peļņā un privātajā dzīvē" vai kaut ko tamlīdzīgu. Un zināms, ka lielākoties šāda pieeja man šķiet totāli garām.
2020-01-15 20:14:08
book, 2001

The Others

7
Alehandro Amenabara filma "Citi" ir baiss stāsts par sievieti un viņas diviem bērniem, kas dzīvo spokainā mājā Džērsijas salā neilgi pēc Otrā pasaules kara beigām. Kamēr filmas noskaņa tev kā skatītājam dzen šermuļus pār kauliem, tās iekšējās loģikas trūkums un pretrunas man vismaz sagādāja vēl vairāk nepatīkamu mirkļu kā baisās priekšnojautas.
2017-07-19 19:33:16
film, 2001

Ten New Songs

7.5
Starp "The Future" un "Ten New Songs" pagāja deviņi gadi, no kuriem lielu daļu (veselus piecus gadus) Koens pavadīja klosterī kalnos, droši vien, mēģinot izārstēties no Casio sintezatora nodarītajam kaitējumam savai psihei. Rezultātā radušās desmit jaunās dziesmas, protams, būtu pārspīlēti saukt par jaunām - gan tālab, ka melodiski un aranžējumos Koens te drīzāk atgriežas pie pats savas pagātnes, gan tālab, ka, piemēram, dziesmu "My Secret Life" viņš bija sācis rakstīt jau 1988.gadā.
2016-10-21 07:19:38
music, 2001

La Part de l'autre

8
Šī, ja nekļūdos, ir apjomīgākā Ē.-Ē. Šmita grāmata, un tās lasīšana man paņēma daudz laika. Ļoti daudz laika. Kā tā? Jo lasīju to franču valodā, un nav tā, ka tajā man lasīšana padotos izcilos tempos. Taču noteikti nenožēloju, ka iepazinos ar šo romānu, kurš gan ne tuvu nav Šmita izcilākais darbs.
2014-03-12 12:05:47
book, 2001

El espinazo del diablo

7.5
"Sātana mugurkauls" ("The Devil`s Backbone" angļu mēlē) paša Giljermo del Toro skatījumā ir viena no viņa labākajām filmām, un arī starptautiski filma ir atzīta par teju vai šedevru, lai gan "Fauna labirinta" panākumi kopumā ir bijuši lielāki.
2013-02-10 07:03:54
film, 2001

The Mexican

6.5
Vissvarīgākais ir tas, kā un uz ko tu liec uzsvarus. Šo filmu visai aktīvi rekomendēja N.R., raksturojot to kā "tipisku Breda Pitu roadtrip stila filmu" un apgalvojot, ka Džūlija Robertsa (kura man diezko nepatīk) tur uz ekrāna redzama labi ja 10 minūtes. Domājams, ja viņam šī filma nebūtu patikusi, Normis varētu akcentēt to apstākli, ka filmas režisors ir Gore Verbinski - vislabāk zināms kā "Karību jūras pirātu" sāgas veidotājs un ka šī nu ir viena no tām filmām, kurās Pits pat necenšas būt ticams.
2012-01-05 07:03:07
film, 2001

The Bonesetter`s Daughter

5.0
Šī grāmata izrādījās ļoti piemērota lasāmviela Ķīnas ceļojuma laikā, jo liela tās daļa norisinās tieši Ķīnā. Grāmatas sākotnējā galvenā varone Rūta ir sieviete mūsdienu Amerikā, kura tuvojas piecdesmit gadu slieksnim, strādā par "ghost writer" un nespēj nekādi samierināties ar to, cik viņai ir neizturama māte. Viņas māte ir ķīniete, kas nodzīvojusi gandrīz visu mūžu Amerikā, nav centusies sakarīgi apgūt angļu valodu, meitu visas bērnības garumā ir pazemojusi un turpina to darīt arī vairs nebūdama jauna, ir skopa, nejauka, nedraudzīga un skaudīga, nelāgi izturas pret savu māsu, un vēl ir apsēsta ar visādiem spokiem un lāstiem. Rūta tikām ir relatīvi laimīga, lai arī viņai ir daudz visādu kompleksu iekšā, kuru būtību mēs grāmatas laikā pamazām uzzinām un par daļu no kuriem es labprātāk nebūtu ticis apgaismots. Kad viņa atklāj, ka mātei strauji progresē Alcheimera slimība, viņa saņemas un palūdz kaut kādu tipu iztulkot no ķīniešu valodas mammas piezīmes, kas atklāj daudz nepatīkamu noslēpumu no viņu dzimtas vēstures, tai skaitā to, kas tad īsti šajā grāmatā ir "kaulu daktera meita" (tā nav ne Rūta, ne viņas māte, bet gan vecāmāte). Izrādās, ka daudz kas nav tāds, kā tas izskatās un ka cauri mātes vecuma plānprātībai atklājas arī daudz patiesības.
2011-11-21 07:34:06
book, 2001

Choke

8.0
Pirms pāris gadiem noskatījos šīs grāmatas ekranizāciju un atzinu, ka nekāda dižā tā nebija. Īpaši nebiju aizdomājies, ka man vajadzētu iepazīt oriģinālu, bet sanāca, ka to grāmatu sarakstā, kas Kindl`ā ar mani devās uz Baltkrieviju, bija arī šī. Rezultātā tā gandrīz pilnībā tika izlasīta 24.jūnija vakarā, sēžot teltī, kamēr ārā lija, Liene gulēja, bet kaut kur simts metrus tālāk vietējie jaunieši klausījās "kolbasu". Taču ne par to ir šis stāsts.
2011-06-26 20:45:22
book, 2001

High Heels and Low Lifes

7.0
Darba dienas vakaros man parasti nav vēlmes skatīties Ingmara Bergmana drāmas, līdz ar to tāda viegla piedzīvojumu komēdija kā "Augstpapēžu kurpes un padibenes" nav tas sliktākais variants. Šajā angļu un amerikāņu kopproduktā galvenajās lomās ir Minija Draivere un Mērija Makkormaka, kas atveido labākās draudzenes. Minnijas varone Šenona ir medmāsa kādā Londonas slimnīcā, kura izšķiras ar savu draugu, kurš augu dienu pavada, nodarbojoties ar "mākslu" - ierakstot sarunu fragmentus, ko viņš ar speciālu aprīkojumu pārtver no mobilo telefonu sakariem, un veidojot no tiem skaņu kolāžas, ne zinis neliekoties par savu draudzeni. Tikām Frānsesa ir amerikāņu aktrise, kuras karjera ir iegājusi izteiktā strupceļā un kura pat nav spējīga tikt pie balss lomas multfilmā par tomātiem no kosmosa. Kādā vakarā pēc ballēšanās (un pirms Šenona ir izsviedusi no dzīvokļa savu bojfrendu ar visu viņa aprīkojumu) viņām sanāk noklausīties telefonsarunu starp kādu bankas aplaupīšanas dalībnieku un viņa draudzeni. Kad izrādās, ka viņas kļuvušas par netiešām lieciniecēm grandioza apjoma zādzībai, Frānsesa ierosina, ka abām sievietēm vajadzētu šantažēt zagļus (viņām taču ir telefona numurs) un saņemt daļu laupījuma. Šenona sākumā pretojas, bet tad, kad Frānsesa viņu pārliecina, ka lielāko daļu naudas viņas izmantos, lai nopirktu slimnīcai jaunu tehniku, arī Šenona tam piekrīt.
2010-10-21 07:24:46
film, 2001

Origin of Symmetry

8.5
Grupas otrais studijas albums "Muse" Anglijā padarīja ja ne gluži par superzvaigznēm, tad vismaz ļoti tuvu tam. Kamēr "Showbiz" 29.vieta populārāko Lielbritānijas albumu parādē vēl ne par ko fenomenālu neliecināja (piemēram, grupas "Aqua" debijas ieraksts tika augstāk par to), "Origin of Symmetry" topu parādē tika līdz pat trešajai ailītei, apliecinot patiešām nopietna spēka ierašanos.
2010-08-31 17:15:02
music, 2001

The Amazing Maurice and his Educated Rodents

8.0
Nezinu, kā tas sanāca, ka tik ilgi nodzīvoju, neizlasījis nevienu vienīgu Terija Pretčeta darbu. Šis angļu humorfantasts pēc idejas ir viens no tiem autoriem, par kuru darbiem man būtu jabūt stāvā sajūsmā, jo viņš ir tipisks Duglasa Adamsa skolnieks, bet Adamss, savukārt, ir viens no maniem elkiem.
2010-06-08 15:55:13
book, 2001

Dirt Music

4.0
Izlasīju šo grāmatu līdz pusei, un padevos. Varētu jau, protams, tālāk pa diagonālei izšķirstīt, lai noskaidrotu, kas ar Fordu un Džordžiju notiks tālāk, bet kaut kā negribējās. Kārtējo reizi pārliecinos, ka grāmatas ar daudz lappusēm man parasti nav īsti manā gaumē. Un šoreiz vienkārši man grāmata šķita nejauka un vēl arī garlaicīga. Latviskais tās nosaukuma tulkojums "Zemes blūzs" mani ieintriģēja, tālab uzdāvināju šo grāmatu mammai uz Z-svētkiem. Cik nojaušu, viņai to izlasīt neizdevās, vismaz, kad ņēmu to palasīt, nekādas atsauksmes nesaņēmu, un tagad saprotu, kādēļ. Grāmatas sižets - par zvejnieka sievu, kurai izveidojas sakars ar maluzvejnieku. Brīnišķīgai seksa ainai seko izrēķināšanās ar vīrieša suni no legālo zvejnieku puses (ja ir viena lieta, kas man riebjas jebkādos "mākslas" veidos, tās ir ainas ar vardarbibu pret dzivniekiem), un vīrieša bēgšanu, baidoties par savu dzīvību.
2010-03-21 22:33:38
book, 2001

No Man`s Land

8.5
Savulaik man šī filma sagādāja diezgan lielu sašutuma vilni - kad uzzināju, ka kaut kāda filma par Bosnijas karu pārspējusi "Amēliju" cīņā par Oskaru kā labākajai filmai svešvalodā, pirmā doma bija - nolāpītā politika atkal gūst savu! Protams, lai kritizētu šīs filmas apbalvošanu, man nebija nepieciešams noskatīties pašu filmu. Tagad, vairākas reizes dzirdējis šai filmai izteiktus slavas vārdus no Sērža puses, beidzot saņēmos to noskatīties. Vai pareizāk - Liene vakar pateica, ka gribot skatīties šo filmu un es, protams, neiebildu.
2009-11-26 15:55:49
film, 2001

On the Edge

7.0
Kad esi saslimis ar gripu, vienmēr ir labi skatīties kādas vismaz nedaudz gruzoniskas filmas. Vai varbūt tas nav gluži labi, bet vismaz man pagaidām tā sanāk. Tā Džona Kārnija režisētā "On the edge" ir filma, kuras darbība norisinās psihiatriskajā slimnīcā pašnāvnieku mājā.
2009-11-23 09:06:16
film, 2001

In Praise of Love

4.5
Jāatzīst, ka Žans Luks Godārs ir viens no tiem režisoriem, kurus man pagaidām atkost nav izdevies. Pirms vairākiem gadiem noskatījos divas šī franču jaunā viļņa klasiķa filmas, bet neviena no tām mani sevišķi nepiesaistīja. Tagad, kad esmu vecāks, resnāks un nesmukāks, izlēmu atgriezties pie mēģinājumiem izprast Godāra patieso dabu. Un atkal jau ne pārāk veiksmīgi, lai gan šoreiz pie vainas varētu būt nepareizi izvēlēta filma - kā nekā Godāra labāki gadi tomēr ir visai tālā pagātnē, un viņa jaunākās filmas līdz ar to sevišķi augstu nekotējas.
2009-10-03 08:09:56
film, 2001

Der Tunnel

7.5
Ar "Tuneli" man sanāca kārtējais pārsteigums - biju pilnīgi pārliecināts, ka šī filma vēstīs par kādu angļu radioelektroniķi, kurš strādā pazemes tunelī starp Rietum- un Austrumberlīni, starptautiska projekta ietvaros izspiegojot austrumvācu vadoņu telefonsarunas ar Maskavu. Biju lasījis šādu grāmatu, zināju, ka tā tikusi ekranizēta, un biju pārliecināts, ka šī ir tā filma.
2009-08-17 16:39:08
film, 2001

Mulholland Drive

9.0
Iepriekšējo reizi šo patiešām leģendāro Deivida Linča filmu skatījāmies pie Normunda 2002. vai 2003.gadā. No tiem laikiem atcerējos vien dažas detaļas un apstākli, ka filma bija ļoti dīvaina un nesaprotama. Taču zināms, ka dīvainībai un nesaprotamībai ir tendence ar laiku samazināties - arī "Donnie Darko" pēc pirmās skatīšanās man šķita pilnīgi neizprotama un traka filma, bet atkārtota tās skatīšanās to padarīja par gluži skaidru un sakarīgu filmu. Protams, ar "Mulholland Drive" es uz šādu radikālu pavērsienu necerēju, līdzīgi kā tu nevari ticēt ieteikumam pirmā "The Residents" ieraksta bukletā: "Listen closely to the album. Let the strangeness wear off through a couple of plays. Soon you too will whistle the merry tunes and wonder along with the Residents who that old man N. Senada really was." Tik vienkāršs un tiešs, lai atklātu visas savas kārtis, Linčs pilnīgi noteikti nav.
2009-07-15 09:06:55
film, 2001

Souljacker

6.0
"Souljacker" iezīmēja diezgan izteiktu pavērsienu "Eels" karjerā, grupas mūzikai kļūstot elektroniskākai un mazāk dzīvai. Manā izpratnē tas, protams, nebija nekāds grandiozais solis - ar "Daisies of the Galaxy" viņi bija gandrīz jau tikuši manā sirdī pavisam dziļi, bet "Souljacker" atkal viņus darīja man daudz svešākus - elektroniski procesēti vokāli, vienveidīgas melodijas, monotonas dziesmu struktūras. Iesākas albums gan diezgan cerīgi - "Dog Faced Boy" ievadošais rifs labi iederētos kādā no filmas "Velvet Goldmine" skaņu celiņa dziesmām - to varētu būt radījis gan Marks Bolans, gan Braiens Īno, taču tālāk nekā diži grandioza šajā ierakstā nav - drīzāk otrādi.
2009-07-14 16:28:09
music, 2001

Lucia y el Sexo

8.0
Ja viss šai dzīvē notiktu tā, kā tam jānotiek, šī man būtu pirmā Hulio Medema filma. Katrā ziņā pirms aptuveni gada biju jau sataisījies to skatīties, bet kaut kādu aizmirstībā grimušu iemeslu dēļ to tā arī neizdarīju. Vai tā būtu labāk vai sliktāk, par to man tagad grūti spriest.
2009-07-06 08:13:34
film, 2001

The Parole Officer

6.0
Ar šo filmu man sanāca pagalam dīvaini - to paņēmu kā vienu no skatāmajām lentēm braucienā uz Zandebeku, taču vēl pirms izbraukšanas mans tēvs man pavēstīja, ka es būtu tikpat labi varējis filmu nokopēt no viņa nevis vilkt no Interneta (nē, es neizmantoju sliktos torrentus! kā tu varēji kaut ko tamlīdzīgu iedomāties!), jo, kā izrādās, manā datorā tā bija jau bijusi pirms apmēram gada. Kālab to toreiz nenoskatījos un kā tas sanāca, ka tēvs gan noskatījās - tiešām nezinu. Bet īstenībā tas nav svarīgi. Tāpat nav būtisks apstāklis, ka šajā filmā piedalās Simon Pegg. Nav svarīgi tādēļ, ka viņa loma ir vienkārši fenomenāli nenozīmīga - aina, kurā viņš ir uz ekrāna, ilgst apmēram 13 sekundes un 3 no tām Pegs netiek rādīts, un arī viņa lomas apraksts IMDb "deflated husband" neliek gaidīt neko lielāku.
2009-06-30 15:12:41
film, 2001

The Piano Teacher

6.5
Šī ir vācu režisora filma pēc austriešu rakstnieces grāmatas, tās varoņi visi runā franču valodā, kas uzņemta Vīnē. Īsi sakot - identificēt šīs filmas piederības valsti ir grūti, bet uzticēšos IMDb un atzīšu par primāro Vāciju.
2009-06-19 09:21:48
film, 2001

Spaced: Season 2

8.5
Noskatījāmies līdz galam seriālu Spaced. Šis jāatzīst bija tas gadījums, kad otrā sezonā man noteikti patika labāk par pirmo. Laikam gan tāpēc, ka personāži jau labāk iepazīti un kļuvuši saistošāki. It kā viss turpinās tajā pašā garā - tie paši personāži, līdzīgas situācijas, bet kaut kā viss nostrādā labāk. Droši vien tāpēc, ka bijām labāk piešāvušies tieši šim ļoti īpatnējam humora veidam - pilnam ar atsaucēm uz visdažādāko kino klasiku un citām lietām.
2009-06-09 11:45:57
film, 2001

Sex, Age and Death

6.5
Ko manā ierakstu krājumā dara Boba Geldofa albums - tas ir labs jautājums. Protams, ļoti jauki, ka šis vīrs spēlēja galveno lomu filmā "The Wall", taču īsti ar to nepietiek, lai viņš man automātiski šķistu saistošs mūziķis. Un viņa organizētie "Live Aid" pasākumi tomēr lielā mērā bija populistiski izgājieni ar mērķi iedzīvināt popularitāti zaudējošu mūziķu karjeras (piem., manu kādreizējo elku "Queen"). Taču ja jau šāds ieraksts manā krājumā ir, tad varu vien to noklausīties un padalīties iespaidos.
2009-05-01 09:40:57
music, 2001

Supersonic Speed

5.5
Pēdējā skolas gadā, kad mani vismaz kaut kādā mērā varēja nosaukt par "crossover" cienītāju, "Die Happy" mēdzām dēvēt par "tādu pašu grupu kā Guano Apes, tikai tās dziedātājai ir lielākas krūtis nekā Sandrai Nazičai no Guano Apes". Un saturiski šīs grupas patiešām ir ļoti līdzīgas - tas pats agresīvais poproks ar viegla metāla un repa elementiem, tāda pati vokālu maniere, tādas pašas pārejas starp ātrajām un lēnajām dziesmu daļām, faktiski arī - tie paši rifi, tie paši ritmi. Starp citu jāatzīmē, ka lai arī es vienmēr uzskatīju "Die Happy" par Guano Apes atdarinātājiem, patiesībām tieši šis kvartets no Ulm radās ātrāk nekā slavenākā no šīm divām grupām. Protams, es nekādi nevaru pierādīt, ka jau savos pirmsākumos Die Happy spēlēja tādu pašu mūziku kā GA (vai pareizāk - man ir slinkums mēģināt pārbaudīt šo teoriju), bet saukt Die Happy par vienkāršiem Guano Apes atdarinātājiem būtu pārspīlēti.
2009-02-03 10:10:29
music, 2001

V avguste 44go

7.0
Beidzot savā pasaules ar filmām apceļošanas projektā esmu sasniedzis vienu no Latvijas kaimiņvalstīm - Baltkrieviju. Šīs valsts kinematogrāfs gluži tāpat kā tas ir Latvijas gadījumā kopš deviņdesmitajiem gadiem nevar lepoties ar lielu daudzumu plaša vēriena produktu, un vairums filmu Baltkrievijā top vai nu par Krievijas naudu, vai vispār gandrīz izteikti ar krievu vadību, krievu aktieriem un Baltkrieviju tikai kā filmēšanas zemi. Arī "V avguste 44go" nav "tīri" Baltkrievijas filma, bet gan kopprojekts, kurš gan vismaz var lepoties ar to, ka filmas režisors Mihails Ptašuks ir baltkrievs. Tā kā diez vai man izdosies tikt pie kādas "baltkrieviskākas" filmas, pagaidām arī šāds variants derēs.
2009-01-12 11:16:08
film, 2001

Source Tags and Codes

7.5
Nez, kāpēc indie grupām tik bieži ir tik gari nosaukumi? Nekad un nemūžam nevienai maksimāli popsīgai grupai nebūs tik garš nosaukums, ka man vajadzētu bažīties par to, vai datubāzes lauks tam ir pietiekams. "Trail of Dead" varētu būt ekstrēmākais piemērs, bet arī "Godspeed you black emperor", "Meanwhile back in communist Russia", "Presidents of the United States of America" un citas.
2009-01-09 11:34:15
music, 2001

Come Clean

4.0
Reizēm, ieskatoties, kādu mūziķu ieraksti atrodami manos vecajos diskos, ap dūšu metas patiešām nelabi. "Puddle of Mudd" pirmais ieraksts lielas studijas paspārnē ir viens no šādiem gadījumiem. Protams, grupas veiksmes stāsts pats par sevi ir pieminēšanas vērts - tās dziedātājam izdevās iedot savu demo ierakstu grupas Limp Bizkit dziedātājam Fredam Dērstam, kas par to iefanojās un paņēma grupu savā paspārnē, kļūstot arī par šī albuma producentu. Un tā vienlaikus ir viena no būtiskākajām šī albuma problēmām.
2009-01-08 10:18:11
music, 2001

Goddess in the Doorway

4.0
Kāds ir drošākais veids, lai noteiktu, ka kāds savulaik ļoti nozīmīgs mūziķis ir sevi izsmēlis un pārvērties par naudas iekasēšanas mašīnu? Patiesībā šādu veidu ir diezgan daudz, bet savā uz šo brīdi joprojām pēdējā solo ierakstā Miks Džegers izmanto vienu no drošākajām metodēm, kā to pierādīt - par dziesmu autoriem, producentiem un viesmāksliniekiem pieaicina tādus cilvēkus, kas ir izslavēti kā globāli hitu veidotāji un vienlaikus mākslinieciski ir visnotaļblāvi. Šajā ierakstā tādu cilvēku, sadarbība ar kuriem manā uztverē nevarētu liecināt neko labu, ir veseli trīs - Matchbox 20 dziedātājs Robs Tomass, Vaiklefs Žans un Lenijs Kravics. Ja kas, šī ieraksta vienīgajā veiksmīgajā singlā - "God Gave Me Everything" Kravics spēlē visus instrumentus un arī iedziedājis bekvokālu - un saki vēl, ka tā ir Džegera dziesma. Vienā skaņdarbā piedalās arī viens no visu laiku izcilākajiem ģitāristiem - Pīts Tausnhends, taču diemžēl no tā vien "Gun" nekļūst par labu dziesmu. Patiesībā laba dziesma te ir tikai viena - un tā ir jau pieminētā "God Gave Me", kuru es, protams, neliktu vienā plauktā ar veiksmīgākajiem Rolling Stones skaņdarbiem, bet kura ir vismaz daudzmaz kompetenta, ar daudz maz ticamu enerģiju, ar daudz maz normālu melodiju. Tikām lielākā daļa dziesmu ir bālas parodijas (pat nezinu - ko tieši tās parodē), kurās Džegers sasniedz teju vai savas karjeras zemākos punktus. Ja tu vari man paskaidrot, kāpēc kādam vajadzētu fanot par tādām dziesmām kā "Hideaway", "Everybody getting high" vai tituldziesmu "Goddess in the doorway", es tev būšu pateicīgs. Bet tāpat diez vai es tās klausīšos.
2009-01-06 10:35:23
music, 2001

B.R.M.C.

6.5
Garāžroka atdzimšana uz 20.-21. gadsimta robežas uz kādu laiku augšā pacēla veselu virkni labāku un sliktāku grupu - līdzās White Stripes un Strokes vieta atradās arī The Hives, Hellacopters, Kings of Leon, The Vines, u.c. Viena no šīm grupām bija arī Black Rebel Motorcycle Club, kas starp citu stilistikā diezgan izteikti līdzinājās White Stripes (lai arī dalībnieku sastāvs tai, protams, bija pilnīgi citādi veidots). Šī ir viena no tām grupām, kas visizteiktāk mēģināja amerikāniskajam garāžrokam piešķirt arī savu britpopa devu. Vienlaikus gan nevarētu teikt, ka viņi būtu vieni no spēcīgākajiem sava mūzikas stila pārstāvjiem.
2008-12-23 17:01:21
music, 2001

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

7.5
Atcerēties, kad es "Gredzenu pavēlnieka" triloģijas pirmo filmu skatījos pirmo reizi, tagad vairs nav iespējams. Šķiet, ka kopumā to biju redzējis divreiz - otro reizi pie Ulda garo "director`s cut" versiju, bet par pirmo skatīšanos atceros vien to, ka man (prognozējamā kārtā) šī filma nešķita ne tuvu tik izcila, kā daudzi cilvēki to tolaik mālēja. Iespējams, ka man vienmēr izbaudīt LotR filmas ir traucējis tas apstāklis, ka es pārāk labi esmu pazīstams ar grāmatu triloģiju, kas savukārt man liek būt piekasīgam, filmai pārāk atkāpjoties no grāmatas storyline. Kā lai arī nebūtu, pagājušo sestdien tika veikts epohālais pasākums - atkārtoti noskatīta LotR pirmā filma, un tā kā iepriekš to biju skatījies laikos vēl pirms sāku rakstīt aprakstus šajā lapā, par to tagad uzrakstīšu.
2008-12-15 17:19:05
film, 2001

Mjau kiss mi

7.5
Jau pirmais Bi-2 albums man patika labi, bet otrais - vēl labāk. Ja tā labi padomā, krievu mūziķu vidū viņi varētu būt vieni no man vistuvākajiem - līdzās "Akvarium", vairāk kā "Mašina vremeņi", vairāk kā "Mumij troļ".
2008-12-11 17:16:04
music, 2001

Reptile

5.5
Sešdesmitajos gados, protams, Kleptons bija pilnīgi citas raudzes mūziķis nekā mūsdienās. Lai gan, iespējams, viņš bija tieši tāds pats, tikai apkārtējā vide bija savādāka un līdz ar to viņš arī radīja cita līmeņa mūziku (turklāt viņš pats nedz Yardbirds, nedz Cream, nedz Derek and the Dominoes laikā nebija galvenais dziesmu autors grupās) un tika mīlēts un godāts pilnīgi citā līmenī. Kleptons vienmēr ir bijis diezgan izteikti atkarīgs no vides, kurā viņš darbojās, un līdz ar to gan astoņdesmitajos, gan deviņdesmitajos viņa ieraksti ļoti bieži cieta no tā, ka vide bija nekam nederīga, un arī "Reptile" ir viens no šādiem ierakstiem.
2008-08-05 10:39:02
music, 2001

Driving Rain

7.0
Ar "Driving Rain" sers Pols Makartnijs iesoļoja jaunajā 3. gadu tūkstotī, un faktiski neko spektakulāra šī iesoļošana viņam nepadevās. Tomēr nevienam nav noslēpums, ka šī vīra labākie gadi ir ļoti, ļoti tālā pagātnē un ka gaidīt no viņa kaut ko sešdesmito (vai septiņdesmito pirmās puses) līmenī radīto dziesmu līmenī ir līdzīgi kā gaidīt, ka Mišels Platinī atgriezīsies futbola laukumā un kļūs vēlreiz par Eiropas čempionu. Mūsdienu Makartnijs nav ģēnijs, viņš ir pietiekami labs dziesminieks, kas spēj uzrunāt savus klausītājus, bet ne vairāk.
2008-06-30 11:42:14
music, 2001

Wet Hot American Summer

6.0
Šo filmu skatījos, sekojot Roberta K. no katls.be slavinošajiem vārdiem, raksturojot to kā lielisku komēdiju. Protams, pret Roberta (kuru personīgi nepazīstu un par kuru zinu vien to, ka viņš ir liels kinomāns un pats arī vismaz kaut kādā mērā darbojas kino lauciņā) viedokli neesmu nekritisks - kā nekā viņš ir viens no tiem daudzajiem Apple Ļeģājeva Džūdas Apatova sekotājiem, kas fano par visu to brandžu, kurā ietilpst Apatovs, Paul Rudd, Seth Rogen un vēl virkne dažādu personāžu, bet vienlaikus tas nenozīmē, ka viņa ieteiktas filmas nekādi nevar būt labas.
2008-06-09 17:59:25
film, 2001

Top of the Rocks

5.5
Grupa "Audiosmog", kas gan nevar lepoties ar fenomenāliem panākumiem starptautiskajā mūzikas tirgū un kas šogad kārtējo reizi piedalīsies "Baltic Beach Party" ir viens no pietiekami nedaudzajiem ārzemju vokāli instrumentālajiem ansambļiem, kurus man ir nācies redzēt klātienē. Kad? 2001.gada "Back to School" pasākumā Skonto stadionā. Tas arī bija tas laiks, kad es "Audiosmog" kopā ar VIVA vīdžeju Tobiju Šleglu, kas tolaik man šķita gandrīz izcils jokdaris (nezinu, kā būtu tagad, grūti spriest), uzskatīju par svaigu elpu mūzikā, kas "parāda tiem dirsām, kur īstie vēži ziemo" (vai kaut kā tamlīdzīgi). Proti, "Audiosmog" izpildīja visiem labi zināmas dziesmas - tās pašas VIVA hitus, aizstājot sievišķīgus sintezatorus ar vīrišķīgām ģitārām un "nopietnu" skanējumu. Iedomāties, ka pop shit ir pop shit arī tad, ja to izpilda rūdītākie smagās metalurģijas pārstāvji, es tolaik dabiski nevarēju. Bet viens ir skaidrs - šī grupa ir viena no tām, kas man raisa atmiņas. Ak, atmiņas...
2008-06-05 11:31:39
music, 2001

Endlich Urlaub!

7.0
Farins Urlaubs ir dziedātājs vācu grupā "Die Aerzte", kas sevi pati ir pasludinājusi par labāko rokgrupu pasaulē. Protams, ne bez zināmas devas ironijas. Par baigo Aerzte cienītāju es sevi nenosaukšu, lai gan atsevišķas dziesmas viņu repertuārā man tīri labi patīk. Protams, saukt to par pankroku nevar, tas ir vācu šlāgerroks ar nelielu pankroka piešprici, bet tie jau nebūtu vācieši, kas spēlētu kaut ko puslīdz "alternatīvu" (izņemot, dabiski, krautroka pārstāvjus un Einstuerzende Neubauten stila grupas, bet kopumā vācieši ir baismīgi šlāgeriski). Un Farina Urlauba debijas albums, kura latviskais nosaukums būtu vai nu "Beidzot, Urlaubs!" vai arī "Beidzot atvaļinājums!", ir stipri līdzīgs viņa darbam ar ārstu grupu.
2008-06-04 10:50:15
music, 2001

How I Long to Feel That Summer in My Heart

7.5
Šo grupu es iepazinu tikai viena iemesla dēļ - mani piesaistīja tās nosaukums. Kā tev šķiet, ko šis nosaukums nozīmē? Mana sākotnējā, ilglaicīgā un nekādi nepamatotā versija ir "Gorkija zigotiskie minči". Protams, patiesībā "zygotic mynci" ir vesliešu valodā un ne par kādiem zigotiskiem kaķiem tur runas nav, lai arī īstais nosaukuma atšifrējums nav sevišķi jēdzīgāks par manējo - "Gorkija stulbais pērtiķis". Nezinu, vai Maksimam Gorkijam bija pērtiķis, bet tāds nu ir šīs grupas nosaukums.
2008-05-30 10:51:45
music, 2001

Buy Bye Beauty

6.0
Atceros, kādu skandālu šī zviedru dokumentālista filma sacēla Latvijā 2001.gadā, kad katrs, kam nebija slinkums komentēja to, cik liels maitas gabals ir šis zviedru izvirtulis. Kā pirms brīža izlasīju internetā, vairums šo kritizētāju filmu redzējuši, protams, nebija, bet zināja, ka tā ir slikta un nepatiesa.
2008-04-02 11:04:13
film, 2001

Down to Earth

7.0
Ja nemaldos, "Down to Earth" bija pirmais Ozija solo albums, kuru tā kārtīgi ņēmu un klausījos. Tolaik mani šis ieraksts pārsteidza ar savu spēku un to, cik labi Ozijs spēj būt uzticīgs savam tēlam arī 30 gadus pēc savas mūziķa karjeras sākuma. Tagad, vairākus gadus un daudzus Ozija ierakstus vēlāk, es vairs neesmu par to tādā sajūsmā kā savulaik, tomēr savas pozitīvās puses šajā vecā sikspārņu grauzēja ierakstā es saskatīt varu joprojām.
2008-03-24 18:25:06
music, 2001

V

5.0
Grupas "Live" piektais studijas albūms ir viens no tiem ierakstiem, kuriem manā ierakstu kolekcijā būt nevajadzētu - es nekad neesmu par to bijis sajūsmā, grupa "Live" mani neinteresē un viņu pārstāvētais alternatīvā un nedaudz ņūmetalīgā roka novirziens mani diez ko nesaista.
2008-03-14 18:32:01
music, 2001

Dragontown

7.0
Šis nu ir viens Alice Cooper albūms, par kuru atšķirībā no tā priekšnācēja viedokļi bieži dalās. Ja par "Brutal Planet" gandrīz visi kritiķi vienoti teica, ka tajā vecais Furnjē kungs apliecināja, ka pulveri viņš vēl pārmērīgi saslapinājis nav, tad "Dragontown" dažu acīs bija lielisks Brutālās Planētas turpinājums, tad citiem tas pārmērīgi izklausījās pēc atkārtošanās un dzīvošanas uz veciem lauriem. Domājams, ka sava taisnība ir abiem šiem viedokļiem. Jāsaka uzreiz, ka mans viedoklis arī šajā gadījumā nav tik vienkāršs. Ja "Brutal Planet" man kaut kā kļuva par tādu kā personisku albūmu 17-19 gadu vecumā, kad to klausījos ļoti regulāri, tad Dragontown kaut kāda iemesla dēļ tik labi nenostrādāja, nezinu, kas tur bija par vainu.
2008-02-06 17:29:20
music, 2001

Cirka direktora meita

7.0
"Cirka direktora meita" ir romāns, kas man kļuva par patīkamu pārsteigumu un lielu vilšanos vienlaicīgi. Pēc pirmās romāna puses izlasīšanas es biju stāvā sajūsmā - oriģināli, patiešām svaigi un lieliski pārliecinoši. Sižets pietiekami nelineārs, ar dažādiem interesantiem iestarpinājumiem un negaidītiem elementiem. Bet jo tuvāk nāca beigas, jo vairāk es jutu, ka beigas būs paredzamas un "lētas" - tādas, kādas vien var gaidīt. Tā kā detektīvromāns, kurā tu jau pa vidu uzzini, kas ir slepkava un tad tev atliek vien gaidīt, kamēr galvenais varonis nonāks pie tā paša secinājuma, kas tev jau sen kļuvis skaidrs.
2008-01-14 17:23:20
book, 2001

Futurama Season 3

8.0
Tātad - esmu noskatījies trešo Futurama sezonu un varu teikt to pašu ko iepriekš: Great news everyone! Futurama joprojām ir lieliska!
2008-01-10 13:59:02
film, 2001

Life of Pi

7.5
"Pi dzīvē" visdīvainākais notikums ir tas, kas tajā nemaz nav atstāstīts. Tā reti gadās kādā romānā, bet šis ir viens no tiem gadījumiem. Proti, dīvainākais ir pamats šī stāsta viena no galvenajiem varoņiem vārda izvēlei. Šis vārds ir Ričards Pārkers. Man personīgi tas uzreiz neko neizteica - ir Pīters Pārkers, tas kas zirnekļcilvēks; ir Parker pildspalvas, bet kas ir Ričards Pārkers? Visu uzsāka Edgars Alans Po, kurš reiz deviņpadsmitā gadsimta vidū uzrakstīja šausmu stāstu par to, kā kuģa avārijā cietušie, kas ilgi nomocījušies glābšanas laivā, izlemj apēst vienu no sava vidus, lai varētu izdzīvot pārējie, un velk lozes, kā rezultātā par ēdienu kļūst kuģa puika Ričards Pārkers. Drūms stāsts, vai ne? Bet tas uzreiz iegūst citu dziļumu, kad uzzini, ka apmēram 50 gadus vēlāk (jā - ne ātrāk, bet vēlāk!) tieši šādos apstākļos ložu vilkšanas rezultātā tika apēsts gluži reāls kuģa puika vārdā Ričards Pārkers. Jauka sagadīšanās.
2007-12-17 17:08:40
book, 2001

Record only water 10 Days

7.0
Džons Frušente vislabāk ir zināms kā pasaulslaveno Red Hot Chili Peppers ģitārists, kur viņš ir viens traks fanka monstrs. Tomēr šajā savā pirmajā pēcnarkotiku perioda solo ierakstā viņš izklausās pēc ļoti daudz kā, bet ne pēc fankmūziķa. Pirmkārt, lielākoties viņš spēlē elektrisko ģitāru, ieraksta skaņa ir ļoti nenobeigta, nenopulēta, mežonīga. Otrkārt, dziesmas pašas par sevi nav stadionu himnas, kādas parasti rada asie pipari, bet psihodēliski un daļēji filosofiski vēstījumi, kas visvairāk nodarbojas ar atmosfēru radīšanu, melodijām atstājot trešo lomu. Arī Frušentes balss nav tāda kā skanīgajam Kiedim - viņa dziedāšanas maniere ir tāda diezgan depresīva, mazliet uz gotiku velkoša un pieklusināta. Pazīstamākā ieraksta kompozīcija bez šaubām ir tā singls "Going Inside", bet atšķirība starp singlu un nesingliem nav tik liela. Šeit nav izteiktu filler gabalu, nav izteiktu grāvēju, ir tikai dziesmas un... citas dziesmas. Kopumā ieraksts ir drīzāk drūms nekā jautrs, kopumā tas ir drīzāk labs nekā slikts, bet teikt, ka tas būtu kaut kas fenomenāls, es nevaru. Listenable but not essential, tā varētu teikt īsos vārdos.
2007-09-13 17:25:55
music, 2001

This is where I Came In

6.5
Interesanti, ka pirmajā MP3 diskā, ko ierakstīju ar savu mājas CD rakstīkli, ir tikai divi normāli studijas albūmi - viens Bee Gees un viens Džona Frušentes ieraksts (vēl tur ir vairākas izlases, Pulp Fiction skaņu celiņš un Pink Floyd "Ummagumma" studijas disks, taču par tiem tuvākajā laikā nerakstīšu - neietilpst manā stratēģijā). Lai arī vispār Bee Gees gandrīz ikvienam cilvēkam asociējas ar falsetā dziedātām disko dziesmiņām - tādām kā "Stayin` Alive", "Jive Talkin`", "Night Fever" un "How Deep Is Your Love", šīs grupas muzikālais devums ar platformenēm un "nemotivētu" seksu nemaz neaprobežojas. Savulaik, vēl ilgi pirms Džons Travolta devās deju zālēs, brāļi Gibbi bija lielisks popmūzikas trio ar pat zināmu psihodēlijas piesitienu. Tikām savā pēdējā albūmā, tajā, par ko mēģinu tagad sākt rakstīt, viņi pēc definīcijas būtu pieskaitāmi Adult Contemporary dziesminiekiem, kas sen vairs nemēģina pasauli pārsteigt, bet mēģina joprojām palikt aktuāli.
2007-09-12 17:15:22
music, 2001

Monsters, Inc.

6.5
"Monsters Inc" tiek uzskatīta par vienu no visu laiku labākajām datorgrafikas multfilmām, kā nekā IMDb tās vērtējums ir 7.9, bet puvušie tomāti to atzinuši par 95% svaigu.
2007-08-11 00:00:00
film, 2001

The Man Who Wasn`t There

8.0
Šī bija tā pati filma, kuru iesākām skatīties pagājušo sestdien pie Bū, bet kuru no manis neatkarīgu iemeslu dēļ man nācās "piebeigt" vienatnē.
2007-05-31 00:00:00
film, 2001

Beer Money

3.0
Reizēm gadās televīzijā noskatīties kādu īsteni zemas kvalitātes filmu. Pēdējā laikā gan tas bija gadījies retāk, tā kā televizoru daudz skatījušies nebijām (un pat maz ne), tomēr pēc sestdienas pirmā Eirovīzijas pusfināla kaut kā sākām skatīties pa TV3 kādu zemas kvalitātes komēdiju un izlēmām to novērtēt līdz galam. Tā pirmām kārtām ievērojama ar to, ka galveno lomu tajā spēlē gandrīz slavenība - Marks Pols Goselārs, daudziem (vismaz agrāk) zināms kā Zaks no "Saved by the Bell". Protams, pēdējos 10 gados nekur augstāk par savu tīņu meiteņu elka slavu viņš ticis nav, bet ir deģenerējies līdz "Beer Money" līmeņa TV filmām. Toties jāatzīst, ka viņa kādreizējais kolēģis, kas tolaik saucās par Sleiteru, nu jau ir atzīmējies arī ar epizodisku lomu "Hameleonu rotaļās", kas, protams, nevar nepriecēt. Šajā filmā Zaka varonis (nezinu viņa vārdu) un divi viņa ne pārāk gudri draugi nejauši kļūst par liecinieki tam, kā uz Zemes nolaižas NLO, un nogalina vienu citplanētieti (kurš izskatās pēc gumijas tērpā iestūķēta pundura un kurš patiesībā arī ir gumijas tērpā iestūķēts punduris - kā jau minēts, tā ir TV filma). Nošauto citplanētieti viņi mēģina par dažiem desmitiem tūkstošu dolāru notirgot kaut kādai televīzijas zvaigznei, bet īsti labi tas viņiem neiznāk, turklāt izrādās, ka citplanētietis nemaz nav miris un ka viņš ir diezgan aptaurēts tirliņš. Vispār filmas kvalitāte ir atbilstoša tās budžetam un daudzējādi man gribētos teikt, ka kaut ko šādu arī latvieši būtu spējīgi uztaisīt. Tomēr es ceru, ka viņi tā nedarīs.
2007-01-27 00:00:00
film, 2001

The Royal Tenenbaums

7.5
(valoda: angļu) Pēc definīcijas pāris Ovens Vilsons+Bens Stillers liecina par izteikti stulbu filmu. Tipiskākie piemēri: Meet The Parents (Fockers); Wedding Crashers; Starsky&Hutch; Zoolander (kas man gan patiesībā tīri labi patika). Pēc definīcijas Vess Andersons nav īsti normāls - vismaz viņa Stīva Zīsū filma bija tāda pustraka. Rezultāts viņa un Ovena Vilsona kopdarbam tomēr ir sanācis visnotaļ baudāms un nestulbs, par spīti tam, ka filma ir vairāk nekā frīkaina. Tā stāsta par kādu lielu un ietekmīgu ģimeni - Tenenbaumiem. Tās papucītis Royal Tenenbaum jau daudzus gadus ar ģimeni nedzīvo, bet mitinās kādā viesnīcā, kurā viņš ir diezgan palielu summu parādā. Taču tad viņa sievai (jo šķīries viņš nav) parādās jauns (ne gluži) precinieks un Rojals uzskata par vajadzību "savu sievieti" atgūt. Plus viņu izmet no viesnīcas. Tad nu šis simulē, ka viņam atlikušas vien dažas nedēļas, ko dzīvot, un tās viņš (starp citu viņu atveido Gene Hackman, Holivudas klasiķis) gribētu pavadīt savas ģimenes lokā, lai kaut daļēji kompensētu savas dzīves grēkus. Ģimenē ietilpst divi dēli - Čess (Bens Stilers; paranojas pārņemts ekonomikas ģēnijs un divu dēlu tēvs vienā personā) un Ričijs (Lūks Vilsons; agrāk - profesionāls tenisa spēlētājs, tagad - bagāts dīkdienis), kā arī audžu meita Margo, kurai visa viņas mūža garumā vecais Rojals ir atgādinājis, ka viņa ģimenē ir tikai pieņemta (Margo lomā - Gvineta Paltrova). Margo ir precējusies ar par sevi vecāko psihiatru Reiliju (Bill Murray), bet nevar teikt, ka viņas dzīve ir laimīga. Kā lai arī nebūtu, bet līdzās Rojalam vecāku mājā atgriežas arī pārējā saime (kurā ietilpst arī kaimiņos uzaugušais vesternu rakstnieks Īlajs Kešs - zināms arī kā Ovens Vilsons). Tad nu viņi visi tiek samesti kopā vienā lielā putrā un var paskatīties, kas no tā visa iznāks. Stilistiski filma ir kaut kas pa vidu starp Napoleon Dynamite un to pašu Stīva Zīsū filmu - tā nav filma, kas plūst kā upe un kuru tu skaties no A līdz B, tie ir momenti, kas pāriet viens otrā kaut kādas prātam neizskaidrojamas loģikas vadīti, brīžiem liekot tev domāt, ka filma, ko tu skaties, ir pilnīgākais sviests, citos brīžos tu gribi izsaukties: ģeniāli! Un beigās tu nesaproti, kas tā tāda ir - komēdija vai drāma. Filma laba, bet nu ļoti dīvaina. Iespējams, to ir jāskatās vairākas reizes.
2006-11-12 00:00:00
film, 2001

Preußens Luise. Vom Entstehen und Vergehen einer Legende

6.5
Na wieder schon ich habe Pech gehabt! Ich nahm dieses Buch aus der Bibliothek, weil nach dem Namen "Günter de Bruyn" ich glaubte, daß es kein moderner Schriftsteller ist. Aber er ist nicht nur modern, sondern dieses Buch ist ein biografisches werk über Preußens Luise - eine Königliche Person in Preußen Anfangs des 19. Jahrhundertes. Die Luise wurde zu einer Legende noch während ihres Lebens, obwohl nichts so besonders ausgezeichnetes an ihr gewesen ist. Na, gut, sie war eine schöne und emozionale Prinzessin. Und warum würde mich das interessieren? Keine Ahnung. Als sie noch ziemlich jung starb, wurde sie langsam zu einer Preußischen Madonna, obwohl dazu keine starke Gründe waren, sie wurde nur als eine perfekte Preußische Frau gelobt, die ihr Platz im Leben sehr gut begriff und an keinen Männliche Sachen teil nahm. Natürlich im 20ten Jahrhundert hatte schon niemand Interesse an sie - sie war zu friedensliebend, um den Nazis als eine Modellfigur zu passen, un zu langweilig, um den modernen Feministen als ein Vorbild zu gülten. Die Biografie ist ganz professional geschrieben, ich habe aber kein Gebrauch für Kenntnisse über Preußens Luise, deswegen habe ich auch kein Interesse an dieses Buch.
2006-10-06 00:00:00
book, 2001

Chemistry is what we are

7.0
Pirmo reizi es Simian izdzirdēju apmēram vienlaikus ar viņu debijas plates iznākšanas laiku, kad vienu vai divas reizes televīzijā noskatījos dziesmas "One Dimension" videoklipu. Tolaik viņi mani pārsteidza ar savu psihodēlisko skanējumu un oriģinalitāti. Vēlāk es "iehavoju" vairākas viņu dziesmas, bet pēc kāda laika arī albūmu, tomēr neviena kompozīcija no šī diska tā arī nespēja izkonkurēt pirmās atstāto iespaidu. Nē, nav tā, ka Simian nespētu radīt skaistas dziesmas - piemēram, "Mr Crow" ir ļoti skaista britpopa dziesmiņa ar nelielu psihodēlijas piedevu, bet daudzas diska dziesmas izklausās vienkārši pēc zemāka kalibra "Radiohead", taču arī oriģinālo Radiohead klausīties lielos daudzumos ir pagrūti grupas ne pārāk lielās rezonances ar manām ausīm dēļ. Es tomēr labāk palikšu uzticīgs "I only seen in one dimension" cienītājs, lai gan, ja tā padomā, tā dziesmiņa ir viens foršs loop gabals, kas tiek daudzas reizes atkārtots, taču ne jau tikai "Simian" šādu triciņu izmanto, piemēram, Fatboy Slim uz šādas metodes balstījis veselus albūmus.
2006-09-19 00:00:00
music, 2001

Hoffmann oder Die vielfältige Liebe

6.0
Wenn ich es richtig verstanden habe, dann ist Peter Haertling einer der grossen Deutschen Schriftstellern der Nachkriegszeit. Das waere ein guter Fall fuer mich meine liebe Schule zu loben. Ich hatte da einen Fach mit einem serioesem Titel "Deutsche Literatur", wo wir in zwei Jahren fast nichts von der Deutschen Literatur lerntet, ausser Faust zu lesen und nichts davon zu verstehen.
2006-08-27 00:00:00
book, 2001

Defenders of the Hate

6.0
It`s hard to imagine a band more disgusting than "A.C." I mean, can one get more offensive than this band? First - the title of the band itself is ugly enough. Then come the song titles including "All our fans are gay", "Limp Bizkit think they`re black but they`re just fucking gay", "You were too ugly to rape so I just beat the shit out of you", "Even though your culture opresses women you still suck, you fucking towelheads", "You converted to judaism so a guy would touch your dick" etc. Actually I`m not sure that they`re singing anything that can be found on the lyric sheets - since the band prefers evil screaming set to a fast and furious metal music it would come to me as no surprise were they in fact spreading a second message with their music. The best thing about this record is its length - 8.5 minutes. Were it longer, it would have sucked. At this length it was rather refreshing. I`ll never listen to it in my life again though.
2006-07-03 00:00:00
music, 2001

The Ultimate Secret

8.0
This was my second meeting with Mr. Werber`s writing and I must admit that after "The Empire of the Angels" I was expecting a litte more from this book. The main question of the book seems to be - who killed a famous doctor of medicine after he just has won a battle of chess agains the best computer in the world? A certain Miss Anderson who he had an affair with claims herself as the one responsible - after all he died at the moment of having an orgasm. Yet a couple of journalists don`t believe that everything is that simple. Only with time they discover that this fellow (I`m terrible at remembering names) had come into posession of the "ultimate secret". The nature of the secret isn`t such that various groups of very serious persons (VSPs) would want to take hold of it (actually they would, but it`s not the question here), it`s the secret itself that can make one die. The book contains a list of motives that drive peoples actions: 1. stopping the pain; 2. getting rid of fears; 3. primary needs of survival; 4. secondary needs of comfort; 5. duty; 6. anger; 7. sex; 8. drugs; 9. personal interest; 10. religion; 11. adventure; 12. promise of the ultimate secret; 13. the ultimate secret itself. What is the ultimate secret? It`s pleasure beyond imagination, it`s something that can make you climb the highest wall, forget about your fears, forget about all the first 11 motives on the list, and it`s something you`re ready to die for. Yet it`s so strong that you get addicted from it and there`s no cure for you in this world. That`s why it is the ultimate secret. And it is hidden in your brain.
2006-06-10 00:00:00
book, 2001

My First T-Shirt

8.0
An ossie (east german) writer! And funny too! No full sentences! Stories about school in DDR. Being cool for having a guitar. Being uncool at school. Being emo. Being goth. Being a talent of the future. No shops. No capitalism. No war. Yeah!
2006-03-02 00:00:00
book, 2001

Ich lebe noch, es geht mir gut

6.0
The book is supposedly a detective. I`m not really sure that it is. Jacob Vogelwart is a fellow who was a writer once but has become a thief later on. He mostly looks in his neighbours windows and spies upon them. Then there`s a woman named Nicole that`s looking for her sister that is lost somewhere in the town. In reality she knows perfectly well where the sister is but she doesn`t want the others to know (she`s not dead and buried and not even held captive if you ask me). Then there`s a strange fellow who owns several bars in the town and who likes to pretend that he`s dying. What does it make as a sum? Not too much, the book is readable but not worth being read.
2005-10-07 00:00:00
book, 2001

A light breakfast in the shade of Acropolis

7.0
Pēc tam, kad biju izlasījis otro Grošeka romānu - to, kas par pusdienām, no šī biju gaidījis vairāk.
2005-04-28 00:00:00
book, 2001

Skipping Christmas

5.0
John Grisham is mostly known to the modern world as a writer of thrillers about lawyers. But in this book you`ll find no descriptions of ugly cases, no chopped to pieces advocates in the trunk of a Volvo, no corrupted politicians and not even a single witness. The book starts off quite nicely - Luther Krank has decided not to spend a lot of money on Christmas as he has been doing for many, many years but to go together with his wife Nora on a vacation in the Carribean. A great plan, I think. Since their daughter Blair has gone on a Peace Corps mission to Peru they have no reason to stay for the commercialised crap that nowadays is called Christmas. They don`t have to put a "Frosty the Snowman" made out of plastic on their roof, they don`t have to give money to everyone that`s willing to take it. Yet their neighbours can`t understand the Kranks` decision and get on their nerves the whole time. This goes for about 2/3 of the book. Ok, not every scene is witty, things tend to get repeated but it`s ideologically ok at least. But then suddenly the whole thing becomes a silly mess - Blair decides to come home and bring her fiancee with her. So the parents decide to stay at home and it even turns out that all those creeps they have as neighbours aren`t so bad at all, and Christmas isn`t only about shopping and about high prices, it`s about people helping each other (for example, by lending a Frosty the snowman to your neighbour). And it turns out that only a scrooge or a moron would want to skip Christmas, for it`s really the best time of the year. For a person like me that doesn`t really love any of those hollidays when everyone tells you that you should be celebrating it only because all other people are, this isn`t a nice ending. The whole thing with buying stuff you don`t need, with being kind to people you despise, with all this fake shit that has nothing to do with Jesus, with God or with anything, it`s simply so disgusting. And Grisham either doesn`t see that or he doesn`t have enough balls to say what he means until the end. He starts quite bravely but finishes in the Hollywood manner. And it`s not a good thing by my standards.
2005-09-04 00:00:00
book, 2001

Agroromantica

7.0
This is probably the only band to come out of Moldova that`s at least a bit known outside its native country. The style of music can be at best described as some weird ethno-pop with elements of rap, rock`n`roll and a lot of other stuff. The closest thing to that can be probably Emir Kusturica and the No Smoking Orchestra. Why? Because the music is bound to make you shake like a jelly fish (a quote from "Crazy little thing called love" by Queen) and because the band doesn`t have no real musical virtuousos and the singer is kinda lame. But that`s surely a part of the show. Probably I wouldn`t care about the band, hadn`t it participated in the crappy thing called Eurovision. From this album a few tracks seem more memorable than the rest - "Hora cosmica" and "Videli noch" which is the only song sung in Russian.
2005-07-14 00:00:00
music, 2001

Fury

6.5
Once you receive a death sentence you start to look at things in a different way. Or you don`t. Not that it really matters. What is characteristic to any book of Rushdie`s is the complexity of his language and the low "readability" level. That`s just the case with "Fury", one of his most recent books. Malik Solanka is a Indo-British professor who leaves his wife and child and flees to the States for he doesn`t know how to cope with his fury and anger. Apart from being a professor he`s a dollmaker, and a bit crazy for that, as a matter of fact. Most of the time he either makes his weird dolls for a new project of his or makes love to some woman about half his age. Yeah, if you want to know there`s a lot of Rushdie`s biography in Solanka. But I really don`t wanna know whether Solanka had to performs blow-jobs on his step-dad or not. Rushdie certainly tries to be accessible and modern, the book includes numerous references to popular music, computer games, Hollywood films (especially "Star wars") etc., etc. But he doesn`t convince me that he really lives for that. And midlife sexuality isn`t particulary sexual for my taste. Still the book has its positive values in terms of fury and Furies Mr. Rushdie knows his stuff.
2005-06-21 00:00:00
book, 2001

Monsieur Ibrahim and the Flowers of the Koran

8.0
One of the stories E.-M.Schmitt wrote in his cycle of religions. As you can probably tell this one goes on the subject of Islam. Moses is a young Jewish boy who has no mother and almost no father (somewhere around the middle of the story his father really stops existing) who happens to form a relationship to a local shop owner Ibrahim who`s a Muslim living in the Jewish quarter and selling stuff all around the clock. As Moses becomes very attached to Ibrahim, so is Ibrahim attached to Moses. Ibrahim becomes Moses`s step dad and they go on a journey south to the place where Ibrahim lived when he was young. By his attachment to Ibrahim Moses slowly transfers from being a Judaist to being a Muslim, he even changes his name and when he meets his mom he refuses to accept her as her son but is ready to accept her as her sons (Moseses) best friend. This story ain`t as brilliant as the Christian one but it`s still very good.
2005-04-27 00:00:00
book, 2001

The Pledge

6.5
I might have been a person that would think - Oh, this film has Jack Nicholson in it, he`s such a brilliant actor, I absolutely must see it! Or I might have been another kind of person that would think - Oh my god, Sean Penn - a brilliant actor - directed this film and he even got Jack Nicholson and Benicio del Torro to starr in his film. But in fact I watched it because its based on a novel by Friedrich Duerrenmatt. Sadly it`s not a comedy but a piece of crime/drama. And that`s not the thing I love Duerrenmatt for. Ok, I didn`t have no bad feelings because of this film being a thriller/crime movie, but it just didn`t work as well as it would be in the case of a comedy. So we have this retired cop (Nicholson) who has given a pledge to find the murderer and rapist of a little girl. The police find the supposed killer - a mad Indian but the old fox can`t believe that it`s the real killer, but after the guy commits suicide he has no way of prooving that the Indian wasn`t the guy he`s looking for. So he starts an investigation of his own and becomes too involved and partly goes crazy himself. The film was interesting to watch and until the very end I couldn`t know who the killer was, but actually it wasn`t more than a crime movie - and crime movies don`t sell like hotcakes in terms of rating points.
2005-04-11 00:00:00
film, 2001

The Majestic

7.5
Jim Carrey used to do mainly butt jokes and silly faces. Nowadays he`s a somewhat respected actor in dramas. Not that this film here was respected. Basically it was a real flop for Mr. Carrey. And I got to admit that among his dramatic works - "Eternal Sunshine", "Man on the Moon", "the Truman Show" this one is certainly the least interesting. On the other hand it ain`t that bad either. Peter Appleton is a script writer for B-movies who suddenly is blamed for being a commie (that happens in the beautiful 1950s era of McCarthyism). He loses his job, his girl, gets drunk and has a car accident after which he loses his memory and settles in a quiet little town named Lawson where the former director of the local cinema mistakes Peter for his son Luke who died in WW2. He becomes the local hero and even has Luke`s former girlfriend Adele back, still his mind is a time-bomb and the government is looking for him supposing that he`s a top level communist. This film really is somewhat similar to "Mr Smith goes to Washington" with the exception that Peter isn`t a real hero, but a man from the middle of the road. The whole flick is a bit too melodramatic and the ending is predictable, still despite this film going on for 2.5 hours I liked it, `cos commie hunt is an interesting subject in deed.
2005-04-10 00:00:00
film, 2001

Super 8 Stories

6.5
This isn`t a brand new feature film by Emir Kusturica about gypsies or Balkan wars. This is a documentary about the members of his band "No Smoking Orchestra" where Emir himself plays the guitar. What I didn`t really like about the film was that there wasn`t very much music in it. I`m not that really interested in all lives of all Bogdan Misinovices who form the magical 8 of the band. I`ve seen quarrels between band members in films before, and stylistically "Super 8 stories" surely isn`t groundbreaking. You see, I tried to watch it as another masterpiece from Kusturica, but I couldn`t achieve that - it`s not a bad documentary, but that`s all that can be said about it. Music is, of course, brilliant. Oh, the making of nude photos of musicians with their instruments was fun.
2005-03-22 00:00:00
film, 2001

Lob der Provinz

8.0
Probably you have never heard the name of this writer. Neither had I. But now I know that Erwin Grosche is one fellow with a strange taste for humour. What`s good is that his taste is good. If it weren`t I`d probably never read a book like this. As a matter of fact under any circumstances I wouldn`t be a likely person to read a book like this. "Praise of the province"? You gotta be kidding me, why I never! I don`t find too much interest in local things, I`m a global person that wants blood of the nation on my hands etc. I`m not really sure what the genre for this book could be. It`s not a novel, probably. Or is it? It`s got something similar to a storyline, but no, not really. There is some weird diary that somehow ties the book together, although most of the texts in the diary don`t make very much sense. For example, what do you think about something like this one: "Today I slept so long, that this writing is the only thing I can note."? Then there are stories about some people that are all probably the same person. There`s one guy who likes to dress-up as a cowboy, and there`s one who stands at a bus stop and wins the world championship for people waiting at bus stops. Mostly harmless - that`s what you can say about the people of this book. It`s probably really a praise of the countryside or of the little towns, but I don`t care. To me it`s just a collection of funny episodes.
2005-02-21 00:00:00
book, 2001

Gosford Park

7.0
I don`t remember when I last watched a real quality detective movie. And this one is one in deed. Gosford Park amazingly got quite a lot of Oscar nominations in 2002 (although it won just a single one), which is weird for a film not having big stars in it and not being particulary groundbreaking. The story is a simple on indeed - a company of guests and servants has gathered in a huge house in the country for hunting but at night the master of the house, Sir William, is murdered. And almost everybody had some reason to want his death. The detective story isn`t the central moment though - it`s more about the relationships between masters and servants (the film is set in the 1930s), masters and masters, and servants and servants. Maggie Smith and Michael Gambon (both of whom play teachers in "Harry Potter"). What are the things that distinguish from a Agatha Christie piece (which it at times ressembles) - first, there`s no marriage in the end, the only possible pair parts never to see each other again (not that they put it like that). Then, the murderer doesn`t go to prison because the cop is less intelligent than Mrs.Christie could have probably written one, and the person that solves the crime is the probable-lover of one of the killers. This film certainly has very well-developed characters, but I have seen better films than this one.
2005-02-01 00:00:00
film, 2001

Le Fabuleux Destin d` Amelie Poulain

9.0
Of course, I had seen this film before. But why can`t I tell what I think about it now? I`m not weird enough to add this to the date when I first saw the film - it was quite a long time ago and I`ve wouldn`t remember it that good, had I written only based on the first watching. So, Amelie is a waitress in a cafe in Paris but her life changes one day when she finds a "treasure box" a boy hid in her suite some fourty years ago. And she decides to find the owner of childrens stuff she has found. And from that day everything goes in another way than it did before. The film is directed by the same Mr. Jeunet that created "The city of lost children" and "Delicatessen". "Amelie" also has a weird world in it but it`s not dark and dreary anymore - it`s just weird, every person has his little funny hobbies which don`t do other people no harm. The message of the film is a positive one, and it`s not sad and funny, it`s just funny without being primitive at all. Probably one of the best films I`ve ever seen. And it gave Audrey Tautou international fame - which she certainly deserved. It was nominated for five Oscars but didn`t receive a single one - and I don`t even wonder why.
2005-01-29 00:00:00
film, 2001

Bridget Jones Diary

6.5
You know what? I had nothing better to do, since I was in no mood for intellectual masterpieces, so I watched another of those "Bridget Jones" films. The first part it was. So, let`s go into details. Bridget Jones is a woman in her early thirties, a bit overweight, a bit too much drinking and smoking, absolutely stupid (ok, not absolutely but pretty far from intellectual for sure), and single. But that`s bound to change. How strange it might seem (knowing that she never had a real boyfriend of her own) there are whole two seekers of her body and soul. One of them is Colin Firth who happens to go around under the name of Mark Darcy. The other one is Hugh Grant, who also has a name for his character. Mark is a lawyer, and a not very interesting person. Hugh, on the other hand, is a very cool guy although he`s a bit sex obsessed. And only one of them can come out the winner. Although Mark stays with Bridget in the end, I guess Hugh shouldn`t be unhappy about - he had his share of love-making and he doesn`t have to stay with a smoking girlfriend. Although he strangely doesn`t feel happy at all. Comparing this film with the sequel, I found the first part a bit better. Why? I`ve absolutely no idea.
2005-01-14 00:00:00
film, 2001

Bunuel y la mesa del rey Salomon

7.0
Luis Bunuel was one of the greatest directors that ever came out of Spain. And when I got this film I thought it was one of his works. But I was proven wrong - because I thout it was something like "Bunuel`s mesa del ray Salomon" but "y" in Spanish, as it was proven by "Y tu mama tambien" means "and". So it`s more like "Indiana Jones and the Holy Grail". With the exception that this isn`t a real adventure film and that the grail is replaced with king Solomon`s table which can tell both past and future. On Bunuels journey his two friends are with him - painter Salvadore Dali and poet Luis Garcia Lorca. The film is totally surreal, quite in the same style Bunuel did in the 1930s together with Dali ("The Andalusyan Dog" is surely the best example). It`s not clear when all the things happen - is it some twisted today with them all having jumped out of the thirties, or is it some twisted 1930s with modern Japanese tourists. Anyhow, this film is bizarre. Although at the beginning I thought this to be somewhat similar to "National Treasure" this film reminds me of nothing. And I don`t know whether this means something good or bad. By the way, what was "The Andalusyan Dog" about? I guess the same thing. And that would be? ...Um,... don`t know.
2005-01-09 00:00:00
film, 2001

The Man Who Sued God

6.5
I don`t know how it happened but this is the first record in my Factoid concerning the Down Under. Still, you must admit that the title for the film seems quite intriguing. Of course, it also gives you the idea that the film is going to be a comedy. And to no surprise it turns out really to be a comedy. What a wonder, you`ll say! So, there`s Mr. Myers, who`s an ordinary fisherman (not a very good one though), and when his boat gets struck by lightning and the insurance company states that what has happened was a `force majeur` or `and act of God` mr. Myers has no better idea than to sue God to get the money for his boat back. Together with God he sues all the main churches of Australia as his representatives. The idea as such is brilliant - both in terms of law and in terms of film. About how it`s performed I can say that the film ain`t no masterpiece - first, it has too much silly comedy stuff going on; and second, it has too much silly romantic stuff going on between Myers and Anna, a journalist that helps his with his work. What I do like I Myers` speeches in the courtroom (he actually is a lawyer who gave up everything to become a fisherman) where he speaks how corrupt the churches are, being owners of the insurance companies and not caring about the blasphemy in the `act of God`. And what`s best - the churches can only really win the case if they prove that God doesn`t exist. Judging the film - great idea, stupid parts of scenario, a solid leading actor, a tollerable leading actress. What does it make? A film that has its moments but certainly could have been much more than it is.
2004-12-13 00:00:00
film, 2001

Moulin Rouge

7.0
I guess I can`t call myself particulary interested in musicals. And I have my reasons for that: first, the music is usually quite cheeky and the singing - awful. Second, the storyline of the average musical is not more complicated than that of a Swedish porn movie. And last but not least I think that adoring musicals shows the person`s bad taste. Then why did I watch this one? Because I was told that it was good. I did have my doubts though - Nicole Kidman as the leading actress is a good thing for sure, but what else could a film about a French sluthouse offer? Ok, I know that the red Mill wasn`t exactly a sluthouse, but basically it still was. Now come to think about the film. The story is stilly quite simple - a young writer from Switzerland comes to Paris and falls in love with the best courtisane of Moulin Rouge. And she falls in love with him. But a rich duke who invests loads of money into Moulin Rouge also craves her, and it brings up the problems. The plot as such can`t score big points for the film. But as for the music - it rocks! Could you imagine a cabaret in early 1900s the people sing "Here we are now - entertain us" or a dude who apparantly has written "The One" by Elton John. Or a performance of "Roxanne" (The Police)? It`s totally cool, although I still prefer the original versions, but this surely is one weird musical.
2004-11-17 00:00:00
film, 2001

Rat Race

7.5
I don`t really know how I managed to live for so long without watching this film. The reason why I should have watched it is the appearance of John Cleese. It would be silly of me to tell who John Cleese is since I have already done that on many, many occasions. There`s Rowan Atkinson here though, which is not a bonus imho. And Amy Smart - you know, that girl from "Butterfly Effect". And Whoopy Goldberg! And it`s directed by the director of "Ghost"! Ok, enough of that already. An owner of a Vegas casino hosts the weirdest horse (not really) race ever where 6 people are on their way to get two million bucks. But since they are each others enemies it`s not the easiest task for any of them. I`m not gonna tell more about it, except for the fact that John Cleese is the casino guy and that the main thing about the race is a stupid bet for some rich morons (who among other things like to bet on who`s gonna be the first to throw up on an airplane and how much an exact sexual perversion might cost). It`s pretty funny, I must say. Although it`s definetely not the smart kind of humour, I really don`t care as far as I get my laughs.
2004-10-20 00:00:00
film, 2001

Harry Potter and the Philosopher`s Stone

5.5
How much do you know about Harry Potter? It`s the coolest wizard for a pre-teenage audience. There are books about him, there are cups and cakes bearing his name,his own lingerie line: you name it. And there`s the first part of the film about him. After having already seen the second part (I usually choose a stupid order for watching everything), my expectations for this film were lower than the IQ of an average American. But I was proved to be wrong! No, this ain`t no Frederico Fellini or Benvenuto Cellini (the latter wasn`t even a filmmaker) but this is a good film for children. At least there are no silly flying cars in this part of the film. But there`s a stone that makes you live forever, and there`s an evil teacher who works for Volodja the wicked (not for mr. Putin, if you keep asking). And there are quite a few little children that manage to stop him from obtaining that stone. To be honest, I don`t really remember, why I preferred this film to the second part when I watched it, but it somehow seemed less silly. Oh, I remember - John Cleese can be seen for a bit more than half a minute and he even says a few funny things. If he had been the main star of the film it would have been a masterpiece. And Harry Potter could even appear in some scenes.
2004-07-20 00:00:00
film, 2001

Donnie Darko

8.0
Zemāk redzams teksts, ko par šo filmu rakstīju pēc tās iepriekšējās noskatīšanās pirms četriem gadiem. Paejot laikam un noskatoties to vēlreiz, pēkšņi sapratu, ka šī filma nemaz nav tik sarežģīta kā man iepriekš bija šķitis - tās sižets patiesībā ir pietiekami vienkāršs un "filozofija" saprotama. Nav tur nekādu baigāko triku un baigāko teoriju (raugoties uz to ar šodienas acīm), un vienlaikus šī filma nav arī tik ģeniāla, par kādu biju to iepriekš uzskatījis. Jā, tā ir laba, jā, tā ir interesanta, bet tās pārcilvēciskā kino sajūtas, ko tā man radīja iepriekš, tagad vairs nav.
2004-02-19 00:00:00
film, 2001

Artificial Intelligence

8.0
Quite good, but no total breakthrough. Some quotes may be coming up later. I really liked the idea but at some times the story got over the top.
2004-02-22 00:00:00
film, 2001

From Hell

7.0
It`s about Jack the Ripper. Pretty dull by my standarts: there is a huge conspiracy which involves the Freemasons - and that kind of stuff is vomit-inducing. It also features a love story between Johnny Depp and a prostitute - which is absolutely unnecessary. Not later than in the middle of the film it becomes perfectly clear, which one of the characters is the real murderer. No good movie, I say.
2004-02-26 00:00:00
film, 2001

Not Another Teen Movie

2.0
Did I expect this one to be good? No, I oughta be mad to await anything worthy. Therefore it was not a dissapointment but just a completely stupid movie.
2004-03-19 00:00:00
film, 2001

Blow

7.0
I didn`t start watching it with very high expectations, despite the high level of praise I heard on the film lately. Basically it`s about a drug dealer (quite a major one) that finds out that money can`t buy love and happiness and discovers that despite his money he has become a worse father than his own dad. What did I like about the film? When Jung and Martha are having their personals problems in the front of their daughter just the way it was beween Jung`s parents, it was good. But on the negative side - I don`t get why should anyone say "oh that poor, poor guy" after watching the movie. Just because Johnny Depp is so sweet and innocent and that it is highly unlikely that one can reach that much in the drug business with hands as clean as his? Or is the film good because of the hair styles and a whole lot of non-aging people?
2004-03-22 00:00:00
film, 2001

Freddy Got Fingered

1.0
A film made by Tom Green can not be good. It is an axiom. And it proves to be just right. I didn`t manage to watch the film entirely for it is dumber than anything I`ve ever encountered before. A wannabe comic drawer works at a cheese cafeteria, spanks his crippled girlfriend and pretends that his father fingers his little brother. I guess even `Ali G in Da House` could be better than that.
2004-04-18 00:00:00
film, 2001

Y tu mama tambien

8.0
Original review: A bit similar to `The Rules of Attraction` only this one shows more naked bodies. Two young guys send their girlfriends on a trip to Italy while they themselves go on a roadtrip with a woman that has discovered that her lover is cheating on her. I wouldn`t call the film bad but it didn`t impress me either. It`s not one of those pieces where you think about it after watching the film for a few days. I don`t think that it has any message, not that I desperately needed one. It rarely gets boring but still there is not so much to tell about the film.
2004-04-20 00:00:00
film, 2001